Nokia Lumia 730 / 735 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 1. 2017 19:58

eas.outlook.com
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nerez 12. 4. 2017 13:00

Přecházel někdo na Lumii 735 z WP8.1 na W10M? Zajímaly by mě zkušenosti s novým systémem, jak se změnila výdrž baterie, jak zde funguje autonavigace a celkově, zda má tento přechod smysl?
Ne, že bych nebyl s WP8.1 spokojen, ale jen aplikace odchází, Messenger vůbec nefunguje, tak přemýšlím o nové verzi z důvodu lepší podpory. Díky
Nerez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 12. 4. 2017 16:54

Jedna je v rodině. Výdrž ani autonavigaci neposoudím. Ale žádné stížnosti jsem nezaznamenal, a co jsem jej měl v ruce, tak telefon fungoval dobře. Osobně nevím jediný důvod proč zůstávat na WP8. A konečně tam fungují normální cestou sms doručenky.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nerez 13. 4. 2017 11:06

Tak co jsem zběžně pochytil z internetu, nejsou W10M úplně dotažené. Používám hodně WhatsApp, u ní si uživatelé stěžují na zdlouhavé obnovování. Jiný uživatel psal, že Lumie řady x30 si s W10M moc neví rady.
Kromě absence Messengeru mě na WP8.1 nic zásadního netrápí, nerad bych telefon degradoval. Proto bych rád věděl postřehy uživatelů se shodnocením, zda má přechod smysl.
Nerez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafí 13. 4. 2017 12:02

Některé věci nedokážu posoudit, ale přechod na WP10 jsem 2x absolvoval (naposledy před cca. 3měs.)
a pokaždé vrátil nazpět :twisted:

To co mi vadilo? (ale já jsem trošku atip - hodně telefonuji a píšu sms)

- nemožnost mazání sms ve vláknech po straně
- přeposlání sms (musím listovat v nabídce)
- přijmutí telefonu přiložením k uchu a zapnutí hlas. odposlechu položením na stůl
(aplikace Gestures Beta která na WP10 není)
- Chybějící číselník v telefonu (to je na dlouhé povídání)
- a to nejhorší pomalost systému
- a teď ještě info že se při uprg. s 730 nepočítá :pozor

Chápu že WP10 je nějaká budoucnost, ale pokud bude takhle fungovat to raději pujdu po 5 letech na Android 8-D

Patrik
Lafí
Junior

Odeslat příspěvekod likeli 21. 4. 2017 21:36

Nemá prosím někdo zkušenost s tím, že po již zmíněném upozornění přejděte na W10 (poté, co na začátku roku přestala fungovat např. aplikace Messenger), že začal blbnout i internetový prohlížeč? Dnes mi telefon vypustil hlášku, že je třeba aktualizovat systém, ale když jsem s aktualizací souhlasila, skončilo to po asi minutě usilovného přskakování ze stránky na stránku na klasické nabídce jakési internetové hry, která chtěla zadat telefonní číslo (ta první se aspoň tvářila nevinně jako ta aktualizace, v dalším případě už to nabízelo obligátní výhru iPhonu atd.). Když to ignoruji, skáče to pořád dokola. Je to jen spam/vir/nějaká škodná a nebo to má opravdu co dělat s přechodem z osmiček na desítky? Budu ráda za jakékoliv rady a názory, dík. :-)
likeli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tetrao 21. 4. 2017 22:24

Na jaké stránky jsi vlezl?
tetrao
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 4. 2017 10:06

To skocila jen na nejake podvodne stranky, telefonu to nic neudela.
Update na desitky si urcite proved, stahni si ve Store aplikaci "Poradce pro upgrade", nainstaluj, spust, postupuj podle instrukci, povol update na desitky a stahnou se ti desitky.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod likeli 24. 4. 2017 19:18

Dík za rady, ale asi to fakt byla jen podvodná stránka, později se ukázalo, že se to stává jen při používání aplikace 6tag (jiná verze instagramu). Přechod na desítky zatim odkládam, protože bojuju se zálohováním. Pokaždé, když chci zálohovat, telefon hlásí že se nemůže připojit k službě OneDrive, aby mohl zálohovat, že si mám aktualizovat telefon a zkusit to znovu. Ani po aktualizaci telefonu se nic nezmění. Fotky a poznámky z bloku se tam samy automaticky zálohují, jako aplikace OneDrive normálně funguje. V nastavení mám zapnuté zálohování fotek a videí, dokumentů i aplikací a nastavení. Z nějakého důvodu se ale poslední zmíněné nezálohuje. Jsem analfabet co se takovýhle věcí týče, umím si nastavit jen základní funkce na telefonu a používat ho na základní úkony typu volání, smsky, internet, takže sem v problématice zálohování, microsoft účtu a úložišť i přechodu z osmiček na desítky ztracená jak veverka na poušti. Ale jinak díky za pomoc včetně poskytnutí postupu, jak při přechodu na desítky postupovat :-)
likeli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nerez 30. 4. 2017 15:56

Jak je to nyní s Lumií 735? Prý přišla o nějakou formu podpory od Microsoftu. To znamená, že kdybych chtěl přejít na Windows 10, nebudu dostávat aktualizace systému?
Nerez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 30. 4. 2017 17:41

Ale ne.. jen nedostava ted posledni novy ofiko CU update, kvuli stari/vycerpane podpore.HW samozrejme problem neni ( jiny model se stejnym HW update dostava).Samozrejme na desitky, ofiko prejit muzes kdykoliv a dostanes se az na AU update W10M.Zadne omezeni.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nerez 16. 5. 2017 16:20

Postihl mě zvláštní problém s fotoaparátem. Najednou nechce zaostřit na dálku, fotky jsou rozmazané. Aplikace fotoaparát i Lumia Camera. Nechce ani načíst QR kódy. Na blízko jsou fotky lepší. Přední aparát bez problémů. Mohlo se s fotoaparátem stát něco po nějakém pádu telefonu? Může pomoct tovární nastavení? Díky
Nerez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 16. 5. 2017 17:15

Těžko říct, vyzkoušel bych v následujícím pořadí - reset, obnovení do továrního nastavení, přehrání FW přes počítač. Pak bude stoprocentně jasno. Možné je cokoli, ale spíš bych tipoval chybu v softwaru.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K4m1k4z3 17. 5. 2017 10:07

Funguje vám manuální nastavení rychlosti závěrky? I když nastavím třeba 4s, tak to stejně vyfotí na automatiku.
Camera: 2017.308.51.0
OS Build: 10.0.15063.297
• Aspire V3-571G | 15.6" Full-HD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8GB RAM
Intel 320 80GB SSD | 1TB UltraBay HDD
SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
K4m1k4z3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.devil 4. 7. 2017 15:55

Lumia 730 dual. Změny oproti 8: v mém případě nahrává video trhaně, zvuk není synchronizovaný. Pokud otevřu Lumii - fotky v PC a je tam i nějaké video, trvá hrozně dlouho než se obsah načte a zobrazí. PC mám hodně dobrý v tom to není. Jinak desítky jsou v pohodě, mobil se neseká, řekl bych že je rychlejší. Výdrž baterie lepší. Navigaci nepoužívám tak nevím, ale už od začátku mi nešla hlasová navigace - jak u Here, tak i teď.
m.devil
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků