Nokia E52 - aktuální fw 091.003 z května 2012

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Drdek 19. 8. 2009 21:45

Ahojky! Nu rád bych jako leckdo poslal E51 do éteru a přestoupil na jiný podvozek ... a zlatá se mi zdála ta pravá .... tedy ne že bych - ale jo , když už tak ať to vypadá k světu :-) Poradíš ?
Drdek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod antracit 19. 8. 2009 21:50

Musím už letět, ale jen ty nejdůležitější, nesouhlasím s tímhle, podotýkám, že je to můj subjektivní názor, stejně tak jako dejvidek má ten svůj.

- vestavěný GPS čip nenahradí autonavigaci (vyjádřím se po dalších testech společně s externím GPS modulem SirfStar III, dle mě E52 zatím nejcitlivější čip oproti 6220 nebo E66. E52 mi nachází polohu okamžitě, s E66 za jízdy prakticky bez šance)

- zamykání klávesnice (nové je dle mě lepší)

- co nefunguje jsou některé oblíbené aplikace (za to nemůže Nokia)

- vyladěnost první verze firmware (21.013) je diskutabilní (dle mě zatím bez výhrad, může se jednat o vadné kusy telefonů, ne chybu firmware)

- zadní kryt vypadá velice lacině (nesouhlasím, naopak vypadá mnohem lépe než u E51, navíc na něm prakticky nejsou vidět otisky prstů a není hned upatlaný, narozdíl od E51)

- najdeme velké mínusy (nesouhlasím, žádný velký jsem zatím nenašel, spíš spoustu inovací, kterým přijdu na chuť a rád!)
Volkswagen Konzern spambot - laufend
VW E-golf MR2016
antracit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 19. 8. 2009 21:59

Jak koukám, celkově se shoduju spíš tady s Antracitem... :-) Tedy až na to, že já bych E51 za E52 neměnil.
Deleted user

Odeslat příspěvekod dejvidek 19. 8. 2009 22:11

antracit píše:Musím už letět, ale jen ty nejdůležitější, nesouhlasím s tímhle, podotýkám, že je to můj subjektivní názor, stejně tak jako dejvidek má ten svůj.


ad1) Nedovedu si představit, že bych měl E52 jako autonavigaci, nemluvím jen o (ne) citlivosti a (ne) přesnosti vestavěného čipu, ale o komfortu. Nikdy nebude nedotykový telefon lepší, než dotyková navigace v ceně jakou má navigační software telefonu.

ad2) Nevím co je lepší, spíš sem se pozastavil nad tím, proč změna když to bylo řešení, které fungovalo. Ke všemu pravé tlačítko funguje jako klávesa pro pohyb "Zpět", pokud vlezu do menu a chci z něj ven tak výsledkem je zamknutá klávesnice, to se u kombinace Menu a "*" nestane.

ad3) To nemůže, ale klacky které háže Nokia vývojářům a zákazníkům pod nohy (například certifikace) nejsou nic za co bych jí měl děkovat

ad4) Restartů E52 je moc, až moc. Není to normální. Dnes sem firmware přeinstaloval a uvidíme jak dlouho vydrží.

ad5) Byl to můj první dojem, který je již poněkud jiný. Jen poznámka - kryt se neupatlá tak dobře jako u E51, bohužel se ale snáz odře a to je horší.

ad6) Už sem to někde psal, nekupuji si telefon od toho, abych se pak plácal do prsou jakej sem borec a jakej dokonalej telefon sem si koupil. Nekoupil, E52 je v začátcích horší než kdysi E51.

dejv
PS. Jinak konečně snad debata a né omáčka. To je dobře.
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Deleted user 19. 8. 2009 22:16

dejvidek píše:Nevím co je lepší, spíš sem se pozastavil nad tím, proč změna když to bylo řešení, které fungovalo. Ke všemu pravé tlačítko funguje jako klávesa pro pohyb "Zpět", pokud vlezu do menu a chci z něj ven tak výsledkem je zamknutá klávesnice, to se u kombinace Menu a "*" nestane.

Přemýšlel jsem, proč mě nová zkratka taky přijde dobrá, až po přečtení tohoto jsem na to přišel. :-) Do hlavního menu lezu totiž domečkem, pod levou klávesou mám jinou funkci. A když chci vystoupit do pohotovostního režimu, tak jsem z S40 navyklý mačkat rovnou červené sluchátko. Ke kombinaci levý soft > pravý soft jsem se tedy dostal opravdu jen tehdy, když jsem telefon zamykal. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod dejvidek 19. 8. 2009 22:20

Vyzvánění lze vypnout třeba otočením telefonu displejem dolů (položit ho na displej), to pokud je zapnuté pohybové čidlo a je to nastavené v telefonu. Druhá možnost je stisknout pravou funkční klávesu.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fleggy 20. 8. 2009 07:34

Zdravím. Nainstaloval jsem si betu Nokia Ovi Suite a při práci s kontakty jsem si všiml, že úplně chybí skupiny volajících a vazby na ně. Existuje na to nějaký workaround nebo je to chyba bety, nevíte? Díky
fleggy
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 20. 8. 2009 09:13

2fleggy: Může to být betou, skupiny nepoužívám, takže tam nikoho nemám, ale přetažením se dají vytvořit. Nejdřív si ale kontakty zazálohuj.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod antracit 20. 8. 2009 09:21

dejvidek píše:ad1) Nedovedu si představit, že bych měl E52 jako autonavigaci, nemluvím jen o (ne) citlivosti a (ne) přesnosti vestavěného čipu, ale o komfortu. Nikdy nebude nedotykový telefon lepší, než dotyková navigace v ceně jakou má navigační software telefonu.

ad2) Nevím co je lepší, spíš sem se pozastavil nad tím, proč změna když to bylo řešení, které fungovalo. Ke všemu pravé tlačítko funguje jako klávesa pro pohyb "Zpět", pokud vlezu do menu a chci z něj ven tak výsledkem je zamknutá klávesnice, to se u kombinace Menu a "*" nestane.

ad3) To nemůže, ale klacky které háže Nokia vývojářům a zákazníkům pod nohy (například certifikace) nejsou nic za co bych jí měl děkovat

ad4) Restartů E52 je moc, až moc. Není to normální. Dnes sem firmware přeinstaloval a uvidíme jak dlouho vydrží.

ad5) Byl to můj první dojem, který je již poněkud jiný. Jen poznámka - kryt se neupatlá tak dobře jako u E51, bohužel se ale snáz odře a to je horší.

ad6) Už sem to někde psal, nekupuji si telefon od toho, abych se pak plácal do prsou jakej sem borec a jakej dokonalej telefon sem si koupil. Nekoupil, E52 je v začátcích horší než kdysi E51.

dejv
PS. Jinak konečně snad debata a né omáčka. To je dobře.



Ad1) Dnes jsem testoval GPSku s Ovi mapama (mimochodem proti Nokia maps co má ségra v 6220ce docela pokrok) a celou cestu 50 km přes vesnice i lesem byl signál minimálně 75%, nikdy to nekleslo pod. Nepřišel jsem na to jak v Ovi mapách otočit display - vyhovovalo by mi spíš zobrazení na šířku. Mě takhle velikost zobrazení pro navigaci naprosto stačí - E51 měla display moc malý, ale tedy je to akorát. Navíc dotyková navigace mě spíš vadí - za jízdy se stejně neovládá a při zastavení je lepší klávesnice. Můj dojem.

Ad2) To se mi také nestává, používám na menu domeček. .) Takže spíš oceňuju, že to je menší a méně krkolomnej pohyb při odemčení/zamčení, než bylo menu/hvězdička.

Ad3) S tím rozhodně souhlasím, ta certifikace je pakárna. Já sám to řeším čínským certifikátem, snad dnes už bude. .)

Ad4) Vůbec nesouhlasím - u mého telefonu žádný zásek, ani restart... A to s ním dělám všechno možné... Zatím se mi začíná zdát, že dle fóra mají nějakou vadu verze určené pro ČR, ale zároveň to není fw, protože ten tam mám český. (021.013)

Ad5) Rozhodně chci na E52 sehnat originál pouzdro co má přítelka od Nokie na E66ku, naprosto ideální řešení. Byla by škoda jí mít seškrábanou, když je tam hezká. **edit tak jsem objednal pouzdro Nokia CP-371.

A6) Mě zatím připadá E52 jako obrovský skok kupředu oproti E51 co mám stále doma a zatím jsem se nesetkal s žádnou závadou.

Jinak super debata, těším se na další zkušenosti a postřehy.
Naposledy upravil antracit dne 20. 8. 2009 09:58, celkově upraveno 1
Volkswagen Konzern spambot - laufend
VW E-golf MR2016
antracit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antracit 20. 8. 2009 11:22

V podstatě, když by jsi si koupila levnej SE, tak bys měla Sagem. :)

Jj, jestli tě čekání nezabije, tak určo počkej. .) Jde o to, že užívat si prázdniny s novým mobilem, ale určitě potěší. :) Já taky uvažoval o qwerty, ale nakonec sem rád, že mám E52. Prostě 600 Mhz je 600 Mhz. :)
Volkswagen Konzern spambot - laufend
VW E-golf MR2016
antracit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalpavlik 20. 8. 2009 11:38

E72 Silver - 8G MicroSD Kingston,
Old device`s: HTC Hero, E52 Silver, HTC TouchPro,Nokia E51, Nokia E50, and many many more
michalpavlik
Junior

Odeslat příspěvekod antracit 20. 8. 2009 11:40

Pro někoho kdo nosí mobil na opasku je fakt super dle obrázků. Cena je taky vcelku příjemná.
Volkswagen Konzern spambot - laufend
VW E-golf MR2016
antracit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepz 20. 8. 2009 11:44

marky.24 píše:Trochu jsem zagooglila a to by měla být ta černá, kterou maj vystavenou na floře

Obrázek


cerna super! sazim trochu na to ze ji bude mit operator Vodafone :) tak pak do ni pujdu ale za nakej ten mesic, novinky nekupuji s toho jsem vylecen obzvlast u znacky nokia :) hlavne to znam z prace, kde se pobybuji v podobnem vyrobnim prumyslu :mrgreen: :mrgreen:
stepz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marky.24 20. 8. 2009 11:45

antracit píše:Zdá se, že ta černá je až moc konzervativní, tam nevynikne jak je to zpracované ze zajmavých materiálů s různou povrchovou úpravou. Jak na tebe působila v ruce?.)


to byla jen maketa ale jinak se mi vzhledově líbila víc než ta zlatá (tu šedou tam neměli vystavenou a nechtělo se mi o ni zas říkat :-)), na tom obrázku to není takový, ale jinej jsem nenašla

antracit píše:V podstatě, když by jsi si koupila levnej SE, tak bys měla Sagem. :)

Jj, jestli tě čekání nezabije, tak určo počkej. .) Jde o to, že užívat si prázdniny s novým mobilem, ale určitě potěší. :) Já taky uvažoval o qwerty, ale nakonec sem rád, že mám E52. Prostě 600 Mhz je 600 Mhz. :)


Sagem byl můj první telefon :lol: pak i druhej ale ten nebyl určenej pro trh ČR..na jejich zajímavý psaní podržením klávesy asi nezapomenu, vůbec to nebylo zdlouhavý :-)

to sice jo, ale ja se na něj těším hlavně do školy, když se budu nudit o přednáškách a nebudu mít po ruce noťas, tak nažhavím jen wifi a už to nebude takovej vopruz 8-)
marky.24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Josef Simon 20. 8. 2009 13:39

To pouzdro vypadá hodně vostře, kdyby ho někdo sehnal tady nebo ho objednával, tak bych se s ním svezl při objednávce. To co mám od Nokie mi moc nevyhovuje.
Canon EOS 500D, Canon 18-55 IS, Canon 50mm f/1.8II, Canon 17-55 f/2.8 IS USM, Canon 70-300 IS USM, UV Hoya HD 77mm, Hoya PL-Cirkular HD 58mm
Josef Simon
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků