Motorola Moto Z3 Play - obecná diskuze

Milestone, Razr 2 V9, Rokr E8...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod ThombA 10. 9. 2018 08:53

Ahoj všichni,
pořídil jsem MOTOROLU Z3 Play a jsem trochu rozpačitý, nebo spíše zklamaný...

Trvale rozsvícená stavová ledka - už jsem vyzkoušel skoro všechno, ale zatím se mi nepodařilo ledku zhasnout. Trvale svítí bíle, jako by telefon nabíjel (napadlo mne díky zadnímu krytu s baterií), ale i po vypnutí, nebo odpojení a restartu nic, stále svítí. Jiná barva se nezobrazuje, ikdyž je v nějaké recenzi zmíněna i jiná barva ledky (whatsapp, fb, vybitá baterie apod.). Vyzkoušel jsem i appku a nic = trvalý svit...

Nastavení hlasitosti vyzvánění - někde na začátku nastavování mi telefon nabídl, zda nechci pozvolné vyzvánění a já si na zkoušku vybral po 5sek. Nyní již tato volba není nikde přístupná, v nastavení hlasitosti je již pouze výběr zvuku, úroveň hlasitosti jednotlivých typů.

Byl jsem zvyklý na několik generací telefonů SONY XPERIA, na které jsem zanevřel díky chybnému Bluetooth, zahřívání (viz. compacty) a chabého foťáku a vybral jsem si tento model po tom, co mne zaujala myšlenka zadního power krytu a dobrá recenze. Po zakoupení a "vyzkoušení" ale zjišťuji, že se sony se motorola (ani samsung, lenovo apod.) nedá absolutně srovnávat (porovnávám ve stejné cenové hladině).
Asi se k SONY opět vrátím, sice baterie nevydrží celý den, bluetooth za chvilku odejde a dělá si co chce a foťák je tam jen do počtu, ale intuitivita menu, funkce, nastavení, tovární appky, ikony, motivy apod. pořád nedělali soudruzi z NDR...
Naposledy upravil ThombA dne 10. 9. 2018 13:59, celkově upraveno 1
ThombA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 9. 2018 09:06

Dej ji do továrního nastavení. Každý smartphone má svá pro a proti, když jde o maličkosti, je potřeba si zvyknout
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThombA 10. 9. 2018 10:34

tak reset na default jsem plánoval až po posledním pokusu nějakých návrhů, ale rozhodně ne po prvním návrhu...
ThombA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 9. 2018 10:53

Jj ale asi to jinak nevyřešíš..
Prosímtě, jaký slot má Moto Z3 Play na simkarty, hybridní nebo 2SIM a paměť.karta?
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThombA 10. 9. 2018 13:52

Slot má hybridní, tedy SIM1 + SIM2/SD
ThombA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 9. 2018 14:17

Jak dlouho telefon máš? Pokud nevyhovuje anebo si na něj nemůžeš zvyknout, tak jde do 14 dnů vrátit
mám Moto z nižší řady a vyhovuje mi naprosto ve všem, teda až na malý displej
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThombA 10. 9. 2018 16:52

telefon mám od pátku a velké zklamání, navíc jsem si nevšiml, že má velký display, na každodenní fungování (5-6hodin telefonování) to fakt není = musím použít obě ruce na ovládání, na to byl ten compakt super...
ThombA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 9. 2018 16:59

Já myslím že Moto Z3 Play je dobrý, i když trochu dražší smartphone, prostředí, moto displej, moto gesta jsou super, jenže problém u tebe je v tom, že jsi zvyklý výhradně na Sony a každý přechod na jinou značku je ze začátku o zvyku
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThombA 11. 9. 2018 06:52

ano, jsem zvyklý na sony, v rámci mého okolí vybírám telefony a mám možnost si je osahat a bohužel vždycky jsem na něco narazil, v čem je sony i v základu lepší. Porovnávám např. s Samsung A8 - špatný soft (chybí default zvuky, dodané zvuky přestanou vyzvánět po několika minutách, hlasitost systémových zvuků je shodná s hlasitostí zvuků oznámení tak že je vypneš a nevíš o zprávách atd.), Iphone 7+ (jediné plus je skvělý foťák, jinak pádlo, ios mi nesedl vůbec, nutnost cloudu atd.), acer telefony, outdoor aparáty hammer, caterpilar apod. jsou softwarově stejné s tou současnou motorolou, lenovo P70 a P90 byli pěkné ve své době, ale doba výdrže baterie špatná atd.
Nejsem negativista, ale jsem zklamaný a jen porovnávám. Měl jsem za to, že default OS je na jednotlivých aparátech stejný nebo víceméně podobný, specialitky softu jednotlivých výrobců se mi na vyjímky moc nelíbí, ale pro představu uvedu základní banální věc: když napíšeš v textu čárku, tak sony za ní vždy vloží mezeru, tzn. a, b.... motorola nebo samsung Tě klidně nechá napsat a,b atd... sony našeptávač klávesnice je adaptavní a pamatuje si Tvoje hesla i texty, takže stačilo napsat např. v (=všechno) n (= nejlepší) k s (=svátku) p (=přejí) atd.... pravděpodobně je to v podpoře češtiny a co víc si jako čech přát...
další příklad - v notifikačním řádku se zobrazí doručená zpráva s nabídkou odpovědět, po kliknutí na nabídku notifikace kompletně zmizí, zprávu musíš dohledat v daném klientovi a odpovědět, z notifikačního řádku ji ještě následně odstranit, protože tam i po přečtení zůstala... řekl bych že fakt základní banality, které otravují - buď nenabízet odpověď nebo umět odpovědět na notifikačním řádku jako to umí třeba...
nic, to jen aby klávesnice nestála...
ThombA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod straces 11. 9. 2018 08:31

S klávesnicí sem měl podobný problém na novem telefonu (Huawei) mi klávesnice nevyhovovala. Tak nejjednodušší bylo vzít si a nainstalovat aplikaci klávesnice z telefonu Sony a hotovo.
Ale pokud ti telefon celkově nevyhovuje, vrať ho a kup jiný. ;-)
straces
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 9. 2018 01:07

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 10. 10. 2018 13:41

Recenze Motorola Moto Z3 Play: svou vlastní cestou

https://goo.gl/yL4zBg
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 10. 2018 15:41

Dobrá recenze, zmiňují, že Moto Z3 Play má notifikační diodu a dokonce vícebarevnou, zato v testu na mobilenetu ji nebyli schopni vůbec najít a napsali, že chybí :-D
Nick Cave
VIP uživatel

Předchozí stránka