Nokia 5800 XpressMusic - poslední fw. 60.0.003 (10/2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod digiking 26. 10. 2011 13:32

už někdo updatoval přes Nokia Ovi Suite nebo tam nový FW stále není?
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod pratel 29. 10. 2011 18:30

Moj nazor na novy v60.0.003. V skratke, ked by sa dalo okamzite sa vraciam k verzii 52. Z mojho pohladu prevazuju negativa nad kladmi.

Upgrade prebehol v pohode a potesilo ma len par veci. Pre zistenie casu, datumu, profilu, sprav atd. netreba mobil odomykat staci stlacit stredove tlacidlo, mobil ostava potom nadalej zamknuty. Dalsou vyhodou je trochu sviznejsi system, hlasnejsia hudba a subjektivne trochu dlhsia vydrz baterie. To je vsetko.

Novy internetovy prehliadac o nicom. Ihned po otvoreni sa snazi nezmyselne pripajat k domovskej stranke, neexistuje fullscreen, okno je velmi male. Ten na starej verzii bol lepsi aj ked hlavne pouzivam Operu. Pretacanie vertikalnej klavesnice do horizontalneho rezimu je ocividne pomalsie. Urcite sa zmenilo aj tovarenske nastavenie fotoaparatu. Je citlivejsi, obraz je zasumeny a na samotnej fotke sa pri slabsom osvetleni na svetlych miestach objavuju neprijemne zlte skvrnky. Kedze islo o FOTA, cely system sa nepreinstaloval tak ako v pripade update cev OVI suite. Volna pamat na C tym padom ostala ako pred updatom. Zatial vsetko co som si vsimol.

Tento update povazujem za uplne zbytocny, zmena k horsiemu. Nechapem, niekedy v juni sa hovorilo o velkom update v style Anna s oznaceni v100... A teraz toto. Odporucam neupdatujte.
pratel
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 10. 2011 19:10

Úplně zbytečný asi není, když i ty píšeš o pozitivech...
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 30. 10. 2011 17:57

No, tak ja vlastním stále 5800 XM každopádne ... aby som sa vyjadril k tej 60-ke! Myslím že logický a dobrý update pre v praxi prvú dotykovú NOKIA ktorá bola pre Iphone asi v danej dobe veľmi slušná konkurencia ...

- webový prehliadač (celkom dobrý, rýchlejší ale teda stále vo veľkom nič extra)
- svižnejší systém? v praxi skoro na rovnako, možno v určitých momentoch lepšie vyladenie
- hlasnejšia? Subjektívne si myslím že aj tak jedna z najlepších hrajúcich NOKIA telefónov a možno aj telefónov celkovo nič extra neprinieslo (aj tak 5800 je aj dnes podľa mňa lepšie zvukovo na tom ako niektoré telef. za omnoho iné sumy)

Ostatné veci netreba ani písať. Celkovo 60 je síce dobrá ale po pravde už tomuto telefóniku nič extra neprináša ... ale inak dobre :-)

to Admins: Mohli by ste upraviť popis "poslední fw. 60 ..."
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 30. 10. 2011 18:23

Popis tématu sem upravil s ohledem na nový fw. Příště stačí poslat SZ, všechny Nokie sledovat nestíháme.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod A1rh- 31. 10. 2011 10:38

OVI Suite mi píše, že mám verzi 60.0.003 a mám-li s ním problém, tak ho mohu přeinstalovat. Takže předpokládám že už je nový FW dostupný i přes OVI Suite.
Zkusím jej ještě jednou přehrát, někde (možná tady) jsem četl, že by to mohlo být lepší než vzduchem (FOTA).

Tak, hotovo. Foun funguje, jestli to není autosugesce, tak se mi zdá i trochu rychlejší než předtím. Pomalejší určitě není.
Místo na disku ani v RAM se nijak neuvolnilo.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 31. 10. 2011 12:37

chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo zprovoznili VoIP volání z N5800. Nemyslím přes FRING nebo Nimbuzz, ale přímo přes klienta v telefonu.
Některé Nokie mají podporu už od výrobce - http://www.developer.nokia.com/Communit ... ia_devices , k jiným je třeba doinstalovat SIP VoIP Settings - http://www.developer.nokia.com/Resource ... ions.xhtml

Já zatím zkusil nainstalovat verzi 3.1 pro s60 5th, ale vůbec se mi v nabídce rozšířené možnosti VoIP neobjeví. Takže zkusím asi ještě jinou verzi (až mi odněkud půjde stáhnout).

Nemáte už někdo pořešeno a podělíte se ?
*************************************
hmmm, tak smůla, prostě N5800 nemá VoIP support, jediná možnost jsou programy třetích stran, nebo do ní narvat FW z C6ky, kde VoIP asi fungovat bude.
chjo. Stálo to hodně času zjistit, že to nejde.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 31. 10. 2011 17:49

hm, zajimave .. pres FOTA mi to update nenabizi ani pri PC zde uvedenem..
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 31. 10. 2011 19:44

Takže na 0591794(black), RM-356 už to funguje - přes Ovi Suite.

Ovšem pozor: nejprve se chtělo Ovi Suite samo aktualizovat a ta aktualizace spadla. Tudíž jsem to zavřel a šel na stránku Nokie a nejnovější Ovi Suite si stáhl, naistaloval, restartoval PC. Pak už to šlo v pohodě, nejnovější FW je tam.
Navíc se i vyřešil problém s přechodem z CFW zpět na OFW, kdy nešla naistalovat Navigace. ;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod digiking 31. 10. 2011 23:44

Tak to je super, že už to funguje i přes PC, vrhnu se na to co nejdřív!
Takže aktualizace úspěšná!:) Obrázek Nejprve to sice napsalo jednu chybu - Něco se pokazilo a kód chyby 12017, ale po druhé už to jelo bez problémů. Balíček s FW má asi 143MB. Nejvíce oceňuji tu úvodní obrazovku s hodinama a upozorněními. Ještě musím ocenit ten nový net browser, flash a videa na Youtube to zvládá výborně! Jdu zkoušet dál:)

Jo a líbí se mi ta automatická aktualizace mapových podkladů! Obrázek
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 11. 2011 16:30

hmmm, 143 MB snad jen samotný FW nemá, ne ? Přes FOTA to bylo cca 7MB. To bude těch 7+zbytek aktuální mapy.
A mapové podklady se aktualizovaly už dřív, možná jsi jen nekontroloval aktualizace.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 1. 11. 2011 16:46

samotný FW má o něco méně, psal jsem balíček s fw;) těch 7MB přes FOTA obsahuje jen změněné soubory, flash přes PC obsahuje komplet nový FW i s OVI Maps 3.06 (narozdíl od FOTA). Mapové podklady jsem pak samozřejmě stahoval samostatně, viz druhý můj screen;)
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod jirka007cz 1. 11. 2011 17:32

Zdravim, už nějakou dobu čekám, až se mi zobrazí poslední aktualizace. Nicméně stále nic. Reistaloval jsem Ovi Suite, nepomohlo, měnil jsem produktová čísla dle doporučení tady, taky nic, tedko jsem nainstaloval novou verzi Nokia suite 3.2. Nicméně stále nic. Co tedy dělám špatně, že se mi tak nedaří? Díky moc...
jirka007cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miniSD 1. 11. 2011 20:01

pre tych, ktori este nemaju aktualizaciu..pisal som do nokie a takto odpovedali:
"Na základe Vašej otázky Vás informujeme, že určite pre Váš telefón bude v ponuke vyššia verzia softvéru, len treba počkať a skúšať podľa produktového kódu Vášho telefónu, pretože my nemáme informáciu kedy presne bude k dispozícii."
miniSD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miniSD 2. 11. 2011 19:16

digiking píše:Tak to je super, že už to funguje i přes PC, vrhnu se na to co nejdřív!
Takže aktualizace úspěšná!:) Obrázek Nejprve to sice napsalo jednu chybu - Něco se pokazilo a kód chyby 12017, ale po druhé už to jelo bez problémů. Balíček s FW má asi 143MB. Nejvíce oceňuji tu úvodní obrazovku s hodinama a upozorněními. Ještě musím ocenit ten nový net browser, flash a videa na Youtube to zvládá výborně! Jdu zkoušet dál:)

Jo a líbí se mi ta automatická aktualizace mapových podkladů! Obrázek


prosim ta cez aky program si aktualizoval?
miniSD
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron