Nokia asha 200 - obecna diskusia

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kartasim 5. 3. 2012 23:47

Zdravím.
Chtěl jsem se zeptat,jak dobře se píše na její klávesnici.
Jaká je výdrž baterie při průměrném používání?
Díky :-) :-]
Naposledy upravil Kniter dne 25. 2. 2013 18:12, celkově upraveno 1
Důvod: upraveny nazov temy
kartasim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 10. 3. 2012 15:08

no zatial len ide do predaja - keby si si chcel viac infa precitat, tak predbezne jedine tu - http://www.gsmarena.com/nokia_asha_200-review-714.php

inak klavesnicu v recenzii chvalia, takze vidno ze sa pokracovalo v tradicii od e71-e72-c3 a pod:)
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 16. 3. 2012 22:23

Obrázek

Klávesnice není žádný zázrak, oproti E71/E72 moc pohodlná není. Výdrž bude obrovská, velká baterie a málo žravý telefon, v řádu dnů, asi bez větších problémů i týden.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 18. 3. 2012 00:14

ako si inak spokojny s telefonom? predpokladam ze ho testujes:) planuje si ho kupit priatelka, a doteraz som cital len jednu anglicku recenziu...Je telefon rychly? ako je to s klavesnicou? spravne vidim ze je tam qwertz(podla mna velke +)?
alebo rovno otazka na telo:D kedy bude recenzia?:)
A este jednu vec - pisal som aj do nokie, ale ocividne u nic nikto nerozumel otazke - nevies ci budu dostupne u nas v CR/SK aj ine farby ako cierna, ruzova a biela?
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lasser6 26. 3. 2012 09:35

Používám Ashu 200 cca 14 dní a musím říct, že mám příjemné i nepříjemné poznámky. Klávesnice a display - výborné zpracování a krásná psatelnost klávesnice, přehledný a čitelný display, funkční klávesy a manager sim (přepínání mezi simkami) funkčně kvalitní provedení. Co se týče softwarového vybavení mohla Nokia udělat více, schází mi Mail For Exchange, přehlednost v gmailu není na dobré úrovni, dále protokol o hovoru je nesmyslně ukrytý v menu>kontakty>protokol. Přehlednost internetového prohlížeče není nejlepší, sociální skupiny jsou také poměrně nepřehledné. Toto srovnávám s Nokií E 52 kterou jsem testoval cca 2 roky. Hudební přehrávač je výbroný ale chybý jakákouliv ekvaizace hudby.
lasser6
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sony.j 26. 3. 2012 20:52

Já mám sice nokii 201, mám ji 5 dní.. výdrž baterie je na dnešní dobu něco nevídaného i když je nová tak sem ji nabíjel jen jednou. Musím pochválit špičkové zpracování a materiály (tu asi prospělo že nokia nemusí šetřit na materiálech protože telefony začala vyrábět v číně tím pádem může šetřit na pracovní síle). Klávesnice je trochu tužší ale dá se na ni zvyknout, reproduktor je hodně hlasitý a kvalitní, překvapila mě i vysoká kvalita hovorů. Hudební výstup je na tak levný telefon taky špička, jediné co je mínus je hodně nízká kvalita videozáznamu, nokii se tento telefon hodně povedl neměl sem ji moc rád (po moc nepovedené a papundeklové 5230) ale poté co sem měl v ruce nokii 200, 201, 302, 303 a lumie sem změnil názor. Komu nestačí základní výbava ale chce nějaké maličkosti navíc šáhne spíš po 302
Sony.j
Junior

Odeslat příspěvekod nod32 20. 4. 2012 10:02

Dobry den,mam Nokia Asha 201 a opravdu musim pochvalit vydrz baterie.Neskutecna parada!!
Chtel bych se zeptat:zvazuji koupi 32Gb pametovou kartu.Ma nekdo zkusenost?Jak telefon zachova sviznost pri plne pametove karte?Dekuji za odpoved.
nod32
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 9. 5. 2012 19:43

Pojede úplně v pohodě, na rychlost telefonu to vliv nemá.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pstarek 26. 7. 2012 13:26

Chtěl jsem se zeptat majitelů, zda li má Asha 200 (201) v hudebním přehrávači equalizer. Na nokia.com ve specifikacích píší že má, v zahraničních recenzích je psáno, že equalizer (nebo jeho presety) je umístěn deeper in music player options menu. V českých recenzích se o tom moc nepíše. A tak prosím, zdali by se někdo z majitelů nemohl do toho menu hudebního přehrávače nějak zanořit, a podívat se, jak to s tím je.
Vodafone 845, Android 2.1 Eclair, No Root
pstarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nagant 15. 8. 2012 18:10

Ne, nemá žádný ekvalizer. Nemá ani žádný balance, tedy vyvážení kanálů sluchátek.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 15. 4. 2013 16:30

Tak jsem si taky pořídil dvousimkovou Ashu 200.
Prostředí Samsungu E2152 duos a Nokie 200 se dost liší. Nedivím se, ze Nokiaři mají problém se Samsung prostředím a obráceně.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Naecken 15. 4. 2013 17:35

Co máš za problém s prostředím S40? :-)
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 15. 4. 2013 18:15

Vše je jinak :-) Ale problém nemám. Jsou věci, které Asha umí navíc. Ale nejde například stáhnou podsvícení displeje na 0. Nejde vypnout simka. Obě jsou pořád na příjmu. A pořád hledám v nastaveních, která jsou jinak uspořádána, než na Samsungu :-D
Za necelých 1400 je to velmi zajímavý telefon.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Naecken 15. 4. 2013 18:33

To podsvícení nejde (Nokia to vrací až teď po x letech do nových telefonů - Asha 305/306/307...) a vypnout jednu ze SIM taky nejde (buď Letadlo pro vypnutí obou nebo jednu vytáhnout).
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 20. 6. 2013 18:03

V telefonu Asha 200 mám od koupi verzi SW 10.61.
Nokia Suite mne tlačí nahrát verzi 11.95.

Dělal jste to někdo a přineslo to něco pozitivního ve vlastnostech telefonu?
A jak je to riskantní operace?
I pokud by se povedla - ztratí se data a nastavení?
Nagant
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků