Nokia Lumia 1520 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod patyzonek 20. 2. 2016 13:35

Softwarová záležitost je téměř vyloučena. Přečetl jsem si nespočet článků, diskuzí, i v zahraničí. Většina uživatelů napsala, že v podstatě servis nepomohl, někdy pomohla výměna displeje, ale zase jen na chvilku, později se závada zase objevila. Tovární nastavení nepomohlo nikomu, aktualizace softwaru taky ne. Teď jsem zvědavý, jestli třeba nějakým zázrakem nepomůže přejít na Windows 10, které mají vyjít na konci února snad konečně pro starší Lumie.
Jinak zde je zajímavý článek a poznatek uživatele, který to zkoumal dopodrobna. V kostce řečeno...displej je moc velký, škodí mu nošení hlavně v předních kapsách, protože je vyvíjen tlak na dispej a ten začne blbnout. Popisuje radu, zmáčknout střed v horní a dolní části mobilu. Zatím jsem ve fázi zkoušení. Uvidíme.
S největší pravděpodobností je to konstrukční vada pocházející už z výroby, takže v podstatě neřešitelné. Někomu se objeví, někomu ne, tam vysvětlovali, že pro Microsoft vyrábí více firem, takže některé prostě nepoužívají tak kvalitní materiály například.
Takže asi tak...

-- 20. 2. 2016 14:38 --

Zapomněl jsem dát odkaz na ten článek, který mobil zkoumal po technické stránce dopodrobna. Zde je:
http://www.windowscentral.com/possible- ... 1#comments

Někteří zákazníci napsali, že zatlačení na uvedená místa na mobilu opravdu pomohlo...

-- 20. 2. 2016 14:40 --

Chtěl jsem objednat LCD displej včetně digitizéru (dotyku) na aliexpressu, kde vyjde na "pouhých" 1.300,- kč (narozdíl od ceny v ČR=5.000,- kč), ale po zjištění výše uvedeného asi nemá význam...

-- 20. 2. 2016 15:02 --

Řešením tohoto problému je dvojí:

1. Lehce zatlačte na horní a dolní části displeje
2. Nenoste Lumia 1520 v přední kapse, otočenou displejem dolů
patyzonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmm. 20. 2. 2016 17:07

I mě takto zlobila 1520, také jsem nevěděl, co s tím. Vyřešil jsem to tím, že jsem přeformátoval vloženou SD kartu.
Problem se okamžitě vyřešil a již se nikdy neopakoval. V zásadě se v mém případě jednalo o chování telefonu, který "problikavanim" a preskakovanim displeje reagoval zřejmě na stále znovu chybně nacitané soubory z karty SD.
Zkus to, třeba je to i tvůj problém. 1520 je bohužel nenahraditelná, souhlasím.
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod patyzonek 20. 2. 2016 17:23

Na chviličku jsem doufal, že by to mohlo pomoct, ale vzápětí jsem si uvědomil, že SD kartu vůbec nepoužívám, takže mně to nemůže pomoct. Od počátku mně stačí 32 GB v základu telefonu.
Je zajímavé, co pomohlo tobě, další poznatek. Je to asi kus od kusu...
patyzonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patyzonek 21. 2. 2016 19:29

Tak zatím uběhl den a půl, co jsem zkusil výše uvedený pokus se zatlačením na ty dvě místa...musím to zaklepat, ale zatím se závada ani jednou neprojevila. Takže zatím úspěch :)
patyzonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rubas 15. 6. 2017 08:19

Snad někdo odpoví.
Mou patnácetdvacítku mám skoro tři roky a šlape. Letos v březnu jsem provedl přesun z osmiček na desítky. Přitom odešla baterka. Ta stará se nabíjela na 100%. Ta nová se nabíjí pouze na 82%. Nově se prý doporučuje nenabíjet na 100%, tak se chci zeptat, zda je to nějak nově ošetřené v systému, aby se mobil nenabíjel na 100% a tím se šetřila baterie. Nikde jsem tento problém nenašel. Snad někdo odpoví. Díky za odpovědi.Petr
rubas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 15. 6. 2017 08:29

Je to vadná baterie.
Taky mi odešla, taky jsem ji nechal vyměnit, taky nabíjí jen na 82 %. Zjišťoval jsem to, a je to na reklamaci. Já se na to vykašlal, odešel mi interní mikrofon, Waze mi přestalo hlásit radary, zkrátka, přišel čas udělat WP pápá...
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 6. 2017 19:02

rubas píše:Snad někdo odpoví.
Mou patnácetdvacítku mám skoro tři roky a šlape. Letos v březnu jsem provedl přesun z osmiček na desítky. Přitom odešla baterka. Ta stará se nabíjela na 100%. Ta nová se nabíjí pouze na 82%. Nově se prý doporučuje nenabíjet na 100%, tak se chci zeptat, zda je to nějak nově ošetřené v systému, aby se mobil nenabíjel na 100% a tím se šetřila baterie. Nikde jsem tento problém nenašel. Snad někdo odpoví. Díky za odpovědi.Petr


Dobiti baterie hlida elektronika v baterii, takze o toto se starat nemusis a je jei jedno jestli je celou noc na nabijecce.3 roky stara baterie v cemkoliv je na vymenu.Ta nova baterie neni z ebay?Je tam dost fake baterii vydavanych za original a pak to dela takove nesvary jako, ze se plne nedobije apod.Takze tato tvoje nova baterie je na "vyhozeni".
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rubas 21. 7. 2017 13:23

Baterie vyměněna na záruku a odzkoušena. Už šlape na 100%. Tak na okraj - I LOVE servis - v Liberci v Nisa-centrum, skvělý přístup k vyřízení mé reklamace. S lepším servisem co se týče elektroniky jsem se ještě nesetkal.
rubas
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků