Nokia Lumia 630 / 635 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mpolan 1. 6. 2014 05:51

No a ted babo rad. Navi je pro me jeden z klicovych prvku vybavy, takze ten mobil to musi zvladat za jedna s hvezdickou.
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 6. 2014 07:54

mpolan píše:dede: Jednoznačně vadný kus, reklamovat a nespamovat diskuse nesmysly.


Stěžovatel nespamuje diskuse, jen se podělil o svoje zkušeností ...
anonymni

Odeslat příspěvekod dede 1. 6. 2014 18:26

Dneska proběhl test navigace. Na dvou 40km úsecích nic nezamrzlo, zato mě překvapilo špatné plánování trasy. Na staré Nokii jsem měl zato, že algoritmus nic neumí kvůli zastaralému Symbianu, ale na nové Nokii je snad ještě horší. Opět plánování stylem "jeďte do Brna přes Ostravu"..!
Je to nejdražší navigace zdarma na trhu..!

Budu muset koupit Sygic.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 1. 6. 2014 18:34

Kdo to mysli s navigovanim vazne, tak nemůže spoléhat na HD+
Na WP Sygic nekoupíš, i ta s algoritmy na tom není nijak vyborne, ma hezke omalovánky, to ano..Je tu mnohem lepsi alternativa a to Navigon.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndyAaron 1. 6. 2014 18:43

Jak jsem slíbil přináším postřehy ze zkoušky navigace testované na trase Tábor - Olomouc. No, začátek trasy nebyl až tak úplně v Táboře, ale v Moninci (Sedlec-Prčice).
1. Trasa z Monince na dálnici - cca 1h 20minut jízdy po okreskách, navigace fungovala perfektně. Bez jakéhokoliv záseku přesně lokalizovala polohu a ukazovala cestu.
2. Po nájezdu na dálnici se lokalizace polohy v HD+ sekla do 15minut. Vypnul a zapnul jsem HD+ a seklo se to opět po 10min. Pak už bylo potřeba restartovat telefon, aby se obnovila lokalizace GPS. Pak už jsem neměl nervy nastavovat navigaci znovu a jel jsem bez ní.

Když jsem nad tím přemýšlel, tak mi lokalizace GPS zamrzá jen a pouze na dálnici. Dvakrát na D1 směr Brno - Ostrava. Pětkrát na D1 mezi Brno - Praha v obou směrech, jednou na D3 z Tábora směr sever. Na okreskách naviguje v pohodě. Vypadá to tedy na nějaký bug v nastavení HD+. Mám nastavenou Balanced route (česky asi optimální cesta) a pak mám zapnuto vše kromě nezpevněných cest. Zkusím zapnout nejrychlejší nebo nejkratší cestu a uvidím, jestli to bude stále zamrzat.

To dede: s plánováním trasy nemám problém. Mám nastaveno viz výše a co jsem zkoušel, tak trasy jsou stejné nebo hodně podobné jako na N8 nebo mapy.cz nebo google mapy. Zkus si pohrát s nastavením.

-- 1. 6. 2014 19:49 --

To uiqjirka: S navigací od Nokie jezdím už několik let, nejdřív na N8, teď tedy na Lumii 630 a nikdy jsem neměl s cestou jakýkoliv problém. S nokiáckou navigací jsem maximálně spokojen, což nemohu říct například o navigaci od Garminu, která nás často tahala přes šílené cesty, ať už bylo nastavení jakékoliv.
Teď na poslední cestě jsem vezl kolegu, ten měl na Samsungu Galaxy SIII nějakou navigaci (přiznám se, že nevím co to bylo, ale odhaduju právě na Sygic) a trasa byla stejná jako na Nokii. Akorát k nokii si to ani nemohlo stoupnout co se týká hlasových povelů, protože "češtin" té navigace byl tragický. Nokia navigace pěkně skloňuje a s češtinou problémy nemá.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 6. 2014 19:02

Při navigování to chce používat hlavně mozek, největším průserem Here navigace je absence průjezdních bodů, nicméně projel sem pomocí této navigace Evropu od Monaka po Maďarsko a neměl sem problém. Ano v Bělorusku nejsou k dispozici mapové podklady, ale to není vada navigační aplikace, tam sem jezdil "poslepu" :-)
Naposledy sem jel Písek -> Beroun, Teplice, Ústí, atd. bez problémů. Jako alternativu sem používal občas Wave od Google, byť aplikace obsahuje od uživatelů info o dopravě (resp. je sbírá za provozu i bez uživatele), tak mě v ranní špičce opakovaně žene středem Prahy....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dede 1. 6. 2014 19:53

Já znám třeba Prahu a Střední Čechy nazpaměť a HD+ je nepoužitelná. Pokud si vedle sebe dáte TomToma a Nokia navigaci, tak pochopíte rozdíl. Neschopnost HD+ plánovat trasy efektivně můžete jenom tam, kde to znáte.
Třeba dnes se mě pokusila táhnout z Holešovic na Miladu Horákovou, abych dojel "rychleji" na Náměstí Republiky. Zkoušel jsem nastavení Rychlá trasa a Krátká trasa a obě generovali kraviny. Zkusím ještě Balanced, ale u obou typů nebyla navigace schopná naplánovat trasu bez povolení Nezpevněných cest, což je neuvěřitelný.

Na Navigon kouknu.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod petison 2. 6. 2014 15:58

Navigon je špička.Asi jedna z nejlepších.Jediné mínus je grafika map.Ta mi přijde slabá.
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 6. 2014 16:51

Mě vyhovuje jak plánuje trasy Waze. Online upravuje trasu podle aktuální dopravy.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bellouomo 2. 6. 2014 18:52

Zdravím. Mám dotaz. Je někde info o tom kdy bude v prodeji Nokia Lumia 635? Díky moc za odpověďi ☺
bellouomo
Junior

Odeslat příspěvekod mpolan 2. 6. 2014 20:47

V létě (červenec). Předpokládám, že poté ji okamžitě dají do nabídky operátoři, kvůli LTE.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod AndyAaron 2. 6. 2014 22:10

Ahoj,mam dotaz ohledne web browseru. Da se nejak nastavit, aby se zalamoval text pri prizoomovani stranky? Zkousel jsem IE, Maxthon, UC Browser a jeste dalsi dva co jsem nasel na store a je to porad to same. Pokud stranku prizoomuju, tak pak musim pak porad prejizdet z jedne strany na druhou. Pokud dam odstavec textu tak, aby byl videt na strance, tak je pismo pomerne male. Do obyvaku mozna dobre, ale pri cestovani se to blbe cte. Opera mini/mobile na N8 byla v tomto skvela.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 3. 6. 2014 07:54

Ne, nedá. Ale od toho je v IE (od wp8.1) čtecí mód - ťukni na ikonku otevřené knihy co se po chvilce objeví va adresním řádku. Je to na čtení mnohem lepší, než zalamování v původním designu. V nastavení si můžeš zvolit i barvu pozadí a velikost textu.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod dede 3. 6. 2014 08:22

Pánové, zajímalo by mě jaký máte zvuk hovoru u 630DS.
Mě to dělá zvuk podobný vysílačce.....takový zapraskání, když druhá strana dokončí slovo a udělá pauzu. Usekává to konce slov a je to docela nepříjemné. Také zvuk sluchátka je docela hluboký, ale nato bych si zvykl. Nechce se mi věřit, že se Nokia tak moc zhoršila v kvalitě.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod AndyAaron 3. 6. 2014 10:46

To mimonaut: vyzkoušel jsem čtecí mód (reading view) a částečně to problém řeší. Na některých stránkách ale například nefunguje. Často si čtu na cestách testy na auto.cz a tamní diskuze a tyto diskuze mi v reading view nefungují. Nu což. V opeře se dala nastavit velikost textu a stránka se vždy zalamovala tak, aby se odstavec pěkně vešel na displej. Tohle je z mého pohledu nepřekonatelné.

To dede: S hovory nemám nejmenší problém ani na jedné simkartě. Všechno je dostatečně hlasité a čisté. Nebyl třeba problém na druhé straně? Nebo ti to dělá pořád?
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků