Nokia Lumia 630 / 635 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mpolan 27. 5. 2014 09:43

S navigací se mi to stalo několikrát i na Lumii 610, kdy se mapa sekla na místě. Tam pomohlo ukončit navigaci, vypadnout z aplikace a začít od začátku.
E5... hezký kus historie.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod AndyAaron 27. 5. 2014 16:00

Není za co. Neměl jsem od té doby ještě možnost tu navigaci znovu vyzkoušet, ale udělám tak co nejdřív a dám vědět. Když tak nad tím přemýšlím, tak při použití Endomonda se to nesekalo, takže je možné, že tam může být nějaký problém "jen" s Here Drive+.
Dál jsem zkoušel Cortanu, hrál jsem si s tím asi jen 10 minut. Většinou hledá na Bingu. Pokud jsem chtěl volat vybraný kontakt, tak to byl trochu problém, protože mám kontakty striktně uložené ve tvaru Jméno, Příjmení a česká jména Cortana moc nezvládá. Když jsem řekl: "call" a vyslovil jméno otce, tak to sice poznala, ale místo, aby volala přes mobil, tak automaticky vytočila Skype. Mámu ani jiná jména nepoznala. Celkem dobře funguje na otevírání aplikací příkazem např. "Open Google maps".
Dovolím si ještě malý update ohledně baterky. Vypadá to, že by se to mohlo trošku zlepšovat. Dnes jsem vytáhl z nabíječky v 7:30 ráno, od té doby cca 45min hovorů, 20 min internetu, 20 min procházení store a instalace aplikací, pár emailů a teď v 17h mám ještě 71%. Byl jsem dnes v místnosti, takže jas jsem měl na Low. To určitě taky hodně ušetří. Hodinový conf call včera sežral 10% baterie.
Není to úplně nejpernější pracovní den, ale příjemně mě to překvapilo.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod mpolan 27. 5. 2014 16:54

To znamená, že L630 doporučuješ?
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod AndyAaron 27. 5. 2014 18:08

Vezmu to trošku zeširoka. Jsem obyčejný uživatel, nemám čas si s telefonem věčně hrát, flashovat romky atp. Sháněl jsem dual sim, ale nechtěl jsem za telefon utratit majlant, strop jsem měl 8tis. Kč. Dual sim s androidem v této cenové relaci jsou nic moc (většinou 4GB ROM, což mě odrazovalo). Čínu jsem řešit nechtěl a nechtěl jsem Samsung tak nějak z principu. WP 8 mě lákalo, graficky se mi ten systém hodně líbí, přijde mi nejhezčí mezi Android/iOS/Blackberry/WP.
Četl jsem dobré ohlasy na Xiaomi Red Rice, ale když Nokia uvedla 630DS, tak jsem si na ni počkal. Za cenu 4tis Kč parádní telefon. Pokud by ale vyšla nová Lumie s 1GB RAM, přední kamerkou a přisvětlovací diodou do 6tis Kč, tak 630DS nejspíš vyměním. Celkově ale doporučuji.
Btw. když jsem fotil, tak jsem nepřišel na to, jak s foťákem zoomovat. Alespoň nějaký digi zoom bych tam čekal. Nefunguje to ani v aplikaci Camera, ani v Nokia Camera (mám telefon v angličtině). Když mačkám klasicky tlačítka +- na boku telefonu, tak se jen mění hlasitost vyzvánění. V menu foťáku jsem žádný zoom nenašel. Poradí někdo?
A ještě jedna věc, díval jsem se na ty vyfocené fotky pořádně na počítači a jsou kapku horší než z N8, ale to se asi dá čekat. Plakáty bych z toho netiskl, ale na prezentaci v telefonu pro kamarády v hospodě to je naprosto OK.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod Pedriito 27. 5. 2014 19:29

Zoom se provádí tahem prstu po displeji. :)
Pedriito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 27. 5. 2014 19:36

AndyAaron píše:- nepodařilo se mi telefon spojit s Nokia PC suite, abych si mohl synchronizovat firemní kontakty a kalendář. Musel jsem udělat ručně - opruz.

Nokia PC Suite není určet pro Lumie! Všechno se synchronizuje POUZE online, přes kabel to nejde! Nejlépe tedy přes outlook.com, kam si lze importovat kontakty například z gmailu.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AndyAaron 27. 5. 2014 21:58

To Pedriito: Tak to je trapny :) cekal jsem, ze se objevi aspon takova ta lista s plus a minus na koncich a ono nic, vazne staci jen tahnout. Dik moc za info.

To Dejvidek: Dik za info, uz jsem se to taky docetl ve vedlejsim vlakne tykajici se WP8/WP8.1. Mne prave bylo proti srsti nahravat nektera data na outlook, ale bohuzel to jinak asi nejde. Horsi to pak je s pravidelnou synchronizaci. Starou nokii jsem pripojil k pc suite a synchronizoval s lotusem a hotovka behem 5 minut. Takhle nevim jak to provedu. Export z LN do csv, manualni uprava a nahrani do outlook.com je prace asi na hodinu a pul :( nu coz...

Prispevek napsan na Lumii 630DS ;)
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 27. 5. 2014 22:47

outlook v kompu máš mít taky synchronizovaný s outlook.com, telefon se synchronizuje stále. Když na tohle člověk přistoupí, už nikdy to nemusí řešit. Kontakty, kalendář, vše mám kdykoliv kdekoliv budu potřebovat. A bez starostí, jestli jsem to někde ručně synchronizoval, nebo ne. Prakticky okamžitě na všech zařízeních a v případě potřeby i na webu :)
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod dede 28. 5. 2014 04:57

To je přímo Hamletovská otázka....Dát přístup k soukromým datům Google nebo Microsoft..? :)

Nadruhou stranu, většina uživatelů FB ani neví, že FB si stáhnul všechna jejich telefonní čísla.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod AndyAaron 28. 5. 2014 06:02

No to je právě to tricky:
1) Používám v kompu Lotus Notes, ne outlook.
2) Soukromé kontakty mám na Gmailu, tam je to moje odpovědnost a to riziko snesu. S firemními kontakty a kalendářem na outlook.com už to není jen moje riziko...
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 5. 2014 06:36

A k těm firemním kontaktům nelze přistupovat např. přes Exchange?
Nejspíš nebudeš jediný ve firmě se smartphonem tak to nejspíš budou mít vyřešené.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AndyAaron 28. 5. 2014 06:50

Já jsem vždycky problematický článek... Firma podporuje BB, iOS a Android. WP jsou v snad plánu, ale je to hudba budoucnosti. A mě se holt líbí Lumie... :-) Dobře mi tak.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 5. 2014 07:34

Tak pokud podporují třeba ten Android přes Exchange, tak by stejným způsobem měl jít i WP.
Mě to kolega o to má na starosti řekl, že je to stejné ať si vyplním nastavení a když jsem to měl, tak mi jen povolil nové zařízení které bylo místo Androidu Windows Phone.
U vás to máte jiným způsobem než přes Exchange?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AndyAaron 28. 5. 2014 08:22

Nevyznám se v tom úplně technicky, ale jedeme na Lotus Notes domino serverech. Kvůli bezpečnosti to primárně fungovalo jen na BB, postupem času se přidávají další platformy. Čili MS Exchange u nás není. Už jsem se na to ptal a WP má zatím smůlu...
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 28. 5. 2014 08:56

U nás v práci taky používáme Lotus Notes a domino servery a přístup k poště, kalendáři a kontaktům ze smartfonů je přes Notes Traveler, který by snad měl běhat i na Windows Phone. Není to sice přímo synchronizace, ale samostatná aplikace. Technické detaily ale rovněž neznám.
ilja2001
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků