Microsoft Lumia 640 / 640 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xlendi 21. 5. 2017 18:41

640 XL v LTE dual SIM variantě, který mám já, je dobrý telefon. Už ho sice nepoužívám k původnímu účelu, ale jako router k notebooku. Nicméně použitelný opravdu je. Obzvlášť na volání, SMS, MMS, web a podporované kecálky. A dělá docela dobré fotky. Ostatní jsem z něj vymazal, na to mám iPhone a našlapaný Asus. Doporučuju rozhodně dát tel. do továrního nastavení, přihlásit se Microsoft účtem a nic moc tam nenahrávat a fungovat bude.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Mikka1 22. 5. 2017 01:39

Diky moc, udelam to tak. Obnovim tovarni nastaveni a zridim Microsoft ucet. Je fakt, ze tech zbytecnosti tam mam celkem dost.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod msshop 3. 6. 2017 07:24

Ahoj všem, mám problém s 640XL LTE. Při včerejší aktualizaci přes insider se telefon vypnul a nereagoval. Když už šel konečně zapnout tak se jenom na 15s objeví znak a nápis microsoft a potom se telefon vypne. Reset nefunguje, recovery telefon nenajde. Má někdo radu jak to napravit?
msshop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 3. 6. 2017 07:47

Stahla se ti ta vadna aktualizace, kterou Microsoft vypustil.Pokud nelze telefon obnovit pomoci Windows Device Recovery Tool a volbu "telefon nebyl rozpoznan" pak reklamace, pokud telefon neni v zaruce, kontaktovat Microsoft podporu a chtit pripadne reseni ci refundaci a uvest, ze je to po jejich chybe updatu 16212.
Naposledy upravil uiqjirka dne 3. 6. 2017 09:40, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msshop 3. 6. 2017 08:04

Hmm komunikace anglicky, to bude krutý :-(

-- 3. 6. 2017 09:20 --

Dostaneš se na B2X stránky, kde chtějí za komunikaci 10 éček, Paráda :-(
msshop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 3. 6. 2017 09:40

Pokud mas telefon v zaruce, objednej si svoz, je zdarma.Muzes si zavolat i na ceskou linku/podporu Microsoftu.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DEFIANTHELIUM 18. 6. 2017 02:31

Lumia 640 LTE - přes windows advisor jsem z W8.1Upd2 přešel vícenásobně na W10 1703 10.0.15063.414 a chybí mi tam volba pro LTE je tam jen (2G, 3G, 4G a kombinace)
Nevíte jak zaktivovat LTE ? (to bylo klíčové pro pořízení k vánocům)

Jak vypnout telefon, když je na nabíječce ?
Vždy s nabíječkou se mi zapne a vypnutí udělá spíš restart.
DEFIANTHELIUM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 6. 2017 02:41

4G = LTE
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DEFIANTHELIUM 18. 6. 2017 02:46

Hmm
ale místo T-Mobile CZ LTE mi to píše
T-Mobile CZ 3G jen telefon
T-Mobile CZ H+ se zapnutými daty
DEFIANTHELIUM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 6. 2017 03:32

Možné je, že jsi v oblasti H+
anebo máš starší simku, která nepodporuje LTE?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 6. 2017 08:28

Presne tak, 4G = LTE a pokud mas nastaveno 4G a zobrazuje se ti max 3G, H, H+ jsi zrejme v oblasti, kde LTE neni.Zapnuti telefonu na nabijecce je v poradku, je to tak naprogramovano ve FW.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 18. 6. 2017 10:29

To, že je to tak naprogramováno nemusí nutně znamenat, že je to správně, uživatel by měl mít možnost rozhodnout jak se telefon bude nabíjet,jestli zaplý pomaleji nebo vyplý rychleji, ostatní systémy tuto triviálnost uživateli dávají.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DEFIANTHELIUM 18. 6. 2017 13:24

Jsem v oblasti s LTE a dělá to až po přechodu na W10.
Vedle mi leží Lumia 950 a jede na LTE správně.

To s tím nabíjením. Prostě v práci padla, telefon vypnu, nechám na nabíjení a jdu domů, a ne že se tím zapne a všichni si stěžujou, že neberu telefon (zaplej).

Lumia 640 LTE, přechod na W10 mi sebral LTE, ale prodloužil výdrž z 8 na 13 dní. Zato Lumia 950 vydrží sotva 2 směny.
DEFIANTHELIUM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 18. 6. 2017 13:37

Tak dej mód letadlo a simka bude vypnutá.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Letadlo 18. 6. 2017 14:34

Taky mě štvalo, že se telefon vždy při nabíjení zapne. Nicméně tvůj problém se dá vyřešit nastavením PINu na SIM kartě. Systém pak najede a funguje všechno kromě telefonu. V kombinaci s letadlem, jak radí Reku, mi to připadá celkem neprůstřelné. (Máš kompletně vybitý mobil, hodíš ho na nabíječku a odejdeš, tedy zapomeneš na nějaké letadlo -> mobil zůstane viset na PINu, nebo odejdeš z práce, nahodíš letadlo a připojíš na nabíječku.)
Letadlo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků