Nokia Lumia 620

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod RussellCZ 17. 5. 2015 10:41

Zdravím, po roce a půl používání telefonu jsem musel obnovit tovární nastavení... Telefon se mi i 3x denně sám restartoval, což bylo trošku moc.
Většina proběhla dobře, ale po nainstalování aplikace Počasí od MS mi nejde zapnout jeho zobrazení na zamykací obrazovce. V nastavení to zapnuté je, počasí má povolený běh na pozadí... Ale prostě se nezobrazí. Nevíte někdo, co s tím? Přeinstalovat aplikaci jsem zkoušel.
RussellCZ
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 7. 6. 2015 09:38

Částečně z nudy a částečně díky znechucení nad likvidací Kontroly úložiště Lumia ze strany MS (chtíc si vyzkoušet, zda jak se v diskusích píše ta funkce Lumia storage check bude v W10 vpašovaná) jsem nainstaloval v rámci DP programu W10.

Resumé.... Kontrola úložiště v desítkách není a mapy se cpou stále do telefonu, na druhou stranu (jasně, jedná se stále o betaverzi) je to strašně pomalé a krom trochu jiného (podle mě horšmu, poandroidovštělému) designu jsem rychlým pohledem nepřišel na žádnou funkci navíc proti WP8.1 up2. Naopak, několik zásadních aplikací (navigace CoPilot) v desítkách vůbec nejede

Takže jdu zpět ani ne na Denim, ale zpět na Cyan, který se mi zdál nejplynulejší
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zavpe 16. 6. 2015 09:57

Můžete někdo doporučit kde sehnat dotykovou plochu na nokia 620 tak aby pasovala a fungovala jako originál. Prosím jen kdo to měnil a má osobní zkušenost. Děkuji
zavpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 6. 2015 09:26

A proc nezakoupis rovnou original?
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 21. 6. 2015 10:29

a vyplatí se to? Celá L620 se prodává na Aukru pod dva litry, případně za necelou trojku koupíš z druhé ruky 820/920. Na Tvém místě bych ji za litr udal a šel dál, 512MB RAM není žádné terno ani pro WP. Vždyť 1990 stojí nová L532 dualSIM s 1GB pamětí
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 6. 7. 2015 19:58

Všude se píše, že tentotýdenní sestavení Win 10 je už opravdu vhodné k používání. Takže stahuji na L620... Nejdříve jsem musel něco smáznout, páč pokud nemáte v úložišti telefonu minimálně 1,05 GB tak se upgrade zastaví. Příprava instalace (už po stažení) a samotná instalace po restartu trvá dohromady více než 1,5 hodiny (ke dvěma hodkám moc nechybělo, pokud vůbec)!!

Systém jsem naprudko upgradeoval z Insider programu na nainstalovaný telefon s WP 8.1 Update 1, bez HR.

EDIT.... a tím jsem skončil.... klávesnice pro zadání PINu byla průhledná přes mou zamykací obrazovku, PIN jsem nacvakal, ale nikde se neobjevilo potvrzující tlačítko OK, ani když jsem mačkal po celé obrazovce, nepomohl restart ani přes kombinaci Vol DOWN + Power, nic.... Takže přes kabel a Nokia System Updater zpět na Cyan-Denim, prima večer :-(
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 7. 2015 06:38

Je to klasická chyba "hurá uživatelů", po upgradu je nutné vyčkat 10-15min, kdy telefon vypadá, že nic nedělá, ale na pozadí se provádí migrace dat, pokud lidé nevyčkají a zbrkle zkouší s telefonem něco dělat, tak je vlastně po upgradu, protože prostě nedojede do konce.
Nevím kde všude se píše jak je to použitelné, použitelná je zatím snad jen verze pro desktop a né pro telefony....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bastien 7. 7. 2015 13:05

Stávající sestavení použitelné na L620 není a pokud se výrazně nezlepší rychlost systému, ani nebude. Nejde ani o případné nedodělky, či chyby ve W10 - ten systém není špatný a vcelku funguje. Bohužel L620 to nejspíše nezvládá po HW stránce. Tedy neinstalovat, je to děs.
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 7. 7. 2015 15:24

dejvidek píše:Je to klasická chyba "hurá uživatelů", po upgradu je nutné vyčkat 10-15min, kdy telefon vypadá, že nic nedělá, ale na pozadí se provádí migrace dat, pokud lidé nevyčkají a zbrkle zkouší s telefonem něco dělat, tak je vlastně po upgradu, protože prostě nedojede do konce.
Nevím kde všude se píše jak je to použitelné, použitelná je zatím snad jen verze pro desktop a né pro telefony....
dejv
Po upgradu jsem čekal celou noc.... nemyslím si, že ybych byl "hurá uživatel".... pak jsem to zkoušel po HR, desítky naběhly řekl bych svižně, ale vzhledem k tomu, že nešla navigace CoPilot, dál jsem nezkoušel, finální verze je zde za 4 týdny, vyčkám.

Minulý týden se zde pod jedním "desítkovým" článkem píše od několika uživatelů, že tohle sestavení je už fakt použitelné, ale beru to tak, že 620 není hardwarově kdovíco
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bastien 8. 7. 2015 12:30

Za 4 týdny nic nebude. W10 pro telefony přijde září/říjen a to budeme rádi. Ani si nemyslím, že bude připraven v tu dobu FW. Tedy reálně bych to viděl u L620 oficiálně s FW někdy na listopad a to možná budeme rádi.... Já už přešel na Android, mám Sony Z3 kompakt a mrzí mě, že jsem otálel tak dlouho. Nyní L620 mám jen záložní, resp. na testování W10. W10 nic nového oproti WP 8.1 nepřináší, snad jen vylepšený našeptávač u psaní.
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 8. 7. 2015 17:51

2hotovyrado: Evidentně si stále z nějakého důvodu pleteš Windows 10 pro desktop a Windows 10 pro telefony, za 4 týdny žádná finální verze nebude, jak píše bastien, možná tak listopad a to jsou 4 měsíce....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bastien 11. 7. 2015 10:59

Včera vyšlo nové sestavení W10 v. 10166. Musím konstatovat, že tato verze je na L620 už použitelná. Rychlost systému sice nedosahuje WP, ale už se to dá používat k běžnému volání. Dokonce i Store a Edge je použitelný a odezva se přijatelná. Z mých aplikací stále nefunguje asi jen Servis 24, Moje Devítka a nenačítám mi MS kalendář události z outlooku.cz (proč nevím). Stejně ale Chronos je jednodušší a propracovanější. Kompletní instalace trvala cca 2 hodiny. Problémy při instalaci se vyskytly v dlouhém čekání na při náběhu stahování.
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 11. 7. 2015 12:08

Prosím Tě, Lumia Storage Check na tom jede?
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bastien 12. 7. 2015 10:37

Nejede.
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 12. 7. 2015 10:42

a ani v té W10 nativní aplikaci pro správu úložiště nejdou HERE mapy na SD?
Pokud ne, tak jsme v dosti vysokém sestavení na to, abych věřil, že to v ostré verzi půjde...
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků