Nokia Lumia 930 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 10. 2016 13:37

To rozhodně nedělej, to je ta největší blbost, jakou můžeš udělat. Jednak ten SMTP server poskytovatele nebude téměř jistě fungovat nikde jinde než v jeho síti (= když budeš doma). A druhak se jedná o SMTP spoofing, protože email na doméně centrum.cz neposílá poštovní server centrum.cz (definovaný v MX záznamu domény), ale nějaký cizí server = podvodná technika spammerů a dalších záškodníků, kteří se snaží vydávat za někoho jiného => s velkou pravděpodobností takové maily mohou být automaticky zařazeny do spamu nebo zcela zahozeny.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod alraz 21. 10. 2016 14:28

Aha. Díky. Takže nejlepší řešení je:

a) Přesvědčit centrum.cz, aby se dostalo na standard mailových serverů ve světě ;-)

b) Přejít s mailem jinam (doufám, že to nebude opruz)
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 10. 2016 20:41

Přesně tak. Přechod na jiného poskytovatele emailu je nejjistější volba.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod alraz 15. 11. 2016 10:06

Zdravím,

mám další dotaz. Je možné nějak odinstalovat přednastavené aplikace v Lumii (Windows 10)?

Jako třeba Filmy a TV pořady, OneDrive, Peněženka, Počasí, XBox...

Předpokládám, že jsou nejspíš uložené někde ve skrytých složkách.
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 15. 11. 2016 10:32

Někdy v 03/2016 se tady diskutovalo o nefunkčním mikrofonu při hlasitém poslechu. Nevíte někdo, jestli byl už problém vyřešen?
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod JTa 15. 11. 2016 11:37

Mikrofony jedině oprava. Sám jsem to tak řešil letos v rámci záruky.
Zelená S23 Ultra 8/256GB :))
JTa
Junior

Odeslat příspěvekod alraz 16. 11. 2016 14:14

alraz píše:Zdravím,

mám další dotaz. Je možné nějak odinstalovat přednastavené aplikace v Lumii (Windows 10)?

Jako třeba Filmy a TV pořady, OneDrive, Peněženka, Počasí, XBox...

Předpokládám, že jsou nejspíš uložené někde ve skrytých složkách.


Neví někdo?
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 16. 11. 2016 15:47

Napiš SZ Jirkovi: memberlist.php?mode=viewprofile&u=14355, třeba ti poradí.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uiqjirka 17. 11. 2016 11:54

JTa píše:Mikrofony jedině oprava. Sám jsem to tak řešil letos v rámci záruky.


Přesně tak, vymena samotnych mikrofonu na desce je 50 na 50, spise vymena desky, odchazi i elektronika na ni.Tyka se to paradoxne novych revizi, tech uplne prvních ne, tam se nesetrilo.

Alraz Nelze a ani nedivim důvod, pro tyto stezejni aplikace.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alraz 17. 11. 2016 13:55

V pohodě, není to nic, co by mi trhalo srdce. Prostě to jenom nepotřebuju.

Ale upřímně, nevím, co je stěžejní na počasí, filmech, onedrive apod. Můžu používat aplikace třetích stran...
Naposledy upravil opasino dne 17. 11. 2016 14:51, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku.
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 17. 11. 2016 17:50

Filmy a tv porady je zakladni aplikace na video neboli videoprehravac, ten v kazdem os je, One Drive zalohuje tebou vyfocene fotky, ale také sms, konktakty, zalohu celého OS atd.Navic to nic nezabira, to rovnou chtej odinstalovat cely telefon, sms, kontakty/lide apod., všechno se totiž da nahradit aplikacemi tretich stran.I ten OS :D Když si vezmu kolik neodinstalovaneho balastu je v konkurenčních OS, tak tady je jen zaklad.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirikZL 24. 11. 2016 20:51

Mám problém s M.účtem, v nastavení e-mail+účty mi pod Účet Microsoft pořád visí "Není aktuální", když na to kliknu, objeví se "Chyba služby Outlook" neaktualizováno Nemůžeme v této chvíli synchronizovat účet blu403-m . . . . atd. Kód chyby: 85010014. (zavřít) když zavřu, hodí mě to na Nastavení účtu účet Microsoft, kde můžu nastavit Název účtu a dole Server , kde je vypsán blu403-m.hotmail.com, když změním název účtu podle e- mail účtu a potvrdím, hodí mě to zpět na nastavení e-mail+účty, kde účet M. Není aktuální. Potřebuji účet zaktualizovat a nevím jak. Můžete mě nasměrovat? Díky.
Naposledy upravil opasino dne 24. 11. 2016 21:01, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna dvojí citace vlastního příspěvku.
JirikZL
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 11. 2016 21:20

Zkus účet odebrat a přidat znovu.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod JirikZL 24. 11. 2016 22:06

To mi právě nijak nejde, W8 je pro mě už mimo, proto jsem to popsal víc, tohle je mobil manželky, já jsem na W10M a tam je to jinak, takže bych potřeboval poradit polopatě. Když podržím prst na tom Neaktuálním účtu, tak mi to nabídne pouze Synchronizovat a když na to típnu, tak mě to vrátí zpátky. Kde jinde můžu odebrat účet? Díky.
JirikZL
Junior

Odeslat příspěvekod JirikZL 25. 11. 2016 08:12

Ještě doplním, že jsem udělal i Tovární nastavení, a po zadání M.účtu při 1. přihlášení telefonu je účet "Neaktuální", přestože je na něm normálně přihlášený noťas s W10. Nic mě nenapadá, takže píšu sem. Jestli se má změnit označení serveru (dole), tak nevím na jaký název. Ví to někdo? Díky.
JirikZL
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků