Nokia Lumia 1020 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech Nokia a Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod mposvar 8. 4. 2016 11:16

Už jsem Ti to psal - E52 a budeš spokený :-)
Jinak jsi jako všichni otrokem baterie.
Tak to prostě je.
Jo a nebo toto:

mposvar
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 8. 4. 2016 15:13

No, ono se taky mohlo stát, že úplně vybití mohlo zafungovat jako lepší "reset" zařízení. Je fakt, ani stání na nabíječce po dobití prý li-onky nemilují, ale myslím že to zdaleka není takové zlo jako úplné vybití. Proti obojímu mají ochranu.
Osobně nabíjím často, nenechávám baterku příliš vybít a zatím u žádného telefonu neodešla...k mému překvapení vydrží i můj SE t300 v klidu týden (baterku jsem skladoval mimo telefon). Ale zažil jsem i Motorolu Atrix s upraveným FW, kde byl problém s kalibrací baterie. Vždy se údaje pro kalibraci musely vymazat a zařízení vysvětlit, že je nabité na 100%, a nebyl problém, aby baterie (čistě dle telefonu, pochybuji že reálně) spadla o 20-50% během pár sekund. Tak kdo ví, mohl být trochu podobný problém i tady, i když u lumie jsem se s tím nesetkal.
Motorola Atrix 4G + Lumia 1020 (AT&T) + Lumia 930 + Galaxy S7
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod jindra999 9. 4. 2016 16:22

Nevím co se ti furt nezdá. Baterka drží jak zamlada, jen ji stačilo po roce a půl jednou zformátovat.
Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mposvar 9. 4. 2016 19:58

jindra...
Mnohdy je přání otcem myšlenky, tady to je ale bohužel jenom přání.
Čas Ti dá odpověď.
mposvar
Junior

Odeslat příspěvekod jindra999 9. 4. 2016 20:18

Tak jistě. Jak odejde, tak hned kupuju novou. Mně to žíly netrhá. Mám pocit, že víc to snad vadí tady některým nebo co. Chtěl jsem se jen podělit o zkušenost, ne hořekovat, že zlobí baterie.
jindra999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mposvar 9. 4. 2016 20:22

Baterie nezlobí, ta je u L1020 jedna z nejhorších, dlouho známý fakt.
A nic ji nepomůže, jenom nabíječka nebo battery pack :-).
Edit:
Vím o čem jsi psal, ani že nemáš synchro emailů a ostatních funkcí, proto jsem psal o baterii, která prostě stojí za p..
Zkus wifi a synchro dvou emailů kalendáře po 30min. u schůzek, a je hotovo odpoledne.
A navigačku raději ani nezapínat, tam v terénu s Mapy.cz je hoto za dvě hodiny.
Tak asi takhle u Lumie 1020, co se týká baterie po roce a půl....
A cpát do této "babičky" novou baterii, no nevím...Kolega v práci to udělal a říkal, žádná hitparáda, jenomže on používá WhatsApp a Messenger, to je taky hotovo za půl dne....
Naposledy upravil mposvar dne 9. 4. 2016 21:10, celkově upraveno 1
mposvar
Junior

Odeslat příspěvekod jindra999 9. 4. 2016 20:48

Ale já psal o jiném problému, ne obecně známém faktu, že je slabá a vydrží jeden až dva dny dle používání. To u všechn dnešních telefonů. Mně začala drasticky padat dolů v průběhu půl dne aniž bych telefon používal, byl jen v pohotovosti, vyloženě jsem myslel, že je po ní a objednal novou. Formát to spravil. A na jak dlouho, to je nepodstatný. Vím už, kde mají za slušnou cenu novou a tak ji hned vezmu, když to bude potřeba.
jindra999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 4. 6. 2016 20:38

Ahoj Lumiáci; jak už jsem tu v minulosti několikrát zmínil, konec našich milovaných Lumií (nejen) 1020 je stále nezvratnější a hledání náhrady je fakt nadlidský úkol. S přihlédnutím k odpískání Windows Phone Microsoftem máme poměrně málo na výběr - buď se smířit s Androidem nebo pořádně připlatit za Ajfón (Lumie řady 950 už jsou asi nesmyslnou investicí). Já osobně tedy Android nerozdýchám, takže sypu do prasátka mince na Ajfón. Ale než vysypu tak nesmyslnou haldu peněz za mobil, hledám si předem způsob, jak přetahat data z 1020ky do 6s - především kontakty se všemi položkami a kalendář. Máte s tím někdo osobní zkušenost? Dá se do jablečného telefonu přetahat to, co máte někde na Hotmailu?
Žblambomírek
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 13. 6. 2016 19:21

Chápu, proč se uživatelé WP bojí androidu, zkuste si ale dnes koupit něco s Androidem 5.1-6 za minimálně 4.000 Kč a plakat nebudete, věřte mi - taky jsem to udělal. Oproti WP je to dnes opravdu jinej svět, spousta malých drobností, které fungují, dnes jsem třeba dal do kalendáře restauraci, kde jsem byl, tam jsem provedl fotku a telefon věděl, že to bylo pořízeno tam, můžu například spoje MHD/Vlaky/cokoliv pridávat do kaneldře, je to propojené a funguje to, přehrávání hudby přes N7player, Spotify, Facebook aplikace (ve které se dají i otevírat odkazy), fungující messenger atd. což jsou oproti WP nevídané věci, tak tady fungují. Jako bonus jsem si nainstaloval Firefox, nahrál tam svůj účet, mám tam hesla, záložky i panely z NTB a PC, můžu mezi nimi procházet, jdu z domu a vidím, co mám doma otevřeno a dočtu to. Jako bonus fungující AdBlock, teď jsem třeba našel aplikaci, která automaticky vypne wi-fi, kyž se vzdálím od signálu a zapně data, potom v pravidelných intervalech (třeba 15 minut) kontroluje, jestli už wi-fi není dostupná a pak se mi k ní zase automaticky připojí, prostě naprosto bezúdržbové. Koupil jsem si Android s DualSIM a 4000mah a vydrží tzo nabité 3 dny bez problémů atd. Za 14 dní jeden jedinej pád aplikace, nabídlo mito restart té aplikace a od té doby funguje, prostě pohoda.

Opravdu to zkuste, android z roku 2013 a z roku 2016 se liší docela výrazně :-)
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod Paparatzzi 13. 6. 2016 21:20

Supr, všechno z toho co děláš nebo umí tvůj telefon/umí i moje lumie nebo to nevyužiju :)
Paparatzzi
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 6. 2016 21:45

melipa: děláš, jako kdyby byly telefony s Windows úplně neschopné, to není pravda. Ale vtipný příspěvek, to zas jo :)
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 13. 6. 2016 22:02

Chápu, že si teď ze mě děláte prču, ale vezměte si své lumie a zkuste libovolnej obrázek v galerii nastavit jako profilovku pomocí dvou kliků :-) A takových věcí je spousta, samozřejmě, že to na WP funguje, otázkou je ale, jak to funguje, to nikdo neřeší. Jediná opravdu dobrá aplikace na WP, která na Android nemá (kvalitativní) alternativu jsou WMM jizdní řády, všechny ostatní apliakce jsou opravdu mnohem více funkční, pohodlnější, propracovanější a rychlejí na Androdiu. Takové iDnes vytvořilo univerzál aplikaci na WP, pokud si ale otevřete tuto aplikaci na Adnorid, je prostě i tak lepší, můžu pohdlně procházet galerie, pouštět videa, jít do diskuse apod, bez kixů jako na WP. Opravdu se mi na androidu nestalo, že by mi přestal telefon přehrávat hudbu kvůli tomu, že otevřu internetový prohlížeč, na WP se mi toto stávalo často a to už vůbec nemluvím o swipe (resp. alternativní klávesnici), které si člověk nastaví naprosto, jak chce a třeba hlasové vyhledávání, ovládání telefonu a diktování textů zpráv, přes messenger například já teď normálně volám, na WP přes messenger nejde ani psát, natož volat. Ale dělejte si ze mě srandu, jasně O:-)
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 6. 2016 22:08

V tomto tématu jsi poněkud OT, zdá se mi. Nezapomínej, že zde se řeší Lumia 1020, ne Android. Máš-li potřebu, založ téma, kde budeš hlásat moudra, oki? :)
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KetchupVM 19. 7. 2016 13:39

Zdravím, potřebuji poradit. Včera po odpojení mobilu z nabíječky se mě vymazalo menu aplikací. nemám tan ani čárku, jen nahoře lupa k vyhledávání...Nyní mohu používat jen ty apky, které jsem měl na uvodní obrazovce... nevíte co s tím? Reset nepomohl, doted fungovala 1020 naprosto perfektně. Děkuju za info
KetchupVM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 23. 7. 2016 09:29

Reinstalace FW přes WDRT, neboli Windows Device Recovery Tool, aplikace pro pc.
MOBILNÍ WINDOWS - Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu
Momentálně používám..

Microsoft Lumia 950 XL, Nokia Lumia 930, Nokia Lumia 830, Nokia Lumia 925

ANDROID - reklamosystém
Momentálně nepoužívám..
uiqjirka
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor