Nokia E52 - aktuální fw 091.003 z května 2012

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Button-lover 24. 2. 2017 22:27

Zdravím. Nevím jestli se tady neptám na telefonní středověk, ale koupila jsem si N. E52 a nemůžu rozchodit internet ani po chytré SMS. Chci využít připojení přes Wifi tedy bez služeb operátora. Ono mi totiž nešel rozchodit ani net od operátora ani po chytré SMS ani po jejich radě jak to nastavit. Mám model E52-1, SW 091.004
Nevím jestli jsem špatně nehledala, je to obsáhlé vlákno, ale nic jsem nenašla.
Button-lover
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haju 25. 2. 2017 09:04

Zdar,
tvé řešení je v příspěvku nad tvým..., přesně v tom odkazu, krok 3 • install Network Improvements.sis,
haju
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rosak 15. 3. 2017 22:08

Ahoj. Dostal jsem starší E52, firmware 054.003 od T-Mobile. Jde dnes do telefonu dostat nějaký novější firmware, nejlépe nedotčený operátorem?
rosak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 23. 3. 2017 23:26

Jde, ale je problém ten FW sehnat.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xondrax 24. 3. 2017 09:19

Tyden zpatky jsem flashoval rakouskou E52 skrz Phoenix,takze vim ze se FW vali na https://uloz.to/!LTXpuWoDi/rm-469-rar
xondrax
Junior

Odeslat příspěvekod rosak 3. 4. 2017 07:18

Díky za odkaz :-)
Edit 21:07 - firmware je nahrán, ale stejně jako s předchozí verzí mi po nastavení MailForExchange a pokusu o spojení s Google účtem vyskakuje hláška, že "Váš účet nemá oprávnění pro synchronizaci při aktuálním nastavení." Někde se tu o tom psalo, ale neměl jsem pocit, že to uživatel vyřešil. Netušíte někdo co s tím?
Balíček Network Improvements.sis mám nainstalovaný.
rosak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tkalarm 25. 6. 2017 16:50

kolalok píše: Jestli jsem to pochopil, tak původní firmware neumí novější kryptografické algoritmy (tj. přesně to, o čem mluvil váš správce sítě) a balíček Network Improvements.sis je doplní. V mém případě se tím problém vyřešil (stačil krok 3), synchronizace je opět bezproblémová..


1/ Dobry vecer, od minuleho tydne opet stejny problem - nesynchronizuji :-( , je mozne, ze certifikáty jsou po bezmala dvou letech opet neaktualni? Neexistuje nejaky Network Improvement v.2? Vypada to, ze tentokrat budu muset kapitulovat a dat N52 sbohem, nicmene jeste se zkousim tomuto kroku vyhnout.

2/ Krom tohoto problemu (pro me nejzasadnejsiho) mi jeste prestala fungovat a-gps, tzn. pristroj signal najde, ale trva to dlouhou dobu a neni uplne stabilni. Ma nekdo podobne zkusenosti?

Vidim, ze jeste cas od casu nekdo E52 pouziva, proto zkousim svuj dotaz vlozit, budu vdecny za kazdou radu, i kdyz uz se pomlu smiruji s nutnosti prejit na jiny telefon :-(
tkalarm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolalok 25. 6. 2017 18:44

S tou synchronizací nevím, u mě funguje bez přerušení.

Ale potíže s GPS jsem zaznamenal také - dlouhé čekání na fix, dokonce padání aplikací používajících GPS. Měnil jsem dvě věci a nějakou dobu se zdá, že je po problému.

1) adresa a-gps serveru. Přednastavený server supl.nokia.com už není v provozu. Nyní mám nastavenou adresu supl.google.com (Ovlád. panel - Nastavení - Obecné - Poloha - Server zjišťování polohy).

2) doinstalování nových certifikátů (Ovlád. panel - Nastavení - Obecné - Zabezpečení - Správa certifikátů - Autorizační certifikáty). Každý certifikát je vydán s omezenou dobou platnosti a některým certifikátům nainstalovaným spolu s firmware už platnost vypršela.

Pro komunikaci s a-gps googlu je potřeba mít platný certifikát "GeoTrust Global CA". Mimochodem, stejnou autoritu používá třeba i mail.google.com, tak třeba se nakonec díky tomu rozjede i ta synchronizace.

Návod na instalaci nového certifikátu je vlastně také už v tom mém původním odkazu. Stručně
  • smazat starý certifikát - pokud v seznamu najedu na certifikát a dám Otevřít, zobrazí se zpráva "Prošlý certifikát" - takový můžu s klidem odstranit (klávesa s křížkem).
  • získat nový certifikát ve formátu DER, soubor musí mít příponu ".cer". To je možné několika způsoby, nejpraktičtější se mi zdá vyexportovat ho z prohlížeče. Firefox to umožňuje, nevím jak jiné.
  • soubor nahrát na paměťovou kartu telefonu a ve správci souborů ho otevřít; nebo poslat do telefonu přes bluetooth
  • potvrdit uložení certifikátu a použití pro "Internet" a "Kontrolu certifikátů online"


-- 25. 6. 2017 20:00 --

rosak píše:firmware je nahrán, ale stejně jako s předchozí verzí mi po nastavení MailForExchange a pokusu o spojení s Google účtem vyskakuje hláška, že "Váš účet nemá oprávnění pro synchronizaci při aktuálním nastavení."


Nevím, zda jste nakonec nějak uspěl, přál bych vám to, ale myslím, že vás Google s "novým" telefonem nepustí. Alespoň rozhlašoval, že na bezplatných účtech už odmítne připojení nového přístroje přes ActiveSync a bude to dál udržovat jen pro ty, co mají synchronizaci nastavenou ještě z roku 2013. A pak ještě pro platící uživatele Google Apps (nějakých $50 ročně).
kolalok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 25. 6. 2017 23:13

S A-GPS sem to taky nedávno řešil na E7, stejný stav jak tu píšete. Udělal sem to jak píše kolalok, jen sem nemusel měnit "GeoTrust Global CA". Můj má platnost do května 2022 a vše OK ;)
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tkalarm 26. 6. 2017 20:13

kolalok píše:S tou synchronizací nevím, u mě funguje bez přerušení.

Ale potíže s GPS jsem zaznamenal také - dlouhé čekání na fix, dokonce padání aplikací používajících GPS. Měnil jsem dvě věci a nějakou dobu se zdá, že je po problému.

1) adresa a-gps serveru. Přednastavený server supl.nokia.com už není v provozu. Nyní mám nastavenou adresu supl.google.com (Ovlád. panel - Nastavení - Obecné - Poloha - Server zjišťování polohy).

2) doinstalování nových certifikátů (Ovlád. panel - Nastavení - Obecné - Zabezpečení - Správa certifikátů - Autorizační certifikáty). Každý certifikát je vydán s omezenou dobou platnosti a některým certifikátům nainstalovaným spolu s firmware už platnost vypršela.

Pro komunikaci s a-gps googlu je potřeba mít platný certifikát "GeoTrust Global CA". Mimochodem, stejnou autoritu používá třeba i mail.google.com, tak třeba se nakonec díky tomu rozjede i ta synchronizace.

Návod na instalaci nového certifikátu je vlastně také už v tom mém původním odkazu. Stručně
[list]
[*] smazat starý certifikát - pokud v seznamu najedu na certifikát a dám Otevřít, zobrazí se zpráva "Prošlý certifikát" - takový můžu s klidem odstranit (klávesa s křížkem).[/*]
[*] získat nový certifikát ve formátu DER, soubor musí mít příponu ".cer". To je možné několika způsoby, nejpraktičtější se mi zdá vyexportovat ho z prohlížeče. Firefox to umožňuje, nevím jak jiné.[/*]
[*] soubor nahrát na paměťovou kartu telefonu a ve správci souborů ho otevřít; nebo poslat do telefonu přes bluetooth[/*]
[*] potvrdit uložení certifikátu a použití pro "Internet" a "Kontrolu certifikátů online"[/*]



Dobrý večer, předem velmi děkuji za odpověď a snahu pomoci.
Bohužel, zdá se, že se s mojí E52 budu muset s těžkým srdcem definitivně rozloučit (synchronizace pracovní pošty a kalendáře je pro mě nejzásadnější funkcí).
Zjistil jsem ve webovém rozhraní aplikace Outlook (ve kterém přistupuji k poště), že poslední synchronizace v telefonu proběhla 15/6 v 5:04. Od té doby nic.
Při pokusu o připojení je v protokolu synchronizace: Systémová chyba. Opakujte akci později (myslím, že tak tomu bylo i minule), kolečko synchronizace se roztočí tak na dvě vteřiny a pak už je tam jen zelené, neanimované (připojeno, nesynchronizuje).
Volal jsem IT správci, jestli nebylo kolem tohoto data něco měněno, zejm. zabezpečení nebo tak podobně., bylo mi řečeno, že ne (a teď prosím omluvte moji PC negramotnost při přepisu jeho sdělení) - jen poštovní server je pravidelně aktualizován (pochopil jsem běžnými aktualizacemi Windows) a některá může způsobit, že se takto stará zařízení již na server nepřipojí.
Co mě zaujalo je, že při zakládání účtu a pokusu o první synchronizaci se vždy nabídne přijmutí certifikátu: "Webová stránka poslala certifikát, který není ověřen. Přesto přijmout?" (Vydavatel je Terena SSL High Assurance CA 3, TERENA, NL, Noord-Holland, Předmět: www naší firmy a její název, platnost do 19.10. 2017). Telefon mi však nabídne přijetí "pouze jednou", dříve šlo "přijmout trvale." Synchronizace ale neproběhne vůbec.
Jinak A-GPS jsem zkoušek s googlem již před tím a ačkoliv mám "GeoTrust Global CA" aktuální, problém se nevyřešil.
No, ještě nějakou dobu pozkouším, ale pak asi pošlu E52 na zasloužený odpočinek :-)

Každopádně Vám velmi děkuji, že jsem díky Vaší radě mohl prodloužit její život o bezmála 2 roky.

Hezký den
tkalarm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolalok 26. 6. 2017 22:46

Mně nedošlo, že nepoužíváte gmail, ale firemní poštu. Pak se u vás samozřejmě může používat jiná certifikační autorita. Pro vás bude tento certifikát
https://www.digicert.com/CACerts/DigiCe ... RootCA.crt
to by mělo stačit, ale můžete pro jistotu přidat ještě tento
https://www.terena.org/activities/tcs/r ... e_CA_3.der

Ovšem bojím se, že tímhle se jen zbavíte dotazů na dočasné povolení certifikátu a problém synchronizace bude dál v něčem jiném. Odkud jste vyčetl tu "Systémovou chybu"? Podrobný záznam by měl být v C:/MailForExchange/admin_log*.txt (paměť telefonu), nepíše se v něm něco konkrétnějšího?
kolalok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rosak 4. 10. 2017 19:50

Kolaloku, opět děkuji za info. Ještě chvíli jsem zápolil sám se sebou a nakonec koupil iPhone a jsem spokojenej. E52ku jsem z nostalgie schoval do krabičky a skončila jedna hezká éra.
rosak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vztekloun2 9. 2. 2020 22:03

Ahoj, je tu někdo, kdo by ještě v dnešní době dokázal rozjet E52ku s těmito třemi podmínkami: funkční waze, kontakty s google a kalendář s exchange (nebo google)? Ještě před pár lety (cca 2017-2018) mi takhle k mému překvapení fungovala, když jsem ji vytáhnul po letech ze šuplíku. Pak mi odešla do křemíkového nebe a já mám opět strašně velkou chuť zahodit všechny chytré telefony a vrátit se zpět. Rád za to zaplatím. Honza
vztekloun2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vztekloun2 17. 11. 2020 14:57

Tak zase to zkusím po delší době:) je tu někdo, kdo by ještě v dnešní době dokázal rozjet E52 aby se aspoň synchronizovaly kontakty s google a kalendář s exchange/office365 (nebo kalendář google)? Ještě před pár lety (cca 2017-2018) mi takhle k mému překvapení fungovala, když jsem ji vytáhnul po letech ze šuplíku. Pak mi odešla do křemíkového nebe a já mám opět strašně velkou chuť zahodit všechny chytré telefony a vrátit se zpět. Rád za to zaplatím. Honza
vztekloun2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 11. 2020 15:45

Krásnej foun to byl, ale už fakt ne...
:-)
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků