Motorola G

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sramo 2. 2. 2014 14:11

Tak už jí mám taky doma!! Telefon vypadá parádně a celkový dojem je luxusní. Není to žádný designerský šperk, ale mě se naopak líbí jednoduchá funkční elegance. Displej je nádherný a odezvy neskutečně rychlé. V telefonu není čeština a asi v mém ani nebude. Požitá angličtina je celkem jednoduchá :) Jsem ale trochu zmatený z přechodu z 4.2 na 4.4 KitKat, protože volby různého nastavení se zase trochu promíchaly, ale to se časem poddá. Po dvou dnech jsem si taky ještě pořádně nezvyknul na 3 "displejové" tlačítka a strašně mi chybí tlačítko "option", které občas nabízejí jen samotné aplikace vedle tří hlavních...

měl bych ale dva dotazy: jde si nějak pohrát s nastavením notifikační diody? např aby upozorňovala různým blikáním na různé aplikace apod.
Jde někde vypnout vibrace při zadávání znaků u některých aplikací (např Viber)? U smsek jsem si to v nastavení vypnul, ale v některých aplikacích mi klávesnice stále vibruje. V nastavení samotných aplikací jsem to nenašel
MotoMoto Gé, ou jééé
sramo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod copper 2. 2. 2014 19:59

Zadne moznosti pokrocileho nastaveni diody nejsou. Lze pouze vypnout a zapnout. Mozna si s tim poradi nejaka aplikace treti strany (Light Flow?), negarantuji, nemam vyzkouseno.

Vibrace a zvuky pri psani na klavesnici jdou vypnout v hlavnim nastaveni klavesnice:
Settings - Language & input - Android Keyboard
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sramo 3. 2. 2014 09:22

super, klávesnice už nevibruje :lol: díky !!!
MotoMoto Gé, ou jééé
sramo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooner M. 4. 2. 2014 22:18

Má někdo možnost porovnat kvalitu zvuku s iPhonem 4 a novějším? Díky za odpovědi ;-)
Gooner M.
Junior

Odeslat příspěvekod R3ad3r 4. 2. 2014 22:43

Já mám možnost srovnávat s iphone 4... zvuku na výstupu sluchátek nebo zvuku integrovaného reproduktoru?
R3ad3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gooner M. 5. 2. 2014 07:12

Na výstupu do sluchátek.
Gooner M.
Junior

Odeslat příspěvekod R3ad3r 5. 2. 2014 11:36

Moto G má oproti Iphonu 4 mírně hlasitější výstup, byť s mými sluchátky jsem u obou telefonů při přibližně dvoutřetinové intenzitě na maximální hlasitosti, kterou zvládnu. Při hlasitosti do dvou třetin je zvuk srovnatelný, nicméně nad tuto úroveň začíná Moto G lehce "plechovatět". Zvuk iPhonu celkově působí sytěji, ale je to jen subjektivní dojem. Ekvalizér je u obou telefonů na defaultu, porovnávaná hudba vesměs od Nickelback a Rammstein, použitá sluchátka Klipsch Image S3 (mají lehce basový zvuk).
Edit: Abych to shrnul, iPhone je lehce lepší, ale při vyšší ceně se to dalo čekat. Otázkou je, jaký by byl rozdíl se studiovými sluchátky
R3ad3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gooner M. 5. 2. 2014 12:28

Děkuju, to mi stačí..
Gooner M.
Junior

Odeslat příspěvekod xondrax 7. 2. 2014 12:04

MOTO G u anglickeho VDF v predplacene sade za 100 liber
http://shop.vodafone.co.uk/shop/mobile-phone/motorola-moto-g-black-payg
xondrax
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil_Mobil 23. 2. 2014 19:03

Po měsíci používáni:
1) Nejde čeština, mělo se to dělat před aktualizaci Androidu. (More Locale)
2) Instalace driveru do PC pro More Locale problematická. Musel jsem ho zadat ručně. Asi to dělali studenti jako seminární práci.
3) Neumí se hlásit jako USB mass storage. Používá Media Device. Což zase neumí TV. (Asi to dělali studenti jako seminární práci.)
4) Hádá se mi česká klávesnice s anglickým slovníkem. Ale to je chyba Androidu.
5) Aplikace foťáku nic moc. Naštěstí jsou alternativy.
Mobil_Mobil
Junior

Odeslat příspěvekod freshh 16. 3. 2014 12:21

xondrax píše:MOTO G u anglickeho VDF v predplacene sade za 100 liber
http://shop.vodafone.co.uk/shop/mobile-phone/motorola-moto-g-black-payg


Už jste někdo zkusil koupit Moto G přes britský vodafone?
freshh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viruss 1. 4. 2014 22:34

Mobil_Mobil píše:Po měsíci používáni:
1) Nejde čeština, mělo se to dělat před aktualizaci Androidu. (More Locale)
2) Instalace driveru do PC pro More Locale problematická. Musel jsem ho zadat ručně. Asi to dělali studenti jako seminární práci.
3) Neumí se hlásit jako USB mass storage. Používá Media Device. Což zase neumí TV. (Asi to dělali studenti jako seminární práci.)
4) Hádá se mi česká klávesnice s anglickým slovníkem. Ale to je chyba Androidu.
5) Aplikace foťáku nic moc. Naštěstí jsou alternativy.


No, s češtinou resp. její neexistencí asi člověk musí při koupi počítat - pro někoho rozhodující, pro mě nepodstatné, protože českým překladům je většinou méně rozumět než angličtině :)

Co se týče toho mass storage - u kolika telefonů se umí interní paměť (nikoli paměťová karta) hlásit jako mass storage? Měl jsem zatím 3 zařízení jen s interní pamětí a ani jeden to neuměl (iPad, Sony Xperia P, Moto G) - důvod je asi ten, že pro mass storage se interní paměť musí odpojit od telefonu, což může být u telefonu s pouze interní pamětí docela problém (i když je tam víc partition).

A když si nastavíš český slovník? (resp. úplně nevím jaký má být finální stav - já mám aktivní český i anglický slovník a na problém jsem nenarazil...)

Co se týče foťáku, souhlas...

Jinak ale poměr cena výkon u Moto G podle mě bezkonkurenční (zvlášt když se ho někomu podaří sehnat za 100 liber od vodafone)...
Viruss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ser1a 16. 4. 2014 14:32

ahojte,
mám tento telefon ja a aj rodina. Je to super telefon, stabilny, kvalitne posobiaci.. cena je uplne super.
Ak máte niekto záujem, mám ešte 5 úplne nových kusov na predaj. Nie sú blokované a predávam ich pre členov Mobilmanie len za 140€. Napíšte mi keď tak správu
ser1a
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 16. 4. 2014 15:12

Předražené a nekompatibilní s češtinou s divným displejem a fotoaparátem, bez záruky. Za takovou cenu 3 800 Kč je na výběr mnoho lepších.
http://mobilne-telefony.heureka.sk/f:p: ... 45086/?o=4


http://mobilni-telefony.heureka.cz/f:24 ... 19760/?o=4
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ser1a 16. 4. 2014 17:42

ramses33 :lol: :lol: :roll: lol, to si tam teda dal paradne znacky. mal som v rukach hawaj a aj prestížno, a to sa neda porovnat s kvalitnou znackou ako motorola. Su to telefony pre rozvojove krajiny katastrofalnej kvality a drzat v ruke Moto G alebo akykolvek hawaj, prestižno je tisic a jedno, o zakaznickom servise a podpore zo strany znacky ani nehovorim.

lepsi telefon ako Moto G do cen. hladiny cca 150€ jednoducho nikto nekupi
ser1a
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků