Nokia 7 Plus /N 7.1 Plus - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Leops 3. 11. 2018 07:48

Jo mám.
Leops
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada t5 3. 11. 2018 09:52

Na Siroccu zatím ne.
Microsoft Lumia 950 XL black - bohužel již minulost............
Nokia 8 Sirocco - současnost
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 3. 11. 2018 10:30

joohnycz píše:Funguje prosím někomu VoLTE u Vodafone? Mám TA-1046, zatím na Android 8.1, u operátora VoLTE zapnuté a v menu mi chybí možnost VoLTE zapnout. Díky

Zalezi na fw, alespon tak je to u ostatnich znacek.. Samsung, Sony, pokud byl telefon od O2 ci Vodafone tato moznost tam v menu je a jde logicky zapnout/vypnout, pokud telefon je z normani distribuce, moznost tam neni..
Momentálně používám..

Windows 10 Mobile - nejlepší a nejstabilnější OS na trhu - Nokia Lumia 925 + Nokia Lumia 830 + Nokia Lumia 930

Momentálně zkouším..

Android 9 Pie - reklamosystém - Samsung Galaxy S9 Coral Blue + Samsung Galaxy S9 Midnight Black
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 3. 11. 2018 13:15

Už asi týden na Nokii 7 plus-Android 9.
jarmilagorila
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joohnycz 6. 11. 2018 14:12

uiqjirka píše:
joohnycz píše:Funguje prosím někomu VoLTE u Vodafone? Mám TA-1046, zatím na Android 8.1, u operátora VoLTE zapnuté a v menu mi chybí možnost VoLTE zapnout. Díky

Zalezi na fw, alespon tak je to u ostatnich znacek.. Samsung, Sony, pokud byl telefon od O2 ci Vodafone tato moznost tam v menu je a jde logicky zapnout/vypnout, pokud telefon je z normani distribuce, moznost tam neni..

No minulý telefon (Lenovo A7010) jsem mel z volného prodeje a po nějaké době se VoLTE "samo" (nějakým updatem) zprovoznilo. A řešil jsem to s Vodafone pro N7+ a podle nich by to mohlo (mělo) fungovat i bez toho, že by byl telefon od nich (jistota je s telefonem od nich). Tak mě zajímalo, jestli to někomu reálně funguje...

-- 6. 11. 2018 15:19 --

jarmilagorila píše:Už asi týden na Nokii 7 plus-Android 9.

A kdo už máte Pie: můžete prosím poslat
- OTA vs sideload
- verzi telefonu (TA-1046, TA-1055 atd.)
- koupený od operátora nebo volný trh
- operátor

Snažím se najít nějakou zákonnitost v tom, který telefon už 9 má a který ne a kdy na mě přijde řada :-) A jestli u operátorů pod 9 funguje LTE.

Díky
joohnycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 6. 11. 2018 15:23

TA - 1046 .. Pie.. alza
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod adidas 6. 11. 2018 21:25

TA-1055, android 9, zabezpečení 1. října 2018
koupeno O2, ale software se nezdá upraven
Sagem MC939 / Siemens ME45 / Siemens CX70 / Nokia 6234 / Siemens S75 / LG BL20 / LG GD880 / LG P990 / Nokia N8 / Samsung Galaxy Note II / Samsung Ativ S / LG G Flex 2 / Motorola Moto X Style / Motorola Moto Z / Samsung Galaxy S7 + Samsung Gear S3 Frontier
adidas
Junior

Odeslat příspěvekod Dsanik 7. 11. 2018 08:32

TA-1046 android 9, zabezpečení 1.října 2018. Koupeno CZC.
Pod operátorem Vodafone aktualizace na Pie neproběhla
Po vložení SIM O2 nebo T-mobile se teprve tel. začal aktualizoval na Pie.
Dsanik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joohnycz 7. 11. 2018 08:39

A LTE (případně i VoLTE) u Vodafone na Pie funguje v pořádku? Mám Vodafone a pořád čekám na OTA Pie, zkusím kdyžtak jinou SIMku, nebo factory reset (stejně ho budu muset udělat), případně sideload.
joohnycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dsanik 7. 11. 2018 09:04

OTA u SIM vodafone nenašlo. Vyzkoušel jsem jak SIM O2, tak SIM T-mobile a u obou šla aktualizace hned. Bez SIM telefon aktualizaci také nenašel. Při vložení SIM T-mobile a vodafone (mám dual SIM) aktualizace také nenalezena. Při vyjmutí SIM T-mobile a vložení SIM vodafone aktualizace přerušena. Takže vodafone asi blokuje android 9 Pie. LTE běhá bez problémů a VoLTE mi to také myslím u hovoru ukazuje (pokud je to ta ikonka při hlasové komunikaci HD)
Dsanik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joohnycz 7. 11. 2018 09:27

Díky moc!
joohnycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joohnycz 8. 11. 2018 07:36

Tak jsem udělal factory reset, žádná aktualizace.
Potom jsem vyndal SIMku, udělal factory reset (stále bez SIM) a najednou aktualizace na Pie.
Vodafone prý (dle vyjádření na podpoře) updaty neblokuje. Nokia provádí "a phased roll-out to ensure quality", ale nic konkrétního se z podpory nedá zjistit. Takže podpora z obou stran naprosto nula.
joohnycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cobot 19. 11. 2018 16:28

Proč není Pie na N7+ od Vodafonu: "telefon vám s naší SIMkou aktualizaci nenabídne, protože jsme při testech našli závažné chyby (související se správnou funkcí tísňového volání), takže čekáme na opravenou verzi aktualizace"
cobot
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 19. 11. 2018 21:10

Hm, a jejda.................
Microsoft Lumia 950 XL black - bohužel již minulost............
Nokia 8 Sirocco - současnost
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod copper 26. 11. 2018 13:49

Nokia 7.1
Nokia CZ píše:Na český trh dorazí v nejbližších dnech model se dvěma SIM a paměťovou konfigurací 4/64 GB za doporučenou cenu 8 499 korun. Zároveň se snižuje cena 3/32GB varianty na 7 999 korun.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor