VOIP klient/nastavení pro příchozí hovory

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod alkoholixx 25. 11. 2014 10:03

Ok není zač
alkoholixx
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 25. 11. 2014 11:08

Napada me jeste moznost se Skype. Vim ze Odorik umi paralelni vyzvaneni a melo by byt mozne nastavit ho i na Skype kontakt. Takze nekdo by volal na ceske VOIP cislo a zvonil by i Skype na tvem mobilu/PC.

A pokud bys byl v zemi, do ktere by bylo volani z VOIP operatora dostatecne levne, tak by slo jen presmerovat hovor, platit to presmerovani a neresit nejakou aplikaci na pozadi. Kdyz koukam zas na Odorik, tak na nemecky mobil by to bylo 1Kc/minutu, na rakousky 1,5Kc/minutu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hotovyrado 25. 11. 2014 11:20

zivan > ta myslenka z Odorikem je zajímavá, tzn paralelnost se Skype. Mrknu na to..

Drtivá většina známých má neomezený tarif, takže pokud by mi volali na VOIP číslo od Odorika, bylo by to "zadáčo"

.... o tom spárování se Skypem ři příchozím hovoru jsem nikde nic nenašel
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 25. 11. 2014 12:47

Predpokladal jsem, ze v tom zahranici budes mit mistni SIM s mistnim cislem. Takze znami volaji zadarmo na tvoje VOIP cislo a VOIP operator ti ten hovor presmeruje na to tve zahranicni mobilni cislo. A to presmerovani bys pak platil ty. Nemusel bys pak resit Skype v mobilu. Pokud zahranicni SIM nebudes mit, tak to cele ignoruj :)

Paralelni vyzvaneni:
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=196
http://www.odorik.cz/w/casto-pokladane-dotazy - hledej "Potřebuji, aby příchozí hovor zvonil na několika telefonech."

A primo v samoobsluze Odoriku je u nastaveni paralelniho vyzvaneni informace:
Hovor můžete poslat i na ... Skype, např. skype:odorikcz.
Naposledy upravil zivan dne 25. 11. 2014 12:56, celkově upraveno 3
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hotovyrado 25. 11. 2014 12:51

dobře, ale to přesměrování je zpoplatněno předpokládám. to už rovnou mohu za prachy volat do ČR přes VOIP já.....
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 25. 11. 2014 12:56

Myslel jsem, ze resis, aby se oni dovolali tobe. Kazdy prece nebude cekat, az mu zavolas.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hotovyrado 25. 11. 2014 12:59

to ano, ale přesměrování je můj problém, takže zpoplatnění jde na můj vrub, ne?
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 25. 11. 2014 13:59

Jasne
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fajkofil 22. 7. 2017 12:51

Ahoj borci
Přestalo mi fungovat připojení na SKYPE v mobilu LUMIA 640 DUAL. Připojení je nefunkční jak přes WIFI tak přes klasické datové připojení. Nepomohla ani přeinstalace SYPE v mobilu. VYBER i WhATS APP fungují přes obojí připojení bezvadně. U SKYPE se mi po zadání hesla objeví : "ať zkontroluji nastavení sítě a poté to mám zkusít znovu" Moc děkuji za radu.
fajkofil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2017 15:45

WP 8.1 ? Pak smula, Microsoft to snad od 1.7. odstrelil.
Pokud W10M, tak nevim.
anonymni

Odeslat příspěvekod petyo 23. 7. 2017 13:09

Umí to samozřejmě i Zoiper i CSipSimple. Prijmout hovor na českém čísle. A když máš Odorik tak možností je mnohem vic. Normálně se s tím dají přijímat hovory za 3,Kč za min v Asii s využitím přesměrování. V EU na datech je přijmutí hovoru zdarma, ale číslo má formát +420910.....
Edit:
Nevšiml jsem si sekce MS/Nokia. Nemá Windows vlastního vestavěného VoIP klienta? Jinak je takový problém koupit si na tohle nejaky levny telefon s Androidem?
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 7. 2017 13:55

U VOIP Odoriku není problém aby se VOIP volání identifikovalo číslem normálního mobilu. Pokud chce někdo volat zpět už samozřejmě zavolá na číslo mobilu....
Registrace mobilního čísla pro službu CLIP

Služba CLIP (Calling Line Identification Presentation) umožňuje registraci Vašeho českého mobilního čísla na vybranou linku. Pro registraci slovenského nás kontaktujte. Pokud z této linky budete volat, volanému se zobrazí zde registrované číslo Vašeho mobilního telefonu. Pro vložení jiných čísel nás kontaktujte. Pokud volaný zmešká hovor, bude Vám zpět volat přímo na Váš mobil. Pokud volaný zná pouze Váš mobil, bude Vás moci lépe identifikovat.
Ověření vlastnictví mobilního čísla bude provedeno pomocí kódu v SMS, která přijde za méně než půl hodiny. Cena SMS je 1 Kč vč. DPH.
anonymni

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků