Nokia Lumia 930 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod alraz 15. 11. 2017 23:12

Nejde to ani přes PC. Aktualizace se stáhne, ale instalace skončí chybou. Nicméně je to prý problém Microsoftu. Viz https://www.windowslatest.com/2017/11/1 ... -just-yet/

"Your Windows Phone will successfully download Windows 10 Mobile Build 14393.1884 but you won’t be able to install it as the update is broken and Microsoft hasn’t even confirmed the issue yet. You will receive error 0x8018830f when updating your Windows 10 Mobile device, and the bug has nothing to do with your phone, it rather appears to be a server-side issue."

Takže uvidíme, jak se to vyvrbí...
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 27. 11. 2017 13:34

Neví někdo, zda a jak se problém řeší? Světlo na konci tunelu?
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 30. 11. 2017 15:10

Ještě jeden dotaz; u některých kontaktů mám přiřazený jiný tón oznámení SMS, ale příchozí SMS se oznámí hlavním tónem přiřazeným v nastavení. To trvá několik týdnů, možná měsíců. Přiřazený vyzváněcí tón (odlišný od toho nastaveného pro všechny kontakty) funguje bez problémů. Kde by mohl být zakopaný pes?
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod alraz 11. 12. 2017 11:31

Hmm, takže update 1884 stále nic. Vám ostatním se to povedlo?

Tenhle týden bude myslím nový update, uvidíme, co ten...
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 11. 12. 2017 12:14

U mně 1884 taky bez úspěchu
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod alraz 13. 12. 2017 11:22

Dnes ráno se povedlo natáhnout build 1944, takže super.
Předpokládám, že pro MS bylo jednodušší počkat na další build, než ten předchozí spravovat...
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 13. 12. 2017 11:36

Můžu potvrdit, aktualizace OK. Akorát mám v poslední době problém s restartem po aktualizaci. Kola se točí, pak přes 1/2 hodiny logo Windows. Takže Volume - a tlačítko vypnutí, pak restart proběhne, jak má.
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod alraz 3. 7. 2018 13:11

Tak jsem zase tady. Až doteď se všechny updaty nahrávaly OK, včetně 2248. Ale teď ten poslední mi nahrát nejde. Zase stejná chyba jako tehdy u 1884 - 0x8018830f.
Zkusil jsem použít OtcUpdater. Podle návodu jsem ukončil všechny "rozdělané" pokusy o update a přepnul telefon do módu letadlo. Updater sice stáhne soubory a pošle je to telefonu, ale pak mi vypíše:
"Update successfully started. Please disconnect the device and monitor the update progress in Settings on your device."
A na telefonu se zobrazí:
"Windows 10 Mobile (10.0.14393.2312) - s touto aktualizací může váš telefon fungovat ještě lépe - chyba 0x8018830f"

A jsem tam, kde jsem byl. Nevíte, co s tím? Nezapomněl jsem někde na něco?
Díky
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 3. 7. 2018 22:08

Ne, mas neco nakopnuteho v systemu, mam 3ks 930 a aktualizuji se kazde patchovaci utery v poradku a bez chyb. HR te jednou nemine.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alraz 10. 7. 2018 21:59

Tak .2363 úspěšně nainstalované, aniž bych hnul prstem. Je možné, že ten .2312 byl nějak poškozený?

Nevím, jestli mám nakopnutý telefon. Aplikací mám minimum a používám ho spíš jako hloupý - na volání, SMS, a focení, tak nevím, čím bych si ho nakopl. Tak dvakrát do měsíce ho vypnu a zapnu, ale to je spíš jen ze zvyku...
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 11. 7. 2018 05:46

2312 byl ok, instaloval jsem ho na trech 930.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.mirRa 12. 9. 2018 11:24

Zdravím a prosím o radu. Na L930 mi zničehonic přestaly fungovat některé aplikace, repsektive, jejich spouštění se "zacykluje", ale ke spuštění nikdy nedojde. Jde například o Mapy.cz, Lumia Selfie a Vlakové cedule. Vše přestalo fungovat najednou. Provedl jsem obnovení do továrního nastavneí, ale beze změny. Telefon samotný funguje, psousta apps také, ale spousta se "zacykluje" a nespustí. Tipuji HW problém. Má někdo podobnou zkušenost?
MB Gigabyte K8NF9-Ultra, AMD A64 3000+, 1024 MB RAM DDR 400 MHz, GF 6600GT256MBDDR3, HDD WD 1600JS, Monitor Samsung SyncMaster 740B, case Arctic Cooling Silentium T2, zdroj Seasonic 350W...+ Olympus E-500 (Zuiko 1445, 4015, FL-36) samá kvalita ;),
dj.mirRa
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 9. 2018 18:43

Reinstalace FW, postupne upgrady na posledni verzi mobilnich Windows, neobnovovat ze zalohy.
Aplikace normalne funguji na vsech verzich. Jedna se tedy o sw nakopnuti.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TerryKath 27. 10. 2018 20:25

Dokázal by někdo vysvětlit následující problém? Dostala se mi do ruky repasovaná L930 s W10M a jako vlastníku mobilu s WM (L830) jsem si chtěl vyzkoušet "silnější železo", byť jak někteří tvrdí morálně i fyzicky zastaralé. Vše OK až na problém nefunkčních mikrofonů (3 a 4) v aplikacích pro hlasitý poslech (nahrávání, hlasitý hovor, videohovor), které je používají. Nejprve jsem si myslel, že jde o HW závadu, ale po pročtění řady příspěvků na netu jsem došel k závěru, že jde o problém ze strany MS. Telefon byl navržen pro W8.1, ale po přechodu na W10 se problém objeví. Řešeních jsem na netu našel několik (vesměs z let 2015-6), nejčastěji záruční reklamace ve značkovém servisu, kde problém odstranili výměnou HW. Další řešení bylo dg na W8.1. Člověk by očekával, že to MS vyřeší po SW linii, když byl telefon na seznamu podporovaných.
Existuje dnes nějaké schůdné řešení vyjma výše zmíněných? Hlavně děkuji za rady typu "chce to pořádný mobil s Androidem/iOS" apod. Nechci s nikým polemizovat, používám mobil na práci, ne pro zábavu a WM jsou pro mne zatím nejmenším zlem ze zmíněných OS. Prostě mne zajímá, jestli je to další kapka, kvůli kterým mne MS od dob W95 neskutečně s..e (byť jsem paradoxně jeho uživatelem). Děkuji za vstřícné info.
TerryKath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 10. 2018 20:44

Ne, neni problem ze strany sw a "desitek", mikrofony, vsechny na 930 bezpotizi chodi pokud je telefon po hw strance v poradku.
Je to hw problem jen novejsich revizi Lumii 930. Pokud chces mit funkcni mikrofony u 930 na W10M musis mit HW revizi 2.0.0.0 nebo 2.0.0.1, mas na tuty 2.0.0.2 anebo posledni 2.0.0.3 a tam je jine zapojeni na desce a proto odchazi tyto dva zasadni, 3+4 mikrofon, jsou mezi sebou spojene, odejde-li jeden, nefunguje ihned i druhy.
Rozebiralo a psal jsem o tom i na zahranicnich diskuzich, Wcentral apod.
Ono to kazdy laicky bez technickych znalosti a zkusenosti svadel na desitky proto, protoze u WP8.1 zvuk z mikrofonu spojovali a desitky teprve nahravaji krasne separatne ze vsech 4 zvlast. Proto na 8.1 vypadalo, ze mikrofonum nic neni..
Tady si vylej srdicko na nokii, nikoliv Microsoft, ze sprasila desku.
Ja mam proto vsechny sve tri Lumie 930 techto starsich revizi, mikrofony funguji logicky u vsech a na jednicku. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků