Motorola Milestone (DROID)- obecná diskuse

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Penwed 22. 3. 2010 21:22

hele tak to vubec netusim, mam anglicky milestone a menit nechci tak jsem to ani nezjistoval.. Jinak urcite to nejak jde, myslim, ze jsem cetl nejake fora, ktera se tim zabyvala.. Hledej na googlu rovnou odborne diskuze s lidmi, co to provadeji..

s tim sekanim, jak to tak byva, par lidi na netu uz maji neofiko verzi toho updatu a pry uz se neseka.. Takze nezbyva nez cekat na motorolu nebo rovnou to risknout zase pres odborna fora..
Jinak upgrade na 2.1 ma byt pro evropske milestony v Q1 2010, cili cca do konce brezna.. tesim se..
Penwed
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 24. 3. 2010 15:57

Cheetah007 píše:jo tak jsem to nasel zde: http://www.htc.com/cz/product/advantage/overview.html ale jede to bohuzel na WM...



Tohle nebrat, umi to telefonovat jen pres HF.
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martyl 25. 3. 2010 00:50

Penwed píše:hele tak to vubec netusim, mam anglicky milestone a menit nechci tak jsem to ani nezjistoval.. Jinak urcite to nejak jde, myslim, ze jsem cetl nejake fora, ktera se tim zabyvala.. Hledej na googlu rovnou odborne diskuze s lidmi, co to provadeji..

s tim sekanim, jak to tak byva, par lidi na netu uz maji neofiko verzi toho updatu a pry uz se neseka.. Takze nezbyva nez cekat na motorolu nebo rovnou to risknout zase pres odborna fora..
Jinak upgrade na 2.1 ma byt pro evropske milestony v Q1 2010, cili cca do konce brezna.. tesim se..


Update na 2.1 už je na světě, o víkendu jsem jej instaloval.

-- 25. 3. 2010 00:57 --

Česká verze (zatím ale bez češtiny) bude asi už s androidem 2.1. Čeština by měla být až v létě.
martyl
Junior

Odeslat příspěvekod josso 10. 4. 2010 19:42

moj prvy mobil z otvorenym OS - mam ho treti den a nedostavam vzduch co to dokaze - toto je brutal
josso
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel_E71 8. 5. 2010 09:35

Hej chlapci,
v patek jsem ji koupil, je to parada, ale jako dosud andriodem nepolibeny mam par otazek:

1/ jak nastavit seznam mail? Delal jsem to podle navodu na seznamu pro outlook, jenze ty emaily prjidou treba za 5 hodin, prestoze aktualizaci schranky provadi kazdou hodinu a ve schrance na serveru uz davno jsou

2/ jak minimalizovat datova pripojeni? Sync s google, facebook uctem mam rucne, ale stejne vidim ikonku E, jak obcas vymenuje data. Mam internet od Vodafonu a FUP jen 100 MB, coz je strasne strasny a uz pet dni jedu rychlosti 8 KB/s

3/ nejde mi se pripojit na wifi doma, jinde to jde bez problemu, heslo davam spravne, pise CONNECTED, ale treba opera ani market nejdou...

4/ Nejaky dobry task manager? Ted pouzivam Task Manager

5/ Baterka je zalostna, rano v pul desaty zapnu a vecer v 8 klekne. zadna extremni zatez. Na forech se docitam o dvoudenni vydrzi v prumeru. Vsechna pripojeni mam vetsinou vypnuta. Nekde musi bejt neco spatne.

Jinak dojmy: rok a pul pouzivam E71, za posledni tri tydny jsi vystridal Touch Pro2, E90 Communicator a ted tohle, Touch Pro2 sel po 2 dnech pryc, E90 po 3 a tohle zatim vypada nadejne, ze ume zustane. Jedine kriterium pro me je snadnost pouzivani a efektivita. Na E71 bylo dobry, ze se daly priradit aplikace na ty 4 tlacitka (KAL, POSTA, KONT, ??? uz si to ani nepamatuju) plus dalsi aplikace na plochu na listu a email neustale na ocich. U Touch Pro2 bylo vsechno slozite zdlouhave, E90 je tezka krava, stejna jako E71, ale s jednodenní vydrzi a Milestone je oproti vsem naspeedovanej rychlik, kde mam na plose vse co potrebuju.
Naposledy upravil buban dne 8. 5. 2010 19:05, celkově upraveno 1
Důvod: nabídky na prodej prosím do bazaru!
karel_E71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 14. 5. 2010 19:01

ahojte, zacinam vazne uvazovat o tom ze si v priebehu najblizsich mesiacov kupim novy telefon...
par otazok - ako je to so zarukou? kupoval by som nemecku verziu, mala by platit nejaka celoeuropska zaruka, ci tomu tak nie je?
Dalej otazka na android a jazyk - ked budem mat nemecku verziu, staci si dosintalovat jazykovy balicek(slovensky) ako je tomu u niektorych os? alebo ako prebieha zmena jazyka - v pripade ze tam nebude cestina/slovencina.

pripadne nejaky dovod preco by som nemal ist do androida(zo symbianovej 5800)?
uvazoval som aj o n97(chcem nieco s qwerty z dovodu mailov a pod), ale toto je mam taky pocit lepsi prechod za +- rovnake prachy
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 15. 5. 2010 23:42

Zatím CZ a asi ani SK pro Milestone není, ale bude. Nahrát se bude dát zřejmě přeflashováním ROMky (nebo bude Motorola nabízet jiný způsob? To musí zodpovědět osoba co o tomto telefonu ví víc).

Proč nejít do Androidu? Napadá mě snad jen divně udělaný multitasking, který je proti Symbianu tak trochu zvláštně zpracovaný (přepínaní aplikací je divné), ale existuje a dá se používat. Ještě mě napadá to, že systém má jinou logiku ovládání, ale nevím jestli to brát jako zápor... Po několika dnech jsem ji pochopil a líbí se mi.

Jinak to má samé klady dle mě, já jsem z Androidu nadšený, Symbian je proti tomu co do možností jen chudý příbuzný. Například horní oznamovací lišta se Googlu opravdu povedla, lepší věc jsem snad neviděl, zobrazují se tam například i downloady souborů, včetně aktuálního průběhu stahování. Nebo integrace některých aplikací do jiných aplikací, výborně zpracovaný standardní homescreen nebo ještě možnost výběru v jaké aplikaci chceme daný soubor otevírat (můžeme při každém otevření vybírat nebo jednu z nich nastavit jako defaulní). Prostě možností proti S60 mnoho a to už je u verze 1.5, a dalších mnoho možností přináší 1.6 a 2.1. Navíc žádná potřeba certifikace aplikací. Takže za mě super, je to systém který jsem hledal. Konkurencí může být snad jen Maemo.

Měl jsem taktéž 5800 a kombinace QWERTY s Androidem je prostě jak počítač. To se o 5800 říct nedalo ani zdaleka.

Toť můj názor na věc.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzarda 25. 5. 2010 18:59

Poradí mi někdo prosím jak nastavit na této motorolo mail pro centrum.cz? děkuji
dzarda
Junior

Odeslat příspěvekod Karel01 25. 5. 2010 21:31

Nainstaluj z Marketu app K-9 a tam si to nastav. Já ji teda nepoužívám, nastavil jsem si přeposílání na gmail.com, je to jednoduché, rychlé a nepotřebuji instalovat další aplikaci do telefonu.
Karel01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzarda 25. 5. 2010 21:56

no taky rešení, ale přeci jenom bych raději měl i druhý mail v mobilu. zkusím aplikaci a dám vědět. děěkuji moc za tip
dzarda
Junior

Odeslat příspěvekod dzarda 26. 5. 2010 10:08

tak ta aplikace mi taky nějak nejde... nevím co s tím..takový nabušený telefon a nejde nastavit mail... a jak přeposílát poštu z centrum na gmail taky nevím...
dzarda
Junior

Odeslat příspěvekod Karel01 26. 5. 2010 13:10

Já jsem tu K-9 nezkoušel, ale na forech si to pochvalují. Jak na Centrum nevím, ale na Seznamu nebo Tiscali to jde. Přihlásím se na e-mail, jdu do nastavení a zvolím přeposílání e-mailů a zadám e-mailovou adresu na kterou to mají přeposílat. A jde nastavit i to, že Ti přeposílají buď kopie a originál zůstává, nebo to přeposílají přímo.
Karel01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzarda 27. 5. 2010 20:34

No na centrum.cz nic takového na přesměrování není... nevím... je škoda že ten mail používám tak dlouho... nevím no.
dzarda
Junior

Odeslat příspěvekod Karel01 27. 5. 2010 20:52

Tak jsem založil ze srandy na Centrum e-mailovou schránku. Musím říci, že to mají děsně nepřehledné. Ale tu možnost přeposílání jsem po dlouhé době našel. Jdi do nastavení - personalizace - filtry a tom ta možnost je.
Karel01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oskrob 29. 5. 2010 17:46

Chlapi jak je to u milestone s navigaci da se tam dat nejaka free co jede v klidu v offline rezimu?Diky za info.
oskrob
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků