Nokia Asha 210 - používání tlačítka pro přístup na FB

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hafhaf 30. 11. 2013 22:39

měl bych dotaz na chování speciálního fb tlačítka pro rychlý přístup na facebook (např. u modelů Nokie, ale asi i u jiných značek mobilů) - jak to funguje? - zmáčknu tlačítko, a dostanu se kam? - můžu si předem navolit fb adresu? (jde mi o to, jestli se po zmáčknutí tlačítka uživatel hned dostane na předem určenou zeď (teď se to myslím jmenuje timeline) konkrétního fb profilu (i třeba vlastního) - resp. jde to udělat tak, aby po zmáčknutí fb tlačítka na mobilu mohl někdo hned vidět poslední zprávu na zdi (timeline) a měl UŽ HNED NASTAVENÝ mobil (resp. stránku fb) na psaní odpovědi? (tedy bez toho, že by se musel udělat byť jen jediný další krok - např. aktivovat nějakou volbu) - prostě by jen začal mačkat písmenka pro odpověď, kterou by pak odeslal jediným odentrováním;
jestli by to bylo způsobem: vidím cizí timeline + hned píšu odpověď, anebo naopak: vidím na svém timelinu cizí odpověď + hned píšu další zprávu na svůj timeline, je jedno; jde o to, aby celá operace zahrnovala JEN 3 fáze - 1.) zmáčknutí fb tlačítka (což teda znamená současně přihlášení se na net+fb?), 1.a) automatické zobrazení poslední zprávy/odpovědi + okamžitou možnost (bez dalšího mezikroku) psaní vlastní zprávy/odpovědi, 2.) odentrování napsaného, 3.) ukončení kontaktu na facebooku (resp. netu) zmáčknutím nějakého tlačítka - žádné další volby, kroky
(potřebuju to jako prostředek komunikace pro někoho, kdo není schopný/ochotný se pohybovat v nějakém i velmi jednoduchém menu)
-
mimochodem, když přijde na fb nová odpověď, tak ten mobil na to nějak pořád upozorňuje? (jakože třeba to fb tlačítko bliká, nebo tak něco)
-
a případně k té konkrétní Nokii Asha 210 (což je dual SIM mobil) - jak složité je přecvakávání se mezi těma dvěma SIMkama? (tj. někdo volá napřed na jednu, pak někdo na druhou SIM - pro příjem vždycky jen klasicky zmáčknu klasický (zelený) tlačítko? (a žádný SIMky nepřecvakávám);
a pro změnu SIMky na volání někomu musím udělat co? (jakou mám aktivní - tu, kterou jsem si tak navolil, nebo tu, ze který jsem naposled přijímal hovor?)
Naposledy upravil Fíla dne 1. 12. 2013 14:12, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu, přesunuto
hafhaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 30. 11. 2013 23:01

Teda asi 50 otázek v jednom postu, ty ses nejak rozjel! :D
- Co jsem tu Nokii 210 zkoušel, tak tim tlacitkem proste jen FB aplikaci pustis...jo a ani neni defaultne nainstalovana, musis byt pripojen na netu.
- Kdyz mi prisla na FB zprava, mobil me upozornil jednou a konec...nic extra necekej
- s dualsim je to velmi jednoduché...v menu si nastavíš, že když chceš volat, jestli to ma pouzit SIM1 nebo SIM2 nebo se te to zeptat
Pak kdyz volas z jedne sim, jsi na druhe nedostupny...i na displayi vidis ze nema zadny signal. Jakmile hovor skonci, signal po chvili opet naskoci.

Žádné složitosti v tom nehledej ;)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod hafhaf 1. 12. 2013 03:38

hm, to je špatná zpráva :-| , a ten net se zapíná/vypíná jak - jde to nějak pomocí kláves, nebo se musí jít přes menu?
hafhaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hafhaf 1. 12. 2013 15:40

copak že se dá tlačítko fb předefinovat, já bych asi ten fb na tlačítku využil, ale pokud se to nedá nadefinovat tak, aby se to zároveň přihlásilo k netu, tak bych potřeboval vědět, jestli se dají nadefinovat (nebo už jsou tak připravená) tlačítka pro přihlášení se a zas odhlášení netu (prostě za každou cenu se vyhnout nutnosti přecvakávat se v menu a potvrzovat spuštění aplikací); že je definovatelný i druhý tlačítko na foťák, je teda dobře, i když zrovna možnost focení pomocí tlačítka by bylo lepší zachovat...
(pak mám samozřejmě další problém - i když by se dalo tlačítkama přihlásit/odhlásit net + přihlásit k fb, zbývá poslední zádrhel - na fb stránce se dostat do režimu psaní (jasně, stačí se nacvaknout do připravenýho chlívečku na vzkaz, jenže to u nedotykovýho displeje zas znamená začít se přecvakávat - a to je to, čemu bych se chtěl za každou cenu vyhnout... - tohle by se ale asi nadefinovat na konkrétní tlačítka už nedalo?)
(otázka prostě zní - jak se 100% vyhnout potřebě ovládat mobil (u vybraných úloh, tj. otevření/zavření netu, asi otevření/zavření fb, otevření psaní zprávy + její odeslání) pomocí pohybu po ikonkách a položkách na displeji a jejich potvrzováním... - místo toho ovládat potřebné otvírání/zavírání úloh zmáčknutím nějakého tlačítka (přinejhorším kombinace) na mobilu)
(ten fb není zas nutnost - možná by bylo lepší použít možnost WhatsApp, nebo třeba mail... - v podstatě cokoli, co by nejlíp vyhovovalo podmínce - "jen tlačítka, žádná volba z menu")
-
asi lepší řešení by byl dotykový displej a pouhý mačkání na ikonky (net, fb, okýnko pro psaní...) - jenže to je zas problém: takový mobil, co bych potřeboval, by měl mít současně tyhle parametry:
- dual SIM
- lehký (cca do 100g)
- QWERTY (QWERTZ) klávesnice (tlačítková, ne dotyková)
- dotykový displej
- pokud možno české menu
- pokud možno co nejlacinější...
(já teda o žádném takovém typu nějak nevím..., je pravda, že tak moc jsem nepátral...; proto bych celkem stál o tu Nokii - ta by splňovala kromě toho displeje všechno...; a mám pocit, že mačkání na tlačítka by vůbec bylo lepší než mačkání na ikonky na displeji)
hafhaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 1. 12. 2013 16:39

Šmarja, internet se připojuje sám dle potřeby, pokud je zapnutý.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hafhaf 1. 12. 2013 18:31

tak to mi jaksi taky došlo, ale to neřeší situaci - a) mít pořád zapnutý internet je celkem nežádoucí už kvůli baterce (případně samovolnému stahováním dat, i když to by asi moc nehrozilo nebo bylo zanedbatelný; b) ten net by se stejně vypnul každej den - při vypnutí mobilu na noc ;-) ;

takže během cca 24 hod. je tu základní problém: zapnout net + jakousi komunikační platformu (třeba fb) + začít do ní psát, odeslat napsané (na správné určení)+ odpojit se z tý komunikační platformy a netu - a to vše bez použití jakéhokoliv menu - jen pomocí tlačítek na mobilu (u dotykáče teda dejme tomu saháním na pár ikonek)
(P.S. pokud by někoho napadlo, proč takhle složitě net + fb nebo něco jinýho, proč ne jednoduše SMS, je to ten samej problém (možná ještě větší - samotný seznam SMSek představuje jakési menu, ve kterém se musím orientovat) - otevřít došlé SMS, ignorovat (vymazat) ty nepodstatný, odpovědět na SMS + odeslat ji - opět bez použití jakéhokoliv menu, jen pomocí předem určených kláves, nebo ikonek na dotykáči...) - to už se mi fb, nebo možná WhatsApp zdá být paradoxně jednodušší, jenže bych to potřeboval zjednodušit na maximum - první čudlík, druhej čudlík, třetí čudlík...)
hafhaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 1. 12. 2013 18:48

Na S40 žádný samovolný stahování dat nehrozí. Internet se sám připojí, když je potřeba a pak se odpojí při vypnutí aplikace. Nic víc, nic míň.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 3. 12. 2013 22:32

Ale jak píšeš, musíš to mít tak nastavené.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků