Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xxsonicxx 10. 10. 2010 14:23

říkejte si co chcete, ale ty záškuby, pomalost a neakceptovaní povelů jsou do očí bijící a pokud to byla final verze, tak je to neomluvitelné. Ano, hodně věcí může napravit firmware, ale jistě ne vše. Ale po pravdě, kdo si koupí nové auto, kterému cuká motor s tím, že to časem možná vyřeší nějaký upgrade ŘJ ;-)
Naposledy upravil xxsonicxx dne 10. 10. 2010 15:35, celkově upraveno 1
E4300 1,8GHz@3GHz ...gigabyte DS3...Sapphire HD5770 Vapor-X...seasonic 430W...Scythe Mugen 1000 atd. atd...CoolerMaster Centurion 534
xxsonicxx
Junior

Odeslat příspěvekod alpinab5 10. 10. 2010 16:04

No ve finále se o tý N8 se všude nemluví vůbec hezky! Dneska vyšel na idnesu článek o N8 a taky ji o ni nepíšou moc pěkně, jasně nějaký vychytávky má ale každej čekal víc! To o N900 psaly už od začátku jaká je to bomba, ale Nokia se na Maemo vykašlala a to N900 časem pohřbilo! O tý N8 píšou už od začátku nic moc tak se uvidí jestli dopadne jako N900.
alpinab5
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 10. 10. 2010 17:25

Hellfire-Ferry píše:Nezbývá mi než čekat na N9.
PS - Zajímalo by mě jak je na tom N8 s počtem aplikací. Vadí při brouzdání internetem puštěná hudba či psaní sms? Zpomaluje to telefon? A funguje hudba v menu fotoaparatu?

Nedělal bych si naděje, že N9 AF mít bude, ale třeba...
Nevím, tohle těžko posoudit, ale je to rychlé docela dost. Jenom občas se to zakousne, tak to chce zrestartovat, ale na dotykáč slušné.
LP3W7 píše:Jak jsou na tom ty filmy ? Co ma N8 za vestaveny prehravac ? A podporuje tedy uz od zacatku DivX ? A co titulky ? Zvladne je vestaveny prehravac ukazat pokud jsou u filmu v DivX a maji stejny nazev ?

Vyzkouším, mělo by to jet, ale ty titulky asi ne.
Torm píše:Mě by zajímal Swype (rychlé psaní na klávesnici, ne Swipe), kdy se má pro Nokii objevit první veřejně přístupná fungující verze? :)

Nakonec tam není, velké zklamání, ta klávesnice je děsná. Jde stáhnout betaverze, budu zkoušet.
andre22 píše:Mě by zajímaly přijaté smsky a nepřijaté hovory na displeji - objeví se ihned automaticky na displeji jméno, kdo psal nebo volal, anebo jméno zjistím až po najetí do smsek nebo nepřijatých hovorů? :-)

Tady je více možností. První je ikonka v pravém horním rohu, ta jde rozkliknout. Druhá možnost je widget, po jehož rozkliknutí vyskočí to okýnko, co jsem tweetoval. Jako, pěkné.
alpinab5 píše:Právě proto se ptám co na to náš tester :-)?

Trochu nefér to video pro N8 je, ale jenom trochu ;)
paulcz píše:Jak je na tom Symbian 3 ? Nějaké změny k lepšímu ?

Na tohle se fakt jednou větou odpovědět nedá, prosím konkrétně.
pan_Lukas píše:Čusík, tak už nám vylezla první úprava pro fotoaparát a to aby fotil maximálně a nejlíp jak umí...

WOW, tak to díky, určitě vyzkouším :)
Majkl píše:Jak je na tom ta videokamera s ostřením, ať už během natáčením nebo nastavením předem? Totiž u své pravěké N82 jsem byl při prvním kontaktu nemile překvapen, že vůbec nedovede zaostřit na blízké předměty, resp. že neumí natáčet v režimu makro. Tak co na to N-osma?

Neumí. Děs. Ani před, ani po, ani během.
rajs píše:Vypadá to že nokie opět vypustila neuvěřitelný krám.

Zas tak zle bych to neviděl :)
Edge19 píše:Mimochodem myslim, že před tímto spamem do kterýho jsem se bohužel taky zaplety zacož se omlouvám tu byl dotaz na testery N8 co si myslí otom videu na Mobilenetu a jestli to potvrzují nebo vyvráti jinýma zkušenostma? :-)

Video na Mobilenetu jsem neviděl, ale mají stejný telefon jako já, takže to bude pravda :)
paulcz píše:To prostředí je vážně hnus.. pomalý, ošklivý, nulová evoluce od starších Symbianů. Co jim na tom trvalo tak dlouho.

Ne, to není pravda. Pomalý už není, ošklivý to je subjektivní (mě se to líbí víc než iPhone) a nulová evoluce - taky ne. Je tam plno změn, jenom nejsou tak vidět.
revol píše:Zajímá mě hlavně jak často a při čem (jestli na to měl telefon trochu právo) se zasekl a jak je to s tou baterkou? Jestli ukazatel ukazuje průběžné vybíjení a nebo to zlobí?

Ano, zasekl, a právo měl, jak kdy. Ale tohle se stane i iPhonu, tady je to na stejno. Dneska už indikátor stavu baterie nezlobí, asi byla N8 zmatená z té cesty z Finska :)

Promazáno OT o N900
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 10. 10. 2010 17:55

Krystofa by som poprosil o jeho názor na kvalitu reproduktora v sluchátku pri telefonovaní, resp. celkovú kvalitu telefonovania - echo pri hovore, resp. iné anomálie. Ďakujem.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod fjungbklofe 10. 10. 2010 18:24

1. Symbian vyzera rovnako ako predchadzajuci, ziadny vizualny posun, u mna minus.
2. Symbian^3 bude len rok a potom Symbian^4 , u mna minus
3. Nokiou najvacsi tahak fotoaparat, foti krasne, ale nejaky markantny rozdiel oproti ostatnym telefonom to zase nie je, u mna minus
4. Nepatrim medzi tych, co idu len po rozliseni displeja, ale uz by sa v NOkii mohli konecne posunut....
5. 256 RAM je malo aj na Symbian, ak chcete pracovat multitaskingovo, na videach to bolo vidno


Mam n8 predobjednanu, ale uz teraz je iste, ze ked mi zavolaju tak odmietnem. N8 uz nie je tak velky kus nedorobeneho telefonu ako N97 i ked aj ten bol predajne uspesny a n8 ho v predajnosti predbehne, nejaky wow efekt sa s tymto telefonom nedostavil.
SKoda, MeeGo ako sa zda len tak nebude, Intel robi problemy a Symbian^3 ma nedostal.
Nabuduci rok Nokia mozno.
fjungbklofe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kjubiks 10. 10. 2010 18:55

N8 je pro mě stále jasnu volbou,tak kvalitni dilenske zpracovani+design+ nenudná barva nenabízí žádný jiný mobil, na symbian sem zvyklý a "iPhonek" :-! bych si v životě nekoupil. Samsung mě začne zajimat až začnou jeho mobily mít alespon trochu zajimavy design. N8 je nadupana fukncema a to je to co mě na mobilu zajima...ne to že se otevře složka o tisicinu vteřiny později než na tom vašem Ičku :-!
Kjubiks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Carlos 10. 10. 2010 19:00

Kryštofe, zkouše jsi už ten FM vysílač?
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 10. 10. 2010 19:02

Picos píše:Krystofa by som poprosil o jeho názor na kvalitu reproduktora v sluchátku pri telefonovaní, resp. celkovú kvalitu telefonovania - echo pri hovore, resp. iné anomálie. Ďakujem.

Jo, zkusím se na to při dalším hovoru zaměřit a popíšu. Nečekal bych zázraky.
El Carlos píše:Kryštofe, zkouše jsi už ten FM vysílač?

No zkoušel, ale protože jsem v telefonu neměl žádnou hudbu, tak nějak nedozkoušel. Takže se omlouvám, někdy jindy :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flag 10. 10. 2010 20:25

Kryštofe, mohl by jste tady nebo jako součást recenze porovnat změny v systému N8 oproti 5800? Požívám rok 5530 a když tak koukám na videa, mnoho změn nevidím, natož takových aby se to dalo označit za nový systém. Ale to je jiná věc. HW vylepšení ponechte prosím stranou, jde mi jen o rozdíly v uživatelském rozhraní.
Funguje na N8 prohlížeč Opera Mobile?
Alcatel OTC>Nokia 5110>7110>6210>6310i>6230>6280>N73>5530XM>N8 dark grey
Flag
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 10. 10. 2010 20:26

Tak v uživatelském prostředí se ty změny opravdu dají spočítat na prstech jedné ruky. Porovnání změn zkusím, nějak jednoduše, 5800 XM tu mám. Opera Mobile nemá důvod nefungovat, ale nezkoušel jsem to.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 10. 10. 2010 21:20

Někde jsem četl, že nový symbian má přes 200 změn. Nechci být za nějakého odpůrce. Já osobně mám symbian rád, ale kde se nachází ty změny? Já vím o pěti a víc zatím nevím...
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dedomil 10. 10. 2010 21:24

Vsude maji jenom tu tmavou verzi. Pockam si na Orange ta se mi libi :)

Ten recenzent co proboha dela stou N8? Nech si nahodi firmware ktory nepodporuje multitasking a potom nech robi recenzie.
Naposledy upravil Dedomil dne 10. 10. 2010 21:39, celkově upraveno 1
Dedomil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 10. 10. 2010 21:35

Jak říkám, jsou hlavně uvnitř. Což je z několika hledisek špatně.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LiberaleMiguel 11. 10. 2010 05:49

Krystofe moh bys prosimte vyzkouset navigaci ? Staci treba jenom po ceste do prace. Jdem mi hlavne o to, zjistit, jestli ma N8 stejne problemy z nepresnym vykreslovanim pri prujezdu krizovatkama jako N97 a starsi dotykace. Diky
LiberaleMiguel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrej.n 11. 10. 2010 10:28

Fargo v Divx přes celou obrazovku..
scr000007[1].jpg
ondrej.n
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků