Nokia Lumia 930 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod melipa 26. 7. 2017 11:30

Bari007: Chápu, jak to myslíš, ale z praktického hlediska není výhoda, že Ti nefunguje na 3 rok starém telefonu aplikace a v rámci pokroku pak pro jistotu vývojáři ještě nestihli udělat pořádnou apliakci na novější systém (WP10), tohle je příklad Skype. Potom to totiž sklouzne k tomu, že na starý systém aplikace nefungují a na nový systém apliakce nikdo nechce dělat, protože se mu nevyplatí aplikace x-krát přepisovat a prostě se na to rovnou vykašle. Vývojářům jde spíš o to, aby nemuseli aplikaci co dva roky přepisovat jako tomu bylo na Windows Phone, než aby využili nejnovější funkce, co Ti systém nabízí :-) Nakonec to dopadlo třeba u Chronosu na WP tak, že si nové napsání aplikace nechali prostě znovu zaplatit od uživatelů, tomu říkám výhoda.

Ano, i teď se prodávají nejaké low-end kousky s Androidem 5, ale řeknu Ti tajemství: některé aplikace mají různé verze lišící se podle toho, na jakou verzi androidu je nainsatluješ a podle toho jsou optimalizované a podle toho nabízí odpovídající funkce :-D
Naposledy upravil melipa dne 26. 7. 2017 11:37, celkově upraveno 1
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 26. 7. 2017 11:32

Bari Schválně zkus se zeptat uživatelů jestli je to výhoda nebo nevýhoda, tak nějak tuším co ti odpoví.....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 7. 2017 13:07

Pro uživatele výhoda, ale sám Google několikrát přiznal, že je to problém, který brzdí inovace v systému a tedy v aplikacích a uživatelské zkušenosti.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 26. 7. 2017 13:40

Bari007: Takže když uživatelům na WP 8.1 nefunguje Whatsapp, Facebook messenger a Skype, tak je to pro ně výhoda? :-D A v čem přesně pro toho konkrétního uživatele WP 8.1 ta výhoda spočívá? Že je proste donucen si po 3 letech koupit nový telefon i když už nové telefony s WP10 na trhu nejsou?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 7. 2017 15:58

Přečti si, prosím, ještě jednou, co jsem napsal.
Bari007 píše:Pro uživatele výhoda, ...
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 26. 7. 2017 16:18

Bari007 píše:Je ovšem otázka, jestli je tohle u Androidu výhoda nebo nevýhoda. To že i nové modely běžně vychází s Androidem 5-5.1, což je 2,5 roku starý systém, a ty telefony ani nikdy nic novější nedostanou, je spíš problém té platformy jako celku, protože je extrémně roztříštěná a vývojáři prostě nemají jinou možnost, než vydávat aplikace fungující i na takto starém systému, i když by třeba nechtěli, protože nový systém má různé novinky, které by třeba mohli využít...

Takže já nevidím funkčnost aplikací na starém systému jako výhodu, ale spíš jako nevýhodu, protože to brzdí pokrok a vývoj a moderní funkce z nových verzí systému nejsou využívané tak, jak by mohly být.

Tak jsem si to ještě jednou přečetl.....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 26. 7. 2017 16:54

uiqjirka: Tvůj "oficiální update" se dá přirovnat k nahrání alternativní ROM do Nexusu u androidu. Taky budeš mít novější android. A jak zmínil Bari, stačí lehký zásah od MS a může být problém.
Podpoře člověk může a nemusí věřit, ale poslední roky MS už vícekrát ukázal, že ně všechny sliby je schopen/ochoten dodržet. I když to na funkčnost telefonu nebude mít zase takový vliv. Já tu předně tu mluvím o podpoře vývoje aplikací třetích stran. Teď ještě není situace úplně kritická, ale ruku na srdce - pokud se neobjevuje žádný od MS žádný nový telefon a jen se doprodávají poslední kusy + pár prodejců s nevalným úspěchem uvedlo pár modelů, které zatím žádné velké prodeje nezaznamenávají, stěží někdo bude rok, dva vyvíjet aplikace, když do té doby většina uživatelů vymění dosluhující telefon za jiné (z konkurenční platformy, když W10M telefon na trhu nenajdou). Kdyby ještě MS něco vyráběl, tak neřeknu, ale on se toho svým chováním v podstatě zřekl.


Android je na tom se zpětnou kompatibilitou aplikací o něco lépe. Na druhou stranu, i pokud mám minimální požadovanou verzi OS, neznamená to nutně, že mi ta aplikace bude fungovat. Já si kdysi vybral poměrně exotický HW (tegra2) a poměrně brzy jsem narazil, když se začaly objevovat aplikace pro v4.0+

Ale jinak bych chtěl požádat o návrat k tématu (lumia 930) - tohle patří více k diskuzi o W10M, která je zde samostatně.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 7. 2017 07:46

Tvůj "oficiální update" se dá přirovnat k nahrání alternativní ROM do Nexusu u androidu.


Tak to v tomto pripade hodne zcestne prirovnani a opravdu nesrovnatelne.
Jinak se aktualizuje pouze os bez fw, takze zadne riziko nehrozi.
Kdo chce, vymluvy si najde. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 7. 2017 08:56

melipa, roy1:
Zasekli jste se na nějakých starých příspěvcích. Ale zaseknutí v minulosti je asi u uživatelů Androidu běžné, že?
Bari007 píše:Pro uživatele výhoda, ale sám Google několikrát přiznal, že je to problém, který brzdí inovace v systému a tedy v aplikacích a uživatelské zkušenosti.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 27. 7. 2017 09:32

Vidím že několik hodin rozdílu znamená změnu názoru o 180°. Typické diskutování skalního příznivce WP.
Btw pro mody útočit začal agent 007....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 7. 2017 07:24

Já jsem nic neotočil, protože jsem nikdy netvrdil, že je to výhoda nebo nevýhoda. Já jsem se pouze pozastavil nad tím, že si nejsem jistý tím, že ta dlouhá zpětná kompatibilita je výhoda nebo nevýhoda.

Aktuálně mám pocit, že máš spíš problém s pochopením psaného textu. S tím ti zde ale bohužel nejsme schopni pomoci.

A hlavně mě udivuje, proč odpůrci WP a fanoušci Androidu chodí do diskuzí o Windows. Oslavujte si úžasnost Androidu v příslušných diskuzí a sem nechoďte, když nemáte co říct k tématu a jen sem chodíte plácat nesmysly o tom, jak je ten systém špatný. Na to zde není nikdo zvědavý. Ja také nechodím hnojit diskuze o Androidu nebo iOS, když ten systém nemám, neznám, nepoužívám a objektivně k němu nemám co říct.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod Lafí 29. 7. 2017 21:02

zdravim pánové

zeptám se uživatelů jak maká na L930 WP10?

Kam se to poposunulo za poslední půl rok?

změny + a - oproti WP 8.1?

díky moc
Lafí
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 7. 2017 21:08

Už se to zde řešilo mnohokrát. Windows 10 na L930 fungují naprosto perfektně, možná nejlépe ze všech telefonů včetně nových modelů.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 29. 7. 2017 21:51

Fakt jo ? Já sem běžný uživatel a je to docela tragedie, nejvíc mě štvou 2 věci
1: občas nejde foťák, a musím restartovat
2: Když přiblížím fotku dvojím poklepáním, a pak dvojím poklepáním oddálím, nedostanu se na další fotku. Musím přiblížit a oddálit tím gestem, když dva prsty proti sobě pohybuju po displeji, a pak takto oddaluju.
3. jo a taky sem si poškrábal nošením čočku foťáku, takže všechny fotky vypadaj jako v mlze, má na to někdo nápad?
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod kosmicz 30. 7. 2017 05:40

ot.Dobry den, muzete poradit jestli revize lumie 1020 4.4.0.2 je dobra koupe chci to jen na videa

diky
kosmicz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků