Nokia 220 / 220 Dual sim - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 7. 2014 11:50

Internet lze vypnout u operátora, je to nejjednodušší a nejjistější varianta.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod skibob 27. 7. 2014 15:15

Díky moc.
skibob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goonie 2. 8. 2014 10:26

uncia píše:Nenašel jsem způsob, jak u tohoto mobilu přiřadit funkci klávesám, takže se zřejmě musí do zpráv přes menu. Je to trošku zdlouhavější a nelogické, ale není to nic hrozného.
A problém s tou urputnou zprávou ohledně hodnocení Nokie jsem už vyřešil – tedy doufám, že se to tam neobjeví za dalších 14 dní znova. Jestli jo, tak by to asi byl důvod k reklamaci, protože „normálním“ způsobem pravděpodobně nejde odstranit a vlastně blokuje funkci horních kláves kromě Menu.
Pokud by někdo tento problém řešil, tak možná při hledání řešení dorazí sem. Proto zde napíšu řešení (našel jsem ho nakonec na vietnamských stránkách, kde se to taky řešilo):
1. telefon vypnout, vyndat baterii, znovu baterii zandat a telefon zapnout.
2. menu - nastavení - obnovit originální nastavení (bezpečnostní kód je 12345)



chci se zeptat.. vyřešil jsi daný problém ? nevím jak se toho zbavit a našel jsem o tom "velké kulové" na netu
goonie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martineQ 23. 9. 2014 15:30

Pro Nokia 220 DS se objevila nová verze softwaru(20.14.11). Právě instaluji přes Nokia Software Recovery Tool.

EDIT: Nemám čas více testovat, ale první poznatek je, že jde číst sms přímo z úvodní obrazovky... :tleskani
martineQ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonyni 1. 11. 2014 09:01

Zdravím, stávající Nokii 130 jsem vyměnil za Nokii 220 Dual kv. připojení k internetu, ale aby byla zachována svítilna, kterou využiju. Mám ji 3 dny. Prvotní oříšek byl, jak se dostat do mobilu, rukou už mě také prošlo několik telefonů, ale tento byl doslova oříšek a dovedu si představit, že mnoho lidí s tím zápasí a zápasilo. Absence java je znát pro mě hlavně pro zobrazení stránky, spotřeby dat. Javu jsem ocenil pro operu mini. Jsem zvyklý, že si mohu úvodní menu uspořádat dle sebe, ty SMS konverzace bubliny - osobně mě vyhovuje klasický způsob, zvyknout se dá časem. Kdyby měl mobil javu, možnost si navolit okna a výběrové klávesy, tak bych byl spokojenější. Zřejmě ji prodám... Ten nový sw do Nokie 220 dual bylo by možné dát odkaz, předem by zajímal užitek z nového sw. Díky :-)
anonyni

Odeslat příspěvekod Reku 1. 11. 2014 09:17

Najdi si Opera mini 42 s koncovkou VXP.
Funguje dobře, používám ji na stejné platformě u Alcatelu !
Najdi si svůj mobil na heureka.cz a tam v hodnocení a dotazech je o tom řeč i tuším odkaz. Už si nepamatuju, odkud jsem stahoval, možná z uloz.to??? Mám ji česky.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonyni 1. 11. 2014 09:38

Koukám na Heureku, našel jsem tento odkaz http://mre.mediatek.com/
Tu operu mini 4.2 vxp jsem stahoval odsud http://dmax.wapka.mobi/site_files.xhtml ... &get-i=817 ale píše to, nelze stáhnout. Na ulozto http://ulozto.cz/hledej?q=opera+mini+4.2.+vxp jsem to nenašel. Ten kryt mě poměrně rozčiluje. Nechápu, proč ty nové dualy jsou tak zprzněné.
anonyni

Odeslat příspěvekod Reku 8. 11. 2014 08:58

Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonyni 8. 11. 2014 10:29

Reku: Před pár dny jsem ji prodal a včera si pořídil 108 DS, je skvělá, ale to spíše do jiného vlákna. :-)
anonyni

Odeslat příspěvekod Reku 8. 11. 2014 11:13

A stoosmička má taky MRE -vxp - myslím kvůli Opeře? Případně jak jde internet?
Já pořídil Nokia 130...
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonyni 8. 11. 2014 20:59

Reku: Nokia 108 DS nemá připojení k internetu. Na Nokii 130, kterou jsem si pořídil v září, tak se mi nelíbila klávesnice (píši hodně SMS) a ta mi prostě nesedla, tak jsem šel do Nokie 220, která měla připojení k netu, ale opět viz výše + klávesnice mě neseděla + SMS konverzace, takže jsem šel do Nokie 108 DS, která mě skutečně sedí a jsem s ní naprosto spokojen. Nemá SMS konverzace, má funkci Jdi na.., svítilnu, kryt se otevírá stejně jako u Nokie 220, už jsem si zvykl a bez internetu se obejdu. Nokii 108 DS jsem pořídil za 620,-Kč s originálním záručákem. A 130 za 599,-Kč. 220 za 960,-Kč. Mám černo-bílou, vypadá "luxusně" a datluje na výbornou.
anonyni

Odeslat příspěvekod Reku 8. 11. 2014 22:02

Mám k stoosmičce dotazy:
1. taky se MP3 a videa zeslabují a zeslabují křížovým ovladačem do leva a do prava, místo nahoru a dolu?
2. Umí přehrávat jeden adresář MP3 pořád dokola? Bohužel na N130 jde přehrávat jen všechny adresáře za sebou nebo opakovat jednu skladbu. Volba pro opakování adresáře nebo alba chybí. Je to moc zjednodušené.
3. Umí přehrávat videa 320x240 MP4? N130 to umí. Velmi dobře přehraje i video o velikosti 1GB

Díky za odpovědi
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonyni 8. 11. 2014 22:23

1. Ano - vlevo/vpravo (zeslabit/zesílit) - video žádné na paměťovce nemám, jen MP3
2. MP3 nemám nijak rozdělené, takže s tímto za sebe neporadím (používám ji od včerejška)

Přidám uživatelskou příručku, ale nezaručuji, že tam info budou uvedené:
http://download.support.nokia.com/ncss/ ... _cs_CZ.pdf
Zkusil bych podat dotaz tady:
http://mobilni-telefony.heureka.cz/noki ... a/#section
anonyni

Odeslat příspěvekod commanderwar 23. 12. 2014 21:44

Ahoj, prosím o radu, telefon jsem prolezl křížem krážem. a Když mi přijde sms objeví se jméno odesílatele a část textu na disleji..a to je važné otravné, a navíc když mám zamčený telefon pod heslem, stejně je část textu ty sms vidět. Nepřišel jste někdo na to jak nastavit aby se na displeji objevilo pouze jméno odesílatele tak jako to děla 1000 jiných telefonů??...Děkuji za případnou radu
commanderwar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kapetr 21. 3. 2015 17:01

Ahoj.

Píše se zde i jinde, že (na rozdíl od 225) nemá EDGE. Ale výrobce tvrdí opak:
http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/t ... cke-udaje/

220 i 225 shodně uvádějí:
GSM maximální datová rychlost DL: EGPRS 236,8 kb/s

Takže co ?

A druhý dotaz - má 220 kalendář, do nějž jdou zadávat upozornění (=diář) ?
Můj X-let starý samsung sgh-b100 (tehdy za 400,-) to má.

Děkan :-)
kapetr
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků