Nokia 6300 sms do PC

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TSteinar 22. 2. 2009 23:52

Chalani, skusal som aj hladat, ale bezvysledne. mam este Nokiu 6300 a mam vyse 1000 sprav prijatych, chcem ich zalohovat do PC a vymazat, ale zatial sa mi to nepodarilo. proste skusal som viacero programov a cez ziaden to neviem stiahnut.
prvy som pustil Oxygen - s tym som sa nedokazal ani napojit na telefon, proste nevidim tam ziadnu ponuku ani nic, ako by to islo, mam len trial
dalsi som stiahol MobilEdit - ten som uz rozbehal, aj sa spojil s telefonom, ale sms nevie nacitat. ked kliknem cez program na prijate SMS, nacita mi ich 1000, ale vsetky oznacene <nezname>-ziadne cislo, ziaden text, proste nic. skusil som vymazat spravy, nech ich mam menej ako 1000 a aj tak nepomohlo.
posledny program MyPhoneExplorer - spojil ma s telefonom, ale ziadna moznost videnia sms alebo cisel cez program.

pouzivam USB kabel, tak co hovorite, v com moze byt chyba? dakujem
TSteinar
Junior

Odeslat příspěvekod TSteinar 23. 2. 2009 00:03

najnovsie zistenie, cez ten Oxygen som sa spojil s telefonom, ale spravy stale neuspesne stiahnute do PC
TSteinar
Junior

Odeslat příspěvekod nefir 23. 2. 2009 18:52

TSteinar píše:Chalani, skusal som aj hladat, ale bezvysledne. mam este Nokiu 6300 a mam vyse 1000 sprav prijatych, chcem ich zalohovat do PC a vymazat, ale zatial sa mi to nepodarilo. proste skusal som viacero programov a cez ziaden to neviem stiahnut.
prvy som pustil Oxygen
dalsi som stiahol MobilEdit
posledny program MyPhoneExplorer
pouzivam USB kabel, tak co hovorite, v com moze byt chyba?


S najvačšou pravdepodobnosťou medzi židlou a klávesnicou.
A prečo si nevyskůšal program, ktorý máš pribalený na CD u telefónu?
Alebo jeho novšiu verziu? Dá sa stiahnůť priamo u výrobcu:
http://www.nokia.sk/podpora-a-software/software/nokia-pc-suite/stiahnutie
nefir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ---igi--- 23. 2. 2009 19:21

Můžu potvrdit, že ani s programem přímo od Nokie to zazálohovat nejde. Mám ten samý problém a vyzkoušel jsem opravdu už vše. Ano, v PC Suite to jde vyexportovat do jakéhosi záhadného souboru, který se otevře v excellu s obrovskými zmatky, samotný PC suite tento soubor otevřít neumí. Toto je jeden z důvodů proč přecházím zpět na SE, tam přes My phone explorer to jde raz dva do různých formátů ;-) Jestli někdo má návod jak zazálohovat sms z Nokie do PC a taky je v pohodě pak přečíst, tak sem s ním...
Motorola D520 - N3210 - Siemens S35i - N6210 - N6310i - Siemens M50 - N6510 - SE T610 - Samsung S500 - N6100 - SE K500i - Samsung E720 - N70 - SE K750i - N6120 - N6267 - SE V630i - N6500 Slide - SE C510 - E52 - N8
---igi---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TSteinar 23. 2. 2009 19:36

mozem len potvrdit, SE krasne spolupracuje, ide urobit zaloha vsetkych sms, taktiez nasledne vratit naspat do telefonu. S Nokiou ani sa pohnut dalej ako po pripojenie, tak asi idem mazat bez zalohy, nic to
TSteinar
Junior

Odeslat příspěvekod nefir 23. 2. 2009 19:58

---igi--- píše:Můžu potvrdit, že ani s programem přímo od Nokie to zazálohovat nejde. Mám ten samý problém a vyzkoušel jsem opravdu už vše.


Já nevím, ale manželce jsem na N6300 před nedávnem promazával přes BT a PCSuite asi 1500 zpráv a neměl jsem nejmenší problém.
Zkoušel jsi to jenom přes kabel? Nemáš ho náhodou připojený přes USB HUB? Nastavil jsi dobře připojení v programech pro správu?
Teď jsem schválně vyzkoušel na manželčině PC MobilEdit s její Nokii 6300 a funguje naprosto bez problémů. Připojeno přes obyč USB kabel asi za 10kč...

BTW je něco jiného zazálohovat a něco jiného 'vytáhnout' z telefonu pro další zpracování v dalším programu.
Pokud chci data zálohovat/obnovit, používám Nokia Content Copier (součást PCSuite). Pokud chci cokoliv upravovat (SMS, kontakty), používám PCSuite, nebo Bloove.

A pokud se něco snažíš tahat přes nějakou trial verzi, tak se podívej na omezení té trial verze. Ať zbytečně netrávíš čas nad něčím s čím stejně nic neuděláš. Například to, že ti telefonní čísla ta trial verze nezobrazuje záměrně. U jiného programu je zase dostupný pouze určitý druh připojení.
nefir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 23. 2. 2009 23:54

aleternativa k MobileEdit
Mobile Master a ficis
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ---igi--- 24. 2. 2009 10:09

nefir píše:Já nevím, ale manželce jsem na N6300 před nedávnem promazával přes BT a PCSuite asi 1500 zpráv a neměl jsem nejmenší problém...


Takže abych to uvedl na pravou míru. Nechci zálohovat, aby to šlo obnovit v telefonu. Chci zálohovat, aby to šlo kdykoliv číst v pc bez nutnosti nějakého special programu. Např. u SE stáhnu přes My Phone Explorer, pak všechny zprávy co chci označím a exportuji např. do html souboru. Vytvoří se mi tak přehledný grafický seznam, kde jsou všechny zprávy s časem i odesílatelem. Můžu si tak udělat třeba sms za měsíc ten a ten, prostě aby šlo rychle vyhledávat. Toto prostě u Nokie nejde. Můžu je načíst do pc suite, ale co pak? Ten výpis ani nejde nijak uložit, aby to šlo třeba číst i po odpojení telefonu. Vyexportovat se mi to jednou jakousi náhodou povedlo do souboru s příponou myslím CSV, otevřelo se to následně v excellu absolutně zmateně, kde se míchalo několik zpráv atd... Jediná možnost je ještě zkusit ten Mobile Master jak radí redmond níže, moc šancí mu ale nedávám, zkusil jsem už mnoho neofiko programů a sms z nokie jsou prostě jakési nedobytné :-\
Motorola D520 - N3210 - Siemens S35i - N6210 - N6310i - Siemens M50 - N6510 - SE T610 - Samsung S500 - N6100 - SE K500i - Samsung E720 - N70 - SE K750i - N6120 - N6267 - SE V630i - N6500 Slide - SE C510 - E52 - N8
---igi---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nefir 24. 2. 2009 15:49

---igi--- píše:...u SE stáhnu přes My Phone Explorer, pak všechny zprávy co chci označím a exportuji např. do html souboru. Toto prostě u Nokie nejde. Můžu je načíst do pc suite, ale co pak?
...otevřelo se to následně v excellu absolutně zmateně, kde se míchalo několik zpráv atd...
...zkusil jsem už mnoho neofiko programů a sms z nokie jsou prostě jakési nedobytné


Tak ti nevím, ale já s tím nemám problém.
Otevřu 'Zprávy' v PCSuite, vyberu si telefon který chci a pracuji se zprávami. Pokud chci zprávy archivovat, tak buď přes ContentCopier (jak ze zálohy dostat data píšu níže), nebo prostě všechny zprávy označím (Ctrl+A) a myší přetáhnu do kterého adresáře chci. Tam mi to vytvoří soubory .VMG (co zpráva to jeden soubor).
Tyto si můžeš kdykoliv otevřít klasicky poklepáním, převést do PDF, XLS, TXT a spousty dalších souborů.
Další možností (ve 'Zprávách' v PCSuite) je export do CSV, který mi funguje naprosto bezproblémově (schválně jsem teď zkoušel exportovat asi 300 SMSek). A potom si s těmi zprávami můžeš v excelu provádět co budeš chtít.

Shrnutí:
1. Pokud si zazálohuješ pomocí ContentCopier a potřebuješ ze souboru zálohy dostat data (kalendář, kontakty, zprávy, obrázky, poznámky, záložky), tak použij prográmek Noki.
2. Pokud si SMS 'vykopíruješ' přetažením do určitého adresáře, tak si vzniklé VMG soubory velice jednoduše překonvertuješ prográmkem Amber Nokia Converter, který ti umí zprávy uložit do čeho si jen vzpomeneš.
3. Pro pohodlnou archivaci s možností rychlého vyhledávání stačí SMS vyexportovat přímo z aplikace 'Zprávy' v PCSuite. Označit zprávy k exportu > soubor > exportovat a jenom si vybereš kam chceš CSV uložit. Potom otevřeš v excelu a řadíš jak je libo.
4. Vím, že spolehlivě funguje MobilEdit, který občas používám pro přenos kontaktů mezi odlišnými značkami telefonů (Motorola > Nokia, SE > Nokia)

Já sám mám doma Nokii N85, N70, 5300XM, 6300, 6300i, 6230i (vystřídal jsem asi 30 různých dalších Nokií) a u žádné jsem se nesetkal s žádnými problémy. Ať už to bylo připojení, přenos dat, archivace, zálohování nebo cokoliv dalšího, všechno funguje naprosto bezproblémově.
nefir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ---igi--- 24. 2. 2009 16:50

nefir: tak to obyčejné přetažení bylo jediné co jsem nezkoušel a ono to funguje :D holt v jednoduchosti je síla, já zkoušel vše možné, ale to CSV se mi opravdu otevře rozhozené v excellu, nevím proč, ale to je jedno, stačí mi ty VMG soubory, s těmi si pak už nějak pohraju. Díky za radu, už jsem to řešil kdysi na fóru někde tady a nikdo nedal tak vyčerpávající odpověď. :tleskani
Motorola D520 - N3210 - Siemens S35i - N6210 - N6310i - Siemens M50 - N6510 - SE T610 - Samsung S500 - N6100 - SE K500i - Samsung E720 - N70 - SE K750i - N6120 - N6267 - SE V630i - N6500 Slide - SE C510 - E52 - N8
---igi---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nefir 24. 2. 2009 17:18

To nemusí být nic špatného v tom exportovaném CSV, ale může být divně nastavený excel. Podívej se na ten soubor normálním notepadem a uvidíš jestli je rozhozený nebo ne. CSV je totiž normální textový soubor, kde jsou hodnoty oddělené středníkem nebo čárkou.
nefir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod linkxxx 16. 3. 2011 12:03

já si to přetáh do složky, udělalo mi to vmg soubory, ale teď potřebuju dostat to z těch vmg souborů zpátky do mobilu do doručených sms.je nějaká možnost jak to provýst?
linkxxx
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků