Nokia Lumia 930 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod opasino 3. 4. 2014 19:56

Vzhled netradiční, ale dobrý, display pro mě ideální velikost, velmi chválím hmotnost, hardware dostačující. Co mě ale osobně překvapuje, je teda pamět 32 Gb, čekal bych, když nemá slot, že bude i 64 Gb varianta. Co mě ale úplně zděsilo, je ta kapacita baterie, to si vždy říkám, jestli si nedělají srandu, hlavně že do tel. "cpou" miliardy pixelů, full full full displaye, atp.
Tak teď už jen aby to dostalo Android :-) a bude se mi to na 99 % líbit.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2014 20:01

Jo sorry, kapacitně malého aku jsem si všiml až teď. Opět krok zpět. Proč tam nenarvat alespoň třítisícovku? Proč? Váha nahoru? Velikost nahoru? Případný lehký nárůst hmotnosti a teoretický nárůst velikosti by mně nevadil. Ovšem neustále přemýšlet, že musím nabít - to mně vadí.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojta66 4. 4. 2014 06:30

Naposledy upravil vojta66 dne 4. 4. 2014 07:33, celkově upraveno 1
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemeckydj 4. 4. 2014 06:48

Nejsou nějaké informace kdy,bude možno mobil přeobjednat?
nemeckydj
Junior

Odeslat příspěvekod Viiska 4. 4. 2014 06:56

tady je vysvětleno, proč to nebude mít zatím Glance..
Viiska
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 4. 4. 2014 07:00

Dostupnost je v prvním příspěvku.....dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod B36 4. 4. 2014 07:20

No teda, hodiny a zmeskane udalosti na zamykaci obrazovce mi prijdou jako hooodne prakticka funkce. Vzdy kvuli tomu muset sahat na tel a odemykat ho by me asi pekne stvalo:( Snad se tento mor nebude sirit i na dalsi nove modely. Jestlipak budou alespon natolik soudni, ze by treba upozornovali na zmeskanou udalost blikanim prostredniho tlacitka nebo tak neco. Takze dalsi model, ktery nema neco podstatneho, co ostatni maji, klasika ... byl jsem prilis velky optimista :roll:
B36
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimonaut 4. 4. 2014 09:18

Já pevně doufám, že softwaroví inženýři v Nokii vymyslí alespoň jak na krátko glance zprovoznit při vytažení z kapsy / přejetím nad senzorem.. Protože to by pro mne jinak byl dealbreaker.. Bez toho už bych být nechtěl..
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod vojta66 4. 4. 2014 09:52

@mimonaut naprostý souhlas
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 4. 2014 10:35

A to se ty notifikace nemohou posouvat, aby se neprojevoval ten paměťový efekt (vypalování) toho Amoled displeje?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mimonaut 4. 4. 2014 12:46

Notifikace se posouvají. V tom problém neníá. Problém je v tom, že displej nemá paměŤový buffer pro udržení informací a tudíž by musel být 50x za sekundu obnovován, u čehož by musel být permanentně zapnutý CPU (či spíš jeho GPU část), což by znamenalo, že by mobil vlastně nespal, ale byl probuzený (i když s tmavým displejem) a tím by celé glance ztratilo smysl.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 4. 2014 19:09

To je krize tedy. Protože Glance Screen, co vím, si oblíbilo mnoho uživatelů. Tudíž toto je krok zpět. Třeba něco vymyslí.

No a jak jsem psal - raději IPS než jásající AMOLED s možností vypálení.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 4. 2014 19:39

Design se me moc libi,Amoled nemam rad,ale prekousnul bych ho.
Co se tyce glance screen - tam uz slevit nehodlam a je jiste ze nebude..tudíž vypadava 930 z mého hledacku.I kvůli pameti, pokud je telefon bez moznosti rozsireni kartou, pod 64GB nejdu.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 5. 4. 2014 11:14

moc jsem to teda necetl, ale kdyz se budu chovat jako koncovy uzivatel, tak me zajima jedine a to, ze glance screen nejde.
a z tohoto pohledu zas nokia zacina opet to, co umela v poslednich dobach nejlepe - totalne zabit telefony naprostyma demencema.
kdysi napr. full focus, chybejicic diody, ceny,...
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hodnypaja 5. 4. 2014 11:51

Nevíte zda už bude konečně WP 8.1 umět videovýstup, připojení kabelem k hdmi v tv?
hodnypaja
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků