Nokia Lumia 730 / 735 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Vysla9 20. 3. 2016 09:21

Nokia 735 umí bezdrátově nabíjet. Máš to napsaný i vzadu na krabičce. Problém může být standart nabíjení. Nokia používá QI. Koupil jsem si puk Nokia a nebyl problém. Tady je odkaz. Nebo zde.
Vysla9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fajn.snek 20. 3. 2016 10:46

Bohužel, v základním balení jsem kryt pro bezdrátove nabíjení nemel. Mám pouze konektory kolem výřezu na kameru - ten je pro NFC, ale spodní konektory pro QI tam již bohužel nemám. Kryt zkusím objednat, ale už ho nikde moc nemají...
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod martin45689 20. 3. 2016 20:30

Neviem ci aj tu niekto na fore ma problem s gps ale ja som ho mal rovnako ako mnoho ludi ktori sa stazuju na windows central a inych forach. GSP fix trva aj 10-15 min pri vypnutych datach a wifi a nakoniec aj tak vypadava. Pri inych aplikaciach ako here+ je mobil na navigaciu uplne nepouzitelny.
Preto som tuzobne ocakaval win 10 v domienke ze to konecne opravia a nakoniec gps ide este horsie momentalne je mobil na okne a uz asi 45 hlada polohu a stale nic,
martin45689
Junior

Odeslat příspěvekod mart910 21. 3. 2016 16:56

Moje aktualni zkusenost:
16.3. mi byl vracen vyreklamovany telefon (L730). Reklamace uznana a dle servisu byla vymenena GPS a vse bylo OK.
17.3. jsem hned testoval: cesta do prace - rychly fix, zaznam bez problemu. Cesta z prace - GPS se nechytala, po +-4 minutach jizdy stale nic tak jsem vypl/zapl telefon - GPS se chytla a zbytek zaznamu bez problemu. Pak jsem se sel projet na kole - 1h vyjizdka bez problemu presnost +-1 metr. Tak si rikam "super asi to opravili".
18.3. stahuji W10.
Dnes (21.3.) jsem se dostal k otestovaná GPS na W10 - GPS se chytne, bohuzel zaznam trasy do/z prace absolutne nepresny, nesmyslne udaje.
Zitra to zkusim znova, jestli se to nezlepsi vidim to na navrat na W8 a budu doufat ze to pujde tak jak to slo den po reklamaci...
mart910
Junior

Odeslat příspěvekod martin45689 21. 3. 2016 19:19

ak sa mozem spytat co bolo dovodom na reklamaciu ? tiez rozmyslam ze to reklamujem ale neviem ci mi to uznaju ked to raz ide a raz nejde a ma s tym problem xludi po roznych forach.
Inac ja som dnes cestou z prace testoval aj sygic aj here+ obidve vypadavali a aplikacia Hardware tests ukazovala presnost cca 50m a kolisalo to niekedy na 20 potom zase na 100
martin45689
Junior

Odeslat příspěvekod mart910 21. 3. 2016 19:40

Reklamoval jsem vadnou GPS, napsal jsem jim ze obcas jde normalne ale spis ze ani nechytne polohu a kdyz uz tak uplne spatne.
mart910
Junior

Odeslat příspěvekod Bendom 23. 3. 2016 19:23

Zdravím,

Chci se zeptat je nějaký důvod pro preferovat lumii 730 před 735?

Co jsem zatím našel 730 má dual sim, nebude možné bezdrátové napájení a nema LTE(?). Jinak jsou telefony identické? Jak je to s výdrží při dvou SIM?

Díky.
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 3. 2016 19:28

Lumia 730 nemá LTE a při aktivních 2 sim bude výdrž baterie o něco nižší, navíc Lumia 735 je v solidních eshopech vyprodána
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pan Kája 23. 3. 2016 20:29

Bendom: Jsou totožné s tím, že jen 730 má dva sloty na SIM a jen 735 umí LTE a bezdrátové nabíjení. (oba máme doma :) )
Motorola Atrix 4G + Lumia 1020 (AT&T) + Lumia 930 + Galaxy S7
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mart910 24. 3. 2016 15:51

Abych dokoncuil co jsem zacal: 22.3. jsem teda znova zkusil GPS - do prace celkem ok, z prace absolutne chaos. Tak jsem dal zpet W8.1: Dnes i vcera uplne bez problemu. A jelikoz pro me W10 nemas zadne realne vyhody tak zustavam na W8.1.
mart910
Junior

Odeslat příspěvekod LaFleur 25. 3. 2016 12:42

Bendom: Vše podstatné o rozdílech je napsáno výše. Mně 730 vydrží při dvou SIM-kartách, voláním (pracovní SIM), netu a aplikaci na čtení, klidně i přes 4 dny :)
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior

Odeslat příspěvekod RDMBR 2. 4. 2016 08:48

tak to mě po aktualkizaci stezi den
RDMBR
Junior

Odeslat příspěvekod daja33 15. 4. 2016 06:51

Zdravím,prosim o radu.Koupil jsem manželce 730.Je to EU distribuce.Předtím měla prestigio 8400 duo.Jelikož ji windows 8.1 vyhovuje.Ale problem je v tom že na Prestigio měla i update 2,kdežto Lumia mi zatim aktualizaci nenabídla.Je to tím že je to EU distribuce ?Omluvam se že tady s tim otravuji,určitě se to tady už řešilo,ale 122 stránek je fakt dost.Dík moc za ochotu.
daja33
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 15. 4. 2016 09:50

@daja33

Pomocí Windows Device Recovery Tool aktualizovat FW a WP 8.1 na DENIM ...
Honor 8 Premium - 4GB/64GB
FRD-L19C432B521 (8.0.0.521)
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod Bendom 22. 4. 2016 22:01

Mám dotaz ohledně určování polohy u telefonu lumia 735. Žiju v představě, že k určování polohy je primárně GPS a wifi je vlastně spíš takové hádání, které bych navíc neměl ani potřebovat.

Některé aplikace (třeba Servis24 od č. spořitelny), ale bez zapnutí wifi nenajdou vůbec nic. MS Mapy (Here mapy a navigaci jsem už odinstaloval) najdou jen s GPS ale přesnot je tak +-350 metrů. Pokud zapnu wifi zaměří přesně oboje do pár vteřin. Mobilní data je asi nějak nepočítají a Mapy s nimi ukazují na stejné místo jako bez wifi tedy +-350 metrů vedle.

Je tohle pro tento typ telefonu/technologie normální ? Vím, že GPS není na milimetry z mnoha důvodů být ani nemůže, ale měl jsem za to, že tak do 20 metrů by to mělo ukazovat "přesně" pokud mám dobrý výlhed nahoru a kolem nic není. Pokud bych to použil při cetování tak bych nemusel dojet úplně tam kam jsem plánoval.
Bendom
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka