Nokia Lumia 630 / 635 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod opasino 3. 4. 2014 20:58

No jo, ale to proto, ze nevidíš problém v Nokii či WP8, ale zkus se na to taky někdy podívat z obecného pohledu a alespoň trochu nezaujatě.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejvidek 4. 4. 2014 05:47

Nokia a WP jsou mi ukradené, argumentoval sem cenu 520 při uvedení na trh vs. předpokládaná oficiální cena nových mobilů, nevidím na tom nic zaujatého. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod opasino 4. 4. 2014 07:13

S první větou nemohu souhlasit :-). Jinak s cenou to možná myslíš dobře, ale je potřeba vidět i to, kolik Nokie měla v době uvedení 520 modelů a mod. řad. Teď už by měla být cen. strategie trochu jiná.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobilen 4. 4. 2014 13:43

Vypadá dobře, možná bych do toho šel. Co bude u mě rozhodovat: kompas(city lens), automatická regulace jasu(jsou drby, že ji nemá), jak mají WP vyřešená tlačítka(jestli zmizí nebo se aspon zmenší/zprůhlední při hraní her nebo přehrávání filmů a při otočení displaye), kolik bude reálně v obchodě stát. A hlavně kdy k nám dorazí, protože ten květen jim prostě nevěřím. 4000,- bych za model bez LTE a dulsim dal.
Mobilen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 4. 4. 2014 14:46

na nějakém videu z WPcentral šlo vidět, že při spuštěná videa lišta s tlačítkama nezmizí :D zase vychytávka od MS
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CoolPoker 4. 4. 2014 16:39

Jen nechápu proč teď představují telefony, kde LTE verze (635) bude dostupná až někdy v červenci. Uvažoval bych o koupi do rodiny ale tak dlouho čekat nemůžu. V tomhle vede třeba Apple. Představí iPhone a za týden se prodává, resp do měsíce ho máte doma, když nechcete stát jak idiot ve frontě a objednáte přes online store.

Jinak WP 8.1 se mi líbí. Je to jedinná spolehlivá varianta k iOS. Možná jednou vyměním. Jen některé aplikace jsou kolikrát oproti konkurenčním platformám osekané nebo nedostupné. Android bych nepřál snad ani nepříteli, po tom co jsem měl tu čest nastavovat Galaxy S4 mini.
CoolPoker
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 4. 4. 2014 18:47

No ono to nastaveni WP pro toho, kdo s nim nemel cest, zadna prochazka ruzovym sadem take neni. Podle me je ta povestna jednoduchost WP pekna blbost.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod CoolPoker 4. 4. 2014 20:00

No je pravda, že WP jsem nenastavoval... možná bych mluvil jinak. Ale z videí a co jsem mohl vyzkoušet se mi ten systém docela líbí.
CoolPoker
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 4. 4. 2014 20:09

opasino: Buď si politik nebo si vhodný kandidát, protože tolik omáčky okolo a nic konkrétního v tvých posledních příspěvcích sem tu od založení fóra neviděl....
Ale k věci, když ty tu jen vaříš.
opasino píše:S první větou nemohu souhlasit :-). Jinak s cenou to možná myslíš dobře, ale je potřeba vidět i to, kolik Nokie měla v době uvedení 520 modelů a mod. řad. Teď už by měla být cen. strategie trochu jiná.

Kdysi měla Nokie řadu 5,6,7,8,9, tedy pět řad. Aktuálně má 5,6,9, fotomobil 1020 a phablety 1320,1520. Když vezmu po modelech, tak to bylo 520,620,625, 720,820,920, nyní to bude 525, 63x, 925, 930, 1020, 1320, 1520 - o jeden model víc, jestli se na nějaký nezapomněl.....Když na to koukám, řad je stejně, nepočítám-li doprodeje ve formě 720,920 které už ofiko v nabídce nejsou a u prodejců jsou třeba jen v jedné barvě. Takže vidíme kolik bylo a je modelů a řad a jaká by tedy měla být strategie a proč? Chápu zákazníky, že chtějí levnější zboží, nechápu ale prostoduché plácání bez argumentů.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 9. 4. 2014 19:32

První pohled na Nokia Lumia 630 v jedné české redakci (snad se to sem muže dát) :
http://mobilenet.cz/clanky/nova-nokia-lumia-630-s-wp-81-v-redakci-prvni-dojmy-a-video--15337
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mimonaut 9. 4. 2014 21:49

opasino píše:No ono to nastaveni WP pro toho, kdo s nim nemel cest, zadna prochazka ruzovym sadem take neni. Podle me je ta povestna jednoduchost WP pekna blbost.


já nenastavoval skoro nic a všechno funguje jak má, nechápu, co je za problém..
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 4. 2014 06:30

Za mne bych uvítal pro dceru přesně v konfiguraci 720-tku s 1Gb ram...jo a chci ji do prázdnin, tak Nokia dělejte :-) cena do 7k...
anonymni

Odeslat příspěvekod Sibstr 5. 5. 2014 20:26

Dle stránek Nokie, podporuje Lumie 635 LTE na frekvencích 1700MHz a 2600MHz. Může mi někdo říci, k čemu to je dobré?
http://www.nokia.com/gb-en/phones/phone ... fications/
http://www.nokia.com/de-de/smartphones- ... che-daten/
Sibstr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 22. 5. 2014 17:44

Máte už někdo s 630 zkušenosti?
Mám možnost dostat jí jako služebák, tak váhám jestli nepočkat na nějaký pozdější model a nevyčerpat si roční badget.
Potřebuju Dualsim a nechci Android.

Nemám žádné zvláštní nároky....90%času telefonuju, používám email, navigaci a občas SMS. Foťák použiju jednou za půl roku.
Protelefonuju tak 2hodiny denně v terénu, takže nemám šanci dobíjet.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 22. 5. 2014 20:24

Zatím další model s dual SIM na obzoru není, letos to vypadá jen na 630.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků