Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod scotch11 12. 7. 2018 11:52

Co se týče zaostřování, tak zatím jsem problém neměl a k té krytce, že se nezavře se sice občas stane, ale vždy to bylo pouze po použití foťáku. Tam taky pomohlo zapnutí/vypnutí foťáku. Ale, že by se sama od sebe otevřela, tak to ne, to se mi ještě nestalo. No N8 už má asi to nejlepší za sebou ...
scotch11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 13. 7. 2018 10:01

Jsem si říkal, jestli se ten zaostřovací mechanismus třeba nějak nezaprášil a nezadrhl, ale žádné divné zvuky nebo trhání obrazu, když ostří, nepozoruji a vrtat se v tom se neodvažuji. Sklíčko taky není nijak poškrábané, prostě teď často (ale začalo to najednou z ničeho nic) ne a ne zaostřit, i když světelné podmínky jsou podle mě bezvadné.
K tomu ještě ten problém při ukládání videa, že to řve nesmyslnou chybu a přepne na druhé úložiště (kde to udělá také), přitom video je v pořádku uložené (naštěstí!).
Nokii držím především kvůli foťáku a ona mě takhle trápí. Na Androidu má, co jsem viděl, HW spoušť jenom SONY, ale kdo ví, jestli funguje jako na N8 (tzn. jako u normálního foťáku). Novou N8 neseženu, ty, co se tak tváří, jsou jen v Číně překrytované staré za nesmyslnou cenu...
Reformátovat N8 se bojím, když už žádné online služby nefungují. Nepomohlo by třeba F: kartu a E: úložiště defragmentovat na PC? Neublížím tomu?
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 13. 7. 2018 10:11

Defragmentovat? To neni HDD, jses normalni?
Naposledy upravil uiqjirka dne 14. 7. 2018 09:10, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 14. 7. 2018 12:56

DaewooMaster: elektronická paměť má omezený počet přepsání jednotlivých buněk - mohl jsi dosáhnout limitu životnosti. Ke fragmentaci u těchto druhů paměti nedochází, protože mají jiný princip fungování než je u HDD.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 17. 7. 2018 10:36

Tak jsem se sice konstruktivně dozvěděl, že jsem debil, ale proč mi přestala ostřit Nokie ne. O:-)

Jinak pro "debily", co to o sobě ještě neví:
http://www.lagom.nl/misc/flash_fragmentation.html
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 17. 7. 2018 13:23

Klidně si defragmentuj, na funkci to nebude mít vliv, zato na životnost ano, každá defragmentace flash paměti, vzhledem ke konečnému množství zápisů na ni, zkracuje její životnost.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Naecken 17. 7. 2018 14:53

DaewooMaster píše:Tak jsem se sice konstruktivně dozvěděl, že jsem debil, ale proč mi přestala ostřit Nokie ne. O:-)

Jinak pro "debily", co to o sobě ještě neví:
http://www.lagom.nl/misc/flash_fragmentation.html

Článek nevalné hodnoty z roku krále Krtka. Elektronická paměť z principu fragmentaci má drobnou, ale z jiného důvodu než je u HDD - šetří životnost buněk, ale pokud ti již začli buňky odcházet, tak defragmentace jen zničí zbytek dat. Nech pracovat základní FW řadiče tak, jak je na to uzpůsoben a ještě chvíli to může fungovat.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 31. 7. 2018 09:39

Abych se vrátil k původnímu tématu, včera přestal najednou fungovat vibrační motorek (telefonu jsem ten den vůbec nic zvláštního neudělal), displej už je taky řádně vysvícený (vyrazné mapy od prvků, co jsou na obrazovce nejčastěji, viditelně nížší jas oproti záložní N8 při stejném nastavení), takže jelikož s něčím podobným jsem počítal, odkládám aktuální Nokii N8 na náhradní díly a začínám používat rezervní N8, co jsem si pro takový případ v minulosti nachystal. Snad vydrží aspoň tak dlouho, jako ta první.
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 1. 8. 2018 11:39

Tak vibracni motorek je to nejmensi a nejlevnejsi opravit.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 2. 8. 2018 12:38

To já vím (přijde na cca 68 Kč) a N8 není těžké rozložit a zase složit (narozdíl třeba od čínského tabletu), když je ovšem problém v něm. Včera odpoledne (opět bez zjevné příčiny) totiž zase začal jít.
Jak jsem už napsal, tomuhle kousku N8 už nevěřím, začnu používat tu druhou, co mám.
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 2. 8. 2018 13:59

Motorek už to má za sebou. Chvíli ještě může jít, ale pak už jen sporadicky.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 8. 2018 12:08

Presne tak, neni proc tomu neverit, vymenit a jede se dal.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 6. 8. 2018 14:43

Achj jo, asi jsem prokletý za ten "nápad" s defragmentací, ale u té další Nokie N8, která je celkově zachovalejší, mi zase nefunguje blesk foťáku!

Samozřejmě jsem hned zkusit modul blesku vyměnit za fungl nový, ale ten se chová úplně stejně! Červená dioda (při ostření foťáku v šeru nebo natáčení videa) normálně funguje, ale xenonový blesk prostě nebleskne, ani když ho zapnu při focení natvrdo...

Takže obligátní dotaz - neřešil prosím tohle už někdy někdo? :(
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nokyaknedliky 3. 9. 2018 12:01

Zdravim. Dostala se mi do pracek Nokia N8. Chtel bych ji dat do pucu, tzn tam dat nejaky posledni, funkcni, overeny system a par zakladnich app. Mit cistou instalaci a pak si s tim hrat :)

Muzete me odkazat na nejaky navod pro blbe? Vubec se symbianem nemam zkusenosti :)
Nokyaknedliky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 5. 9. 2018 09:42

Poslední oficiální OS je Nokia Belle Refresh v111.040.1511 a dal se tam dostat online přes Nokia Suite (což už teď nefunguje, takže v googlu hledej N8 a Phoenix, ale to jsem já nikdy nezkoušel/nepotřeboval).

PS: V N8 z Číny byla verze v111.040.1514, ale kdo ví, co je to zač. Customized FW jsem nikdy nezkoušel/nepotřeboval.
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků