Nokia E6 - obecná diskuse (k dispozici Belle)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 8. 6. 2011 21:53

Do rukou se mi dostala Nokia E6, prodávat se začne během první poloviny července. Původní diskusi jsem zamkl, pojďme už se bavit o reálném telefonu.

Ptejte se na co chcete, a já budu na co chci odpovídat.

Články

V bodech
  • 115,5 × 59 × 10,5 mm
  • 133 g
  • Kapacitní dotykový TFT displej s úhlopříčkou 2,46 palce a rozlišením VGA (640 × 480 pixelů)
  • GPS s kompasem
  • GSM, 3G, WiFi, Bluetooth 3.0, microUSB s USB On the Go, 3,5 mm jack
  • QWERTY klávesnice
  • 8 megapixelový fotoaparát bez autofokusu, natáčení 720p videa

Obrázek
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huncut 9. 6. 2011 09:05

Mě by zajímala konstrukce a materiály. Co všechno je z plastu? :)
huncut
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 9. 6. 2011 10:06

Všechno kromě zadního krytu, skla displeje a rámečku kromě spodní části (to je kvůli anténám plast).
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 9. 6. 2011 11:43

Další video - http://www.youtube.com/watch?v=1dtOOZsJkqk , reakce telefonu se mně zatím zdají celkem pomalé, uvidíme jak na tom bude finální fw.
code
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcermis 9. 6. 2011 11:47

chci se zeptat zda je součástí výrobku i OTG kabel? A zda to funguje pouze na flesky nebo jestli třeba můžu na telefon napojit foták a zazálohovat si fotky do telefonu?
pcermis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LiberaleMiguel 9. 6. 2011 12:15

nevim jak s fotakem, ale kdyz jsem prez usb pripojil druhy telefon v rezimu Mass Storage tak to v pohode fungovalo. Takze si myslim, ze ani s fotakem by nemusel byt problem
Siemens M35 -> SE T310 -> Nokia 3650 -> SE P800 -> Nokia 3310 -> Nokia 6600 -> Nokia N90 -> Nokia 9500 -> Nokia 9300 -> SE P990i -> Nokia N93 -> Nokia E71 -> Nokia N97 -> Nokia E7 -> Lumia 920
LiberaleMiguel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrhd 9. 6. 2011 12:41

Zdravím, má Nokia E6 funkci informační diody pro zobrazení zmeškaného hovoru nebo přijaté sms? Ve specifikaci jsem se o této funkci nedočetl. Díky.
petrhd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 9. 6. 2011 13:06

pcermis: bohužel kabel pro USB OTG součástí prodejního balení nebude, viz.zde: http://www.nokia.cz/produkty/telefony/n ... pecifikace
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 9. 6. 2011 13:25

petrhd: pokial viem je tam dychanie okolo stredoveho tlacitka, ale inak Symbian 3 a ma uz aj toto a to je ina spicka:
http://betalabs.nokia.com/apps/nokia-sleeping-screen
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod borland 9. 6. 2011 14:29

Ja by som rad vyzdvihol Gorilla Glass, mnohi totiz neveriacky odmietali tuto informaciu v predoslej teme.
borland
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 9. 6. 2011 14:58

USB OTG kabel v balení není, jinak není problém připojit nic, co se hlásí jako Mass Storage zařízení.

Signalizace funguje stejně jako na ostatních Symbianech, zaujalo mě, že je pod krytkou microUSB konektoru u LEDka indikující nabíjení (prosvítá to).

Ad Gorilla Glass; podle papírových údajů Corningu tam je, ale fakt je nějaké podivné a jde promáčknout.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcermis 9. 6. 2011 15:29

A už se ví nějaké bližší info o datumu uvedení do prodeje u nás a nějaká cena za kterou by se měl telefon u nás prodávat. No uvidím až telefon budu mít v ruce přece jen teď mám X3-02 kde je váha téměř poloviční a cenťák na výšku a na šírku no uvidíme přece je to jeden z nejmenších qwerty telefonu tak mi to třeba ani nepříjde. A jak to vůbec je bude to qwertz nebo qwerty? nebo to bude fungovat jako v pc že si to můžeš přepnout? S qwerty telefony nemám až na komunikátory vůbec zkušenosti.
pcermis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 9. 6. 2011 15:59

pcermis: do prodeje půjde v první polovině července, kasa.cz a myslím alza.cz ji už maj naceněnou - cca 9.700Kč (slušná cena), a jsme v Čechách, bude tam qwertz, je to ostatně vidět i na Kryštofových fotkách, přepnout to na qwerty v předchozích modelech nešlo...
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 9. 6. 2011 16:06

...a ani nikdy nepůjde, musel by se nahrát jiný FW. A ano, první polovina července (druhý týden), cena pod deset tisíc (snad).
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jemnostpan.Hugo 9. 6. 2011 16:08

Je oproti E7/N8 vylepseny kalendar (nekde se psalo ze Anna prinese vylepseni)? A je diky vyssimu rozliseni pouzitelnejsi - tedy vice detailu apod.?
Potrebuji synchronizovat s google kalendarem, ktery ma vice "pod-kalendaru" a mam odzkousene, ze pomoci http://www.googasync.com to jde, dokonce to jde i barevne rozhazet dle pod-kalendaru.
Ale na E7 se mi nelibilo ze pohledy nedovedly pekne zobrazit cely den, bylo nutne hodne rolovat.
Vzpominam na Handy Calendar na E71. Ten dnes neumi vice (barevnych) kalendaru, resp. nepodporuje primo E7, prestoze na E7 spustit jde.
Diky
Jemnostpan.Hugo
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků