Nokia E52 - aktuální fw 091.003 z května 2012

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TheMelin 18. 8. 2009 11:07

Telefon mám pár dní a zatím jsem vcelku spokojen.
- baterie je výborná
- klávesnice i dílenské zpracování je perfektní. Nic vespodu se mi nehýbe, jak se tu píš.
- systém je rychlý a zatím se mi ani jednou nesekl ani neresetoval.
- je to pro mě nový systém (dříve dlohou dobu WM), takže to neberu jako negativum a nebudu zde psát co se mi nelíbí, neb je to vlastnost a musím si na to zvyknout a nebo to vyřešit aplikacemi třetích stran

Takže z mé strany velká spokojenost !!
nyní: BlackBerry Bold 9700 dříve: HTC Topaz , HTC Raphael, Nokia e52
______________

Canon EOS 400D
TheMelin
Junior

Odeslat příspěvekod TheMelin 19. 8. 2009 07:20

Nemáte někdo nějaký TIP na souborový manažer pro PC, který by procházel složky na Nokii? Pro Pocket PC jsem měl plugin do Total Commandera, stáhl jsem tedy na jeho stránkách plugin pro Symbian,ale nefunguje a koukal jsem že už je dost starý a tak asi nové nokie nepodporuje. Pokud existuje nějaká alternativa pro Total Commander, byl bych hodně rád. Děkuji
nyní: BlackBerry Bold 9700 dříve: HTC Topaz , HTC Raphael, Nokia e52
______________

Canon EOS 400D
TheMelin
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 19. 8. 2009 07:37

TheMelin

Tady to mas do Total Commandera :
Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/32350/wfxExt_NokiaFS_0_0_2_0_r4.zip_96.06KB.html
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheMelin 19. 8. 2009 07:52

Perfektní, funguje. Děkuji. Akorát jsem čekal, že uvidím všechny složky co v daném umístění jsou. Třeba na "C:" v nokii mi to zobrazuje jen složku DATA. Přitom je tam složek mnohem více. Takhle zjednodušeně to zobrazuje i průzkumník v PC Suite. Není něco co by mi zobrazilo celý obsah telefonu? Dále jsem zjistil, že X-Plore mi také nezobrazuje vše. Třeba složku PRIVATE na kartě zobrazuje jako prázdnou, přitom v ní jsou jiné podsložky a soubory. Samozřejmě mám nastaveno skryté,systémové soubory zobrazovat.

Je to tak schválně, nebo dělám někde chybu? Mnohokráte děkuji
nyní: BlackBerry Bold 9700 dříve: HTC Topaz , HTC Raphael, Nokia e52
______________

Canon EOS 400D
TheMelin
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 19. 8. 2009 07:55

Pokud neni telefon hacknuty, tak se samozrejme do tech ostatnich systemovych (Private, Sys, Bin apd.) slozek vubec nedostanes ... a i kdyby byl, ten plugin z PC je neuvidi .... ten ti ukaze jen "viditelne" slozky.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 19. 8. 2009 08:37

Sentry píše:tak uz ten pristup autorizovaneho servisu je hodne hodne podivny....

Je vidět, že se v této oblasti vůbec neorientuješ, protože přístup servisu je naopak vůči zákazníkovi vynikající. Servis má prostě informaci, že základní desku dodá výrobce 20. září (datum sem si pochopitelně vymyslel) a to už je po zákoné lhůtě na vyřízení - z hlediska občanského zákoníku je tedy telefon neopravitelný.
Pokud by byl servis neseriózní, tak si tam telefon nechají 30 dní a až pak napíšou, že je neopravitelný.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Josef Simon 19. 8. 2009 08:46

S tím musím souhlasit, včera jsem volal do MobilASK a tam mi to bylo také řečeno, že prý až podle závady a že se může stát, že budou muset čekat na nějaký díl, já na to, že se mi to stejně musí do 30 dnů vrátit a oni na to, že samozřejmě to je jedna z věcí, co si hlídají a pokud by se stalo, že by nebyl díl, je telefon neopravitelný a vydají pokyt prodejci, v mém případě Setos k tomu, aby mi dali nový nebo vrátili peníze. Dělám v servisu a je to běžná praxe.
Canon EOS 500D, Canon 18-55 IS, Canon 50mm f/1.8II, Canon 17-55 f/2.8 IS USM, Canon 70-300 IS USM, UV Hoya HD 77mm, Hoya PL-Cirkular HD 58mm
Josef Simon
Junior

Odeslat příspěvekod ego42 19. 8. 2009 09:32

Padla tady několikrát zmínka, že na E52 nefunguje Shazam ID. Zkoušel už někdo aktuální verzi stáhnutelnou zdarma z Ovi store? http://store.ovi.com/content/71297C6100 ... e=homepage Jak je na tom ta?
ego42
Junior

Odeslat příspěvekod JerryWal 19. 8. 2009 09:59

ego42 píše:Padla tady několikrát zmínka, že na E52 nefunguje Shazam ID. Zkoušel už někdo aktuální verzi stáhnutelnou zdarma z Ovi store? http://store.ovi.com/content/71297C6100 ... e=homepage Jak je na tom ta?


zkousel jsem a funguje v pohode, tenhle programek proste miluju :tleskani
JerryWal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TheMelin 19. 8. 2009 10:00

ano, také jsem to teď zkusil a funguje na jedničku ;)
nyní: BlackBerry Bold 9700 dříve: HTC Topaz , HTC Raphael, Nokia e52
______________

Canon EOS 400D
TheMelin
Junior

Odeslat příspěvekod ego42 19. 8. 2009 11:16

Super, nefunkčnost Shazamu by mi na E52 vadila možná víc než absence autofokusu .)
ego42
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 19. 8. 2009 12:17

Tak prave sem se vratil z Nokia servisu, koukali jsme do Nokia Care online systemu a zatim ani tam neni k dizpozici novy fw pro E52. Info na blogu o tom, ze nova verze je uz v servisech opravim, ted pisu z E51 a opravovat to pres malej displej by byl masakr. Dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod antracit 19. 8. 2009 17:28

Telefon po zapnutí napíše "příprava paměťové karty" nebo něco v tom smyslu, trvá to poměrně dlouho. Tak si myslím, že pak tam teprve ty data nahrává, případně je nějak rozbaluje - připravuje.

Jinak já s tou dovezenou nemám žádné problémy, nahrál jsem tam český firmware a včetně gps šlape jako hodinky. Doma najde signál v podkroví do 20 sec, elektronický kompas funguje neuvěřitelně přesně. Výdrž měřím od dnešního rána. Telefon využívám celý den, každou chvíli mail, či smska, včetně GPS zapnuté dnes přes dvě hodiny. Zatím plný počet čárek.

Ta rychlost je neuvěřitelná. Až teda na Ovi store, to je příšerně neoptimalizovaný, ale za to telefon nemůže. Neuvěřitelný pokrok je prohlížení webu, ta rychlost zobrazení stránek je na telefon neuvěřitelná. S E51 nesrovnatelné.

Dost si zvykám na jiný způsob psaní, jak dělá automaticky mezery za slovem a jak dává na výběr z rozevíracího menu, to je docela jinej přístup než předtím. Zdá se mi, že T9ka neumí skoro vůbec skloňovat, úplně běžná slova v používaných tvarech vůbec nezná. A nechápu proč není prohozena obálka a mazací šipka, takhle je zbytečně moc na kraji a kloubíte si palec, ale to je jen malej detail. Je to bez debat nejlépe zpracovaný telefon co jsem měl. Bude to prodejní trhák, tipuju mnohem, mnohem větší prodeje než měla vyleúspěšná e51.
Volkswagen Konzern spambot - laufend
VW E-golf MR2016
antracit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalpavlik 19. 8. 2009 19:45

Zdravim pani.
Po 2 dnoch pouzivania 1 palicka dole = MfE synchro kazdych 15min, vecer kazdu hod,BT stale zapnuty - hodku denne v car sade pripojeny, MT stale zapnuty, Hranie hrier, mailovanie, hovor tak 10-20 minut denne, konektivita v sieti 3G - EDGE.
Zatial som nad mieru spokojny. HTC Touch pro pri takomto pouzivani max 2 dni :-(
telefon zatial v poho az na pondelok kedy sa asi 4 resetol..... cakal som death ale zatial v poho :-)
Inac po prvom pusteni som hned natvrdo resetol tel a GPS sa chyta tak do 2 min.
E72 Silver - 8G MicroSD Kingston,
Old device`s: HTC Hero, E52 Silver, HTC TouchPro,Nokia E51, Nokia E50, and many many more
michalpavlik
Junior

Odeslat příspěvekod lukassh 19. 8. 2009 19:53

Ja to upresnim tech 5 dnu bez ztraty carky (ted uz mam o carku min :-|):
- signal 100% jsem kousek od BTsky, kterou mame ve firme a doma koukam z okna na dalsi
- kazdy 4h sync. email pres WiFi
- hovory tak 30min / den
- GPS zatim nepouzivam
lukassh
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků