Rokr E8

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod spid 28. 1. 2009 23:10

Dobry den premyslim nad koupi tohoto mobilu, ale mam strach aby to nebyl spatny kup.
Nikde v kamennem obchode jsem jej ani nevidel a nikdo v okoli jej taky nema, nemam
tedy o nem zadne reference z praxe. Zajimalo by mne, jak dobre se ovlada jeho klavesnice, skutecna vydrz v realu i pri poslechu hudby, popripade dalsi postrehy, klady i zapory, ktere se ukazaly pri pouzivani.
Za kazdy prispevek budu moc vdecny, dekuji!
spid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Shovel87 29. 1. 2009 14:42

Zdravím.
Vlastním tento telefon asi dva měsíce a jsem spokojen. Ovládání klávesnice je trochu jiné než u běžných tel., musí se trochu víc "přitlačit" ale za den jsem si na to zvykl a pak pohoda. Výborné je FastScroll kolečko pro procházení dlouhých seznamů.
Výdrž baterie je při mém používání (běžné volání, asi 20 sms, poslech hudby nebo rádia asi pul hodiny, internet) tak 3-4 dny.
Klady určitě vzhled a ovládání (měnící se klávesnice), 3,5 mm jack, aplikace SongID, která pozná jaká hudba hraje například z rádia.
Záporem může pro někoho být nic moc foťák, ale stačí.

Klidně se ptejte
Shovel87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 30. 1. 2009 15:29

Měl jsem ho na test a používal celkem dlouhou dobu, snad 4 měsíce. Za klady považuji fantastické zpracování, pevnost a materiály. Nepamatuji se, kdy měl některý z telefonů plech pod zadním krytem. Žádné vrzání.

Klávesnice má výhodu, nedostane se za ni prach a vyšší odolnost proti vodě. Skvělý je 3,5mm jack a podle mne velmi dobrá výdrž (vydržel mi 4-5 dnů v pohotovosti bez hudby).

nevýhody a proč bych si jej nekoupil: malý displej a především, především pomalé prostředí. Bohužel.
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spid 30. 1. 2009 22:50

dalo by se to pomale prostredi trochu lepe definovat nebo prirovnat k jinemu telefonu, je to az tak nesnesitelne nebo mohlo by to byt po case otravne?
spid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubaak 2. 2. 2009 13:30

všechno běži pod javou a některé věci si telefon "nenahrabe" předem, takže pak můžeš čekat 2-5 s než ti něco naběhne, občas je to hodně frustrující. Tato prodlevá se zvětšuje podle toho jaký mu dáš "záhul"
Základní FCE (sms a hovory) mi přišli na rychlost v pohodě...
Bu Bu Bu!
bubaak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 11. 2. 2009 20:27

Ale zas novější FW by měl rychlost telefonu vylepšit, nevěřím tomu, že telefon s 500 mHz procesorem může být pomalý :)
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 13. 2. 2009 08:36

Moje V9 šlape jak hodinky :D ale zas mám výhodu že nemam "Linux"
Muj stary Rokr E6 po nahraní neoficialního "Fimu" se rozbehal taky jak hodinky, ale když vytuhl tak to stálo za to :-D Co se E8 týče tak 10s po zapnuti běha rychle, hodně rychle jen pak si pobere vic veci nez zvlada a zacina zpomalovat a zpomalovat, pak je dobre ji zas nechat vychladnout... ve srovnani ale přímo V9 vs. E8 vede V9 na plne čaře, nedochazi k žádnému spožděni a nabihani aplikaci, proste klepnu a mam ;-)
Bu Bu Bu!
bubaak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buban 13. 2. 2009 09:32

Ja bych rek,ze V9 je na stejne platforme jako E8 ne? Stejne jako Z6,kterou jsem mel a ta byla taky pri beznem pouzivani relativne svizna.
Kdyz spustis dve tri aplikace,to pribrzdi asi kazdy telefon...
buban
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 13. 2. 2009 11:22

nene V9 je stara skola :) běži na platformě V6maxx a V3X, takže její rychlost je mnohem větši než na V6maxxikovi (a vsemu na linuxu a symbianovi nemluvně: V8, E6,E8, Z10...), klepnes na obr. a v ten moment ho vidis :-))
Jojo Z6, E6, E8 (a podobní linuxaci) jsou rychlý, ale jen do doby pokud je pravidelne restartujes (každy tyden) a pokud jim "moc nenalozis"
Co mám E6 tak ji stejně obcas používám bez vyhrad, jen si na ní člověk musí zvyknout.
Co se týče E8 neměl jsem ji dlouhodobě v ruce jen cca 15 minut a testoval jsem na ni všechno co E6 nesnášela :mrgreen: E8 to taky moc se cti neschroupala :) ale jak řikam běžne FCE jsou absolutně bez problemu.
Bu Bu Bu!
bubaak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 13. 2. 2009 12:55

Tady jsou dvě platformy jedná P2K a druhá Linux. Jak V9tka tak E8 tak Z6ka jsou na platformách P2k s 500 mHz procesorem.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 13. 2. 2009 14:30

z6 a E8 maj linux ;-)
V9 ma stary dobrý poctivý fimware, proto jsem si ji kupoval
Bu Bu Bu!
bubaak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 13. 2. 2009 14:54

Buď rád, že jsi ji zastihl v prodeji, taky bych si ji koupil :(
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 13. 2. 2009 14:56

jsem za ni stastnej :D muj dalsi telefon bud bude zas ona nebo V6maxx :-))
nebo pokud neudelaj zas nejaky poctivy telefon ...
Bu Bu Bu!
bubaak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buban 13. 2. 2009 15:35

Ja tedy proti linuxu nemuzu rict pul slova,to by bylo to posledni,ceho bych se u E8 bal,ale od motoroly me vyhnaly ty jejich vychytavky typu leptana klavesnice,jen diky ni sla Z6 z domu,rozviklanou konstrukci bych jeste prekousnul. U motoroly mi dost chybi nejaky linux v klasickem kabate neco jako Z6 v tele E398. Ale pokud nekdo neni notoricky psavec,pak mu poslouzi dobre i E8
buban
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 13. 2. 2009 15:52

co mas proti leptane klavesnici ?:) ja už ji mam na svem čtvrtem telefonu a vyhovuje mi :)
Bu Bu Bu!
bubaak
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků