Nokia E72 - nový firmware 081.003 (listopad 2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jacobs007 9. 3. 2010 05:34

Slawall píše:Co to je za Wifinu? Je to tvá síť? Pokud né a není zabezpečena heslem, tak je nejspíše na routeru nastavený filter MAC adres...


Je to ma sit a je zabezpecena heslem ktere samozrejme znam
Jacobs007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 9. 3. 2010 05:57

flajna píše:Mohl by někdo pomoci s bluetooth. Můj telefon nelze spárovat s NB. Při párování na NB a zadáním PINU se telefon neautorizuje.

Skus aktualizovat ovladace BT v NB.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flajna 9. 3. 2010 08:42

BlueTooth: Vsechny Ovladace komplet reinstalovany. S jinym telefonem je to OK, v tom problem neni. Proste v E72 jakoby najednou prestal BT fungovat. Nejde se na nej pripojit z venku jinym zarizenim ani do E72 nejde pridat BT zarizeni. Proste telefon zvenku videt je i vidi okolni zarizeni, ale nic a s nicim se nesparuje. Proste pri pridani jineho zarizeni do E72 to zahlasi "Nelze sparovat s pristrojem XXX" a treba pri parovani z NB (XP SP3) to zahlasi "Decection of service failed". Nejake napady odbornici?
flajna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jkoudy 9. 3. 2010 09:58

Louis.scorn píše: Nefunkční ovi maps v ofline režimu / cesta do rakouska


2 Louis.scorn: Tak u kamaráda se to chová naprosto stejně... Myslím, že to nebude na opravu jak Ti řekli na Floře. Bude to ve všech modelech stejné. Nicméně pokud někdo zjistí jak to vyřešit, dejte mi vědět. Vyrážím v noci ze středy na čtvrtek.. Děkuju
jkoudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 9. 3. 2010 15:42

No sou lidi který s mapama od Nokie nemaj problémy . ale to mě štve, je mi docela jasný, že jediný co v servisu udělaj je přeistalace. tak nevim, jdu to zkusit přeinstalovat.

tak fajn další vtipná věc s GPS.
Pán v nokii říkal, že když telefon ještě k GPS nebyl připojen, trvá mu to dlouho, a že mám nastavit A-GPS, že to rychlejší. když sem nastavil A-GPS, chtěl sem nastavit přístupovej bod, nabídlo mi to GPRS, MMS, a Vodafone live. Kam se k čertu poděla moje domácí wlan? u vodafounu sem si už dřív zablokoval web služby, protože sem už utratil zbytečných 1600,- za špatný připojování.
Takže k A-GPS se nepřipojím, protože se nemůžu připojit přes GPRS. a klasický GPS mi taky nejde protože mu to prej trvá poprvé vždy dlouho..., tak dlouho že to ten telefon vzdá s hledáním.
teda to sou šachy...
Naposledy upravil Kniter dne 9. 3. 2010 18:35, celkově upraveno 1
Důvod: prispevky zlucene
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod jkoudy 9. 3. 2010 16:01

Ahoj, A-GPS je nesmysl připojovat přes wifi... Ma to v "terénu" usnadnit rychleší vyhledání tvé lokality... nicméně i bez této funkce se moje aktuální poloha bezproblému vyhledá. Spíš nerozumim tomu offline režimu u OVI maps... Kdo máte mapu Evropy.. tak to klidně zkuste. Dejte offline režim a hledat například rakouské město Seeboden. Můžete mi napsat, jestli to někomu jde?
jkoudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slawall 9. 3. 2010 16:04

Jacobs007 píše:
Slawall píše:Co to je za Wifinu? Je to tvá síť? Pokud né a není zabezpečena heslem, tak je nejspíše na routeru nastavený filter MAC adres...


Je to ma sit a je zabezpecena heslem ktere samozrejme znam


A MAC filtr máš tedy vypnutý jo?
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 9. 3. 2010 17:20

no jasně že v terénu to nevyužiju tu wifinu, ale je to divný že to prostě ani nenabízí v přístupovejch bodech,jako spíš vůbec z principu, proč to tak najednou odsoudily? asi to není stejně důležitý.
a připojit se mi to pořád nechce v off-line režimu, nechám to plavat, ještě ty mapy potřebovat nebudu. pak to budu řešit s Nokií přímo. díky :-l
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 9. 3. 2010 19:13

flajna píše:BlueTooth: Vsechny Ovladace komplet reinstalovany. S jinym telefonem je to OK, v tom problem neni. Proste v E72 jakoby najednou prestal BT fungovat. Nejde se na nej pripojit z venku jinym zarizenim ani do E72 nejde pridat BT zarizeni. Proste telefon zvenku videt je i vidi okolni zarizeni, ale nic a s nicim se nesparuje. Proste pri pridani jineho zarizeni do E72 to zahlasi "Nelze sparovat s pristrojem XXX" a treba pri parovani z NB (XP SP3) to zahlasi "Decection of service failed". Nejake napady odbornici?

zeby chyba pri predchadzajucom parovani? Skus vymazat parove zariadenia ak mas.
Ak mas Hack telefonu, tak vymazat aj zoznam poslednych spojenych BT zariadeni. Restert telefonu, prehrat firmware, alebo format telefonu
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kloubik 10. 3. 2010 07:21

Asi to není tento případ (mám na mysli odmítání připojení do wi-fi viz. pár příspěvků výše), ale upozornění na "bug" který jsem objevil.
Vypadá to, že se to týká jen Java aplikací, ale když zadávám heslo, které obsahuje číslo a zadávám to číslo podržením klávesy, tak nejenom že se do vkládaného hesla napíše číslo, ale před něj i písmeno, které je na klávesnici. Asi 10x jsme se tak zkoušel přihlásit v různých Java aplikacích a nikde to nešlo, už jsem byl zoufalej a pak mě napadlo spočítat počet vkládaných znaků (protože heslo se samozřejmě označí hvězdičkama) a bylo tam o jeden znak víc. Tak jsem si na to dával příště pozor a všiml si, že při vkládání čísla podržením to nápíše jak písmeno, tak číslo. Mám US verzi telefonu, nejnovější firmware

Jinak telefon mám týden, je to můj první symbian mobil po HTC s win mobile. Jsem z telefonu relativně nadšený, hlavně návratem ke klávesnici, podle mě oproti dotyk. displeji se prostě rychlost ovládání telefonu nedá srovnávat. Ale čekal jsem větší stabilitu. Už min. 4x se telefon zasekl (během jednoho týdne), hned při prvním použití navigace tak, že jsem musel vyndavat baterku. Menu telefonu (Symbianu) je dost nepřehledný a nelogický, nastavení (hlavně sítí a připojení) je rozkouskovaný snad na 3 místech, což mě občas fakt točí. Zpracování relativně ok, ale zadní kryt není 100%.

Jinak navigace opakovaně padala, vydržela tak 5 minut navigovat a aplikace spadla, zrovna jsem sebou neměl nic jiného, telefon šel málem z okna za jízdy. Nakonec to vypadá na on-line režim. Navigace byla on-line připojená doma k wi-fi. Když jsem odjel, zůstala v on-line modu a snažila se zřejmě dokola připojovat, až to zřejmě neustála a spadla. Tohle se opakovala 2 dni po sobě. Už jsem chtěl zkoušet beta verzi map a pak mě ještě napadlo přepnout navigaci do off-line modu. Od té doby zatím bez pádu. Další postřehy případně časem.

Jo a jak tady někdo psal, že když přepne z hlavní obrazovky pomocí Ctrl do Silent profilu a automaticky se to přepne hned zas zpátky, tak mi to dneska udělalo to samý. Asi 4x po sobě, pak jsem šel na změnu profilu přes Menu a už to zůstalo. Ale takovýhle věci mě dokážou absolutně vytočit, když Nokia má chyby i v těch nejjednoduších funkcích, fakt mě někdy chytá vztek, když vidím jaký prodávají nedodělky a chtějí za to 8tis. - ale to neni případ jen Nokie, ale většiny dnešních firem :-(
kloubik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flajna 10. 3. 2010 10:03

Kniter píše:
flajna píše:BlueTooth: Vsechny Ovladace komplet reinstalovany. S jinym telefonem je to OK, v tom problem neni. Proste v E72 jakoby najednou prestal BT fungovat. Nejde se na nej pripojit z venku jinym zarizenim ani do E72 nejde pridat BT zarizeni. Proste telefon zvenku videt je i vidi okolni zarizeni, ale nic a s nicim se nesparuje. Proste pri pridani jineho zarizeni do E72 to zahlasi "Nelze sparovat s pristrojem XXX" a treba pri parovani z NB (XP SP3) to zahlasi "Decection of service failed". Nejake napady odbornici?

zeby chyba pri predchadzajucom parovani? Skus vymazat parove zariadenia ak mas.
Ak mas Hack telefonu, tak vymazat aj zoznam poslednych spojenych BT zariadeni. Restert telefonu, prehrat firmware, alebo format telefonu


Neco jsem nasel a vypada to na nejaky obecny problem s BT a snad top vyresi pristi firmware 23.002 nebo jiny.
flajna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Josef Simon 12. 3. 2010 11:21

Musím říci, že co mám OVI mapy, tak chytnu signál okamžitě, je jasný že to asi na to nemá vliv, ale mám signál řádově do 5 vteřin po zapnutí navigace, A-GPS samozřejmě vypnuté.
Canon EOS 500D, Canon 18-55 IS, Canon 50mm f/1.8II, Canon 17-55 f/2.8 IS USM, Canon 70-300 IS USM, UV Hoya HD 77mm, Hoya PL-Cirkular HD 58mm
Josef Simon
Junior

Odeslat příspěvekod SWAPE 12. 3. 2010 11:56

Fakt máš A-GPS vypnuté?Zkoušel jsem u svého a bez A-GPS jsem se chytil tak za 3 min v jedoucím autě.Ale je možný,že jsi měl hot start,tak proto ta rychlost.

Dotaz na všechny majitele,jakou máte reálnou výdrž telefonu při běžném užívání?(pár hovorů,několik sms,chvíli na netu.)Je jasné,že každý jej používá a zatěžuje jinak,ale zajímalo by mě kolik dní tak v průměru vydrží,díky.
SWAPE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef Simon 12. 3. 2010 12:17

Mám to opravdu vypnuté, jinak co se týče vydrže, tak když zapnu úsporu baterie a fakt ho šetřím tak 9 dní, když ho používám jako že jo, ale hudba, videa nikoli, na to jsem si telefon nekupoval, tak s přehledem 4 dny.
Canon EOS 500D, Canon 18-55 IS, Canon 50mm f/1.8II, Canon 17-55 f/2.8 IS USM, Canon 70-300 IS USM, UV Hoya HD 77mm, Hoya PL-Cirkular HD 58mm
Josef Simon
Junior

Odeslat příspěvekod m0641 12. 3. 2010 12:45

A jak se prosím zapíná šetření baterie?
NAD C 356BEE, napajení Supra, repro ELAC FS 247.3, Bluetooth DAC Arcam miniBlink, Jack-2xCinch Audioquest Golden Gate, Sony Xperia XZ Premium
m0641
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků