Nokia E52 - aktuální fw 091.003 z května 2012

Diskuze o telefonech Nokia a Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod šulda 28. 8. 2015 23:01

Certifikáty se už několik let nevydávají. Leda by byl v době kdy se ještě vydávali vydán pro dané IMEI tak se dá podle toho IMEI dohledat a stáhnout (mohu vyzkoušet po sdělení IMEI) ale od čeho existuje hack nebo úprava přímo FW ;-)
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tkalarm 7. 9. 2015 16:39

Zdravím, děkuji za odpověď, divím se a mám radost, že je toto vlákno ještě živé, dával jsem sem dotaz jen na zkoušku a ani sám nevěřil, že se ještě někdo k E52 ozve ;-) . Nicméně, já jí zatím dát nechci, jsem prostě staromilec... A proto zkouším i následující dotaz:

Můj nynější problém je následující. Rozhodnutím řešit zvuk foťáku v E52 (který pro mě není nějak zásadním problémem, jen mi ten zvuk trochu vadil) jsem se bohužel asi dopracoval k problému závažnějšímu. 28/8 jsem instaloval výše zmíněnou aplikaci Ccam (bylo nutno změnit možnost instalace z "pouze podepsané" na "vše" a posunout datum na 2007 kvůli propadlému certifikátu a nepodepsanému SW). Po instalaci jsem udělal první zkušební fotku :-). Od té doby se mi přestala synchronizovat firemní pošta a kalendář (outlook přes mail for exchange) - poslední synchronizace proběhla dle serveru 28/8 13,40, 1. fotka s ccam pořízena 28/8 13,41. Zkusil jsem poštovní profil úplně odebrat a znovu vytvořit, nepomohlo, nakonec mi ruply nervy a dal jsem prvně návrat do pův. nastavení bez ztráty dat a pak jsem šel na hard reset. Nepomáhá nic. Objeví se že "mail for exchange je připojen", pak "synchronizuje se" a pak se nestane nic (při první synchronizaci po založení účtu by se měla nabídnout možnost přijetí certifikátu zaměstnavatele, což se nestane). Volal jsem ještě i správci sítě naší organizace a bylo mi řečeno, že takhle staré mobily už nezvládají SSL zabezpečení (?) a že přecházeli přibližně koncem srpna na nějaké vyšší zabezpečení a E52 už ho nezvládne, tudíž - buď jiný mobil nebo nemožnost synchronizaci využívat... Zajímavé je, že na NOKIA ASHA 210, kde je Series 40 a v něm taky nějaký Mail for exchange ještě nižší verze než v E52 mi synchronizace normálně funguje. Jinak v tuto chvíli je v E52 verze SW 081,003, Datum verze 15-oct-2011, uživ. verze 081,003,223,04 a datum už verze 31-jan 2012, typ RM-469. Žádné aktualizace nejsou k dispozici.

Abych pravdu řekl, nevyznám se v tom příliš a je klidně možné, že mé E52 již odzvonilo (toto by byl totiž jeden z mála důvodů pro výměnu telefonu) :-( . Je mi ale divné, že 1/ na N210 synchronizace nadále funguje, prakticky přes stejného klienta, 2/ Chyba se začala objevovat po manipulacích s telefonem a po instalaci ccam, minutu před jejím prvním použitím proběhla poslední synchronizace se serverem.

Prosím tedy o radu, máte s touto situací někdo z Vás zkušenosti? Pomůžete mi EXCHANGE znovu rozchodit a potěšíte mě, že bych svoji E52 ještě nemusel házet do sběru? :-)

Předem děkuji a přeji pěkný den.
tkalarm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolalok 27. 10. 2015 01:31

Měl jsem před nedávnem problém s velmi podobnými příznaky, na E52 z ničeho nic nefunkční synchronizace mailu, kalendáře a kontaktů s Gmailem. Reset nepomohl, opakované mazání a nastavování MfE nepomáhalo, už jsem také nokii málem odepsal.

Po dalším zkoumání logů mě google navedl na tento návod:

http://answers.microsoft.com/en-us/mobi ... c51c7677ed

Jestli jsem to pochopil, tak původní firmware neumí novější kryptografické algoritmy (tj. přesně to, o čem mluvil váš správce sítě) a balíček Network Improvements.sis je doplní. V mém případě se tím problém vyřešil (stačil krok 3), synchronizace je opět bezproblémová.

Tak jestli jste to ještě nevzdal, zkuste, přeji, aby to pomohlo.
kolalok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rosak 10. 11. 2015 21:59

Díky Kolaloku, už jsem ani nedoufal a nehledal řešení, proč mi synchronizace přestala fungovat.
rosak
Junior

Odeslat příspěvekod tkalarm 21. 11. 2015 15:43

kolalok píše:...
Po dalším zkoumání logů mě google navedl na tento návod:

http://answers.microsoft.com/en-us/mobi ... c51c7677ed

Jestli jsem to pochopil, tak původní firmware neumí novější kryptografické algoritmy (tj. přesně to, o čem mluvil váš správce sítě) a balíček Network Improvements.sis je doplní. V mém případě se tím problém vyřešil (stačil krok 3), synchronizace je opět bezproblémová.

Tak jestli jste to ještě nevzdal, zkuste, přeji, aby to pomohlo.

Bohužel vzdal a používám z uvedeného důvodu dotykovku Nokia 500. S nutností výměny telefonu jsem se dosud nesmířil... Hned jak budu moct, vyzkouším Váš návod a jestli bude funkční a synchronizaci opět rozběhnu, budu Vás blahořečit až do nebe... hezký den! :tleskani :tleskani :tleskani
tkalarm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tkalarm 22. 11. 2015 09:48

Dobré ranko, Nokii E52 jsem včera vysvobodil ze tmy šuplíku a pokusil se aplikovat bod 3 ze zveřejněného návodu. Instalace proběhla bez problémů a světe div se! Vše funguje jak má, dokonce i vestavěný prohlížeč Nokia (který ale normálně nepoužívám) začal korektně opět zobrazovat všechny stránky, což vnímám jako další příjemný bonus!

Děkuji uživateli kolalok, jsem mu velkým dlužníkem, prohledával jsem všechny možné zdroje asi půl roku a přiznám se, že bych nebyl schopný tento jednoduchý nápad najít...

Hezký den! :tleskani
tkalarm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hamobil100 22. 12. 2015 14:11

Zdravim, je jeste mozne zprovoznit mrtvy telefon flesi, phoenix uz nejde.
hamobil100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 22. 12. 2015 15:00

To je zase na věšteckou kouli :roll: Phoenixem lze udělat flash, co ti na něm nefunguje?
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hamobil100 22. 12. 2015 18:11

Nemohu stahnout flesku podle PC, ta moznost zmizela a kdyz ji stahnu jinde a dam kde ma byt, tak ji nevidi, zlaty xpecka, tam nebyl zadnej problem, sedmicky na tohle stoji za prd a nevim, jestli desitky nebudou jeste horsi. Kazda rada dobra, diky.
hamobil100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 22. 12. 2015 19:06

Na sedmičkách sem to udělal xkrát a vždy bez problému. Chyba nebude v OS. Stačí stáhnout FW třeba z Navifirm nebo mrcrab.net, umístit ho tam kam patří a není problém.
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hamobil100 22. 12. 2015 19:21

No muj zmetek ho nevidi, nevim proc.
hamobil100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod over86c 23. 6. 2016 09:19

Zdravím Vás, od své E51 pomalu přecházím k E52, problém je, že se mi podařilo sehnat verzi bez češtiny. Je ještě možné, po všech těch rošádách se společností NOKIA a Microsoft, použít dříve popisovaný způsob změny Product code přes NSS a následné aktualizace FW přes PC Suite/Ovi/přes telefon? Nebo je nutné řešit bez nutnosti změny Product code přes Phoenix (kde sehnat FW s češtinou)? Děkuji FS
over86c
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 23. 6. 2016 20:30

Firmware s češtinou mám, takže přes Phoenix ho tam narveš. Co tam máš aktuálně za verzi firmwaru? Abych měl alespoň stejnou a nebo vyšší verzi.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod over86c 30. 6. 2016 08:27

Děkuji za rychlou a pozitivní odpověď. Telefon budu mít u sebe až v úterý, pak bych tedy verzi firmware uvedl. Zatím děkuji

EDIT: Zdravím, E52 mám v ruce, takže mohu sdělit verzi firmware: 073.001 (custome version 073.001.237.03).
Předem děkuji.

EDIT 2: Trochu předbíhám, ale budu-li poté nahrávat firmware přes Phoenix, je nutné měnit předtím Product Code (mám telefon bez CZ)? Děkuji
over86c
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 30. 6. 2016 21:01

Ne.
šulda
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor