Nokia Lumia 830 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod aldajan 2. 1. 2017 21:17

Díky
aldajan
Junior

Odeslat příspěvekod omezenec 17. 1. 2017 18:19

Zdravím, jenom drobnost, po nedávné aktualizaci (nemusí to být tím ), při zapnuté digitální stabilizaci se video seká. Řešil jsem to vypnutím. Podobná porucha se řeší teď i u 640.
omezenec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 1. 2017 10:20

Je zbytecne zapínat digitalni stabilizaci, když 830 ma cocku jiz s mechanickou stabilizaci.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omezenec 8. 4. 2017 17:45

Tak po zprávě, že 830 nepatří mezi vyvolené, vracím se k 640 XL. Je to škoda, ale k nějakému insider se mi nechce...
omezenec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BaconCZE 8. 4. 2017 18:11

No, od té doby to ale Microsoft upravil a zveřejnil HW požadavky a Windows 10 Mobile Creators Update mají dostat zařízení s čipsety: Snapdragon 810, 808, 801, 800, 617, 410, 400, 210, 200, S4 Plus.

Jinak Insider není nic složitého, v této fázi rozhodně ne, protože v "Release Preview" větvi je systém připravený pro vydání, tudíž stačí aktualizovat na Creators Update přes Release Preview a poté se z programu Insider odhlásit a je to.

Mimochodem, nevím, jestli je to jen pocit, ale s CU mi přijde telefon trrrošičku rychlejší.
BaconCZE
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 9. 4. 2017 09:33

Lepsi pockat na ofiko update, neni potreba jit do insideru.Jen se pres registry zmeni idetinfikace modelu na "podporovany" a pak si to natahne ofiko update CU.830 je podporovana take, jen ne marketingove.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 5. 2017 20:33

Ahoj,

zkoušel jsem ručně vyvolat aktualizační proces na Lumii 830 (OTA) a systém píše, že je aktuální. Telefon obsahuje OS Windows Phone 8.1. OK, ale při té příležitosti jsem si všiml, že asi měsíc nejedou zálohy. Spustil jsem to ručně - u 97 % se to zpomalí, u 99% taky. Následně se objeví hláška, že se má systém aktualizovat, protože není schopen se připojit k One Drive.

Může mně někdo aktuálně poradit, zda mohu stav vyřešit bez nějakých zásadních přeinstalací atp.? Soft reset jsem samozřejmě zkoušel. Napadlo mě, že - jako se radilo dříve - vymažu zálohy a následně zkusím zálohovat znovu. Ovšem nevím, zda to půjde a zbytečně nepřijdu o zálohy.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 6. 2017 16:20

Nikdo nic?
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 6. 2017 21:24

Ano vetsinou stacilo smazat predchozi zalohu, nekolikrat osvedceny postup.
830 pouzivam na W10 sa tam s timto problem neni, ani v mem okoli uz nikdo 8.1 nepouziva.. kdo mohl, presel na W10.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 6. 2017 12:03

Dobře, zkusím postup s výmazem staré zálohy. Předpokládám, že mohu smazat přímo z mobilu.

Na W10 přecházet nemám důvod. Telefon je doposud stabilní, veškeré využívané funkce a aplikace fungují. Problém nastal až nyní.

Na tom přechodu k W10 je zvláštní, že MS nepošle do founu příslušnou utilitu, která zajistí upgrade. Nechává to tak. Mám ještě L920, u té byl přechod kdysi mohutně slibován, nakonec - jak to bývá - skutek, utek. Nevadí.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 6. 2017 14:36

Tak jsem zkusil odstranění zálohy a restart founu. Nezabralo. Zkusil jsem navíc soft reset a nic. Až po několikátém restartu telefonu se záloha provedla - snad. Budu teď kontrolovat, zda se zálohuje dál, nebo se opět kousne.

Díky za radu.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroslavii 18. 9. 2017 19:06

Zdravím. Odešel mi asi mikrofon na Lumii 830, druhá strana mě neslyší. Co s tím, co se mění, deska nebo jen mikrofon? Může to být i něco jiného? Jak to v pohodě vyměnit? Zvládne to vyměnit člověk sám? Díky za příspěvky.
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 18. 9. 2017 19:58

Osobně mám s výměnami komponentů obvykle špatné zkušenosti: https://www.parts4repair.com/microphone ... lumia-830/
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 19. 9. 2017 15:03

Zvladne to sam, pokud dodrzi originalitu dilu, pri rozebirani antistaticke rukavice a take spravnou diagnostiku a v neposledni rade sikovnost/um.A neni potreba tento komponent kupovat ze zahranici.
Jinak pokud je praskly flex pod displejem, ktery spojuje spodni cast s motherboard a jakoze byva, vymena toho komponentu to nevyresi.
Mnohdy staci i jen vycistit tyto konektory na obou koncich a lehoulince aplikovat wd.Byva casto jen spatny kontakt.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perdus 31. 12. 2017 08:58

Dobrý den, vlastním telefon nokia lumia 830, telefon se sám od sebe občas vypne a hned potom se začne znovu zapínat. Nevím zda se tomu dá říkat restartování, při nabíjení se telefon kolikrát restartuje častěji

Telefon už není v záruce, tak bych se chtěl zeptat co s ním napadlo mě jestli to nemůže být baterii. Nebo myslíte že je na vyhození?
perdus
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků