Apple Pay - aktivace v CR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 16. 7. 2016 19:49

Stihl to nekdo podle tohoto navodu?
:arrow: http://www.mesec.cz/clanky/apple-pay-v- ... aktivovat/

V diskusi Dalich pise, ze se to da jeste obejit vracenim zbozi, ale nejsem si jist, jestli to uz clovek musi mit aktivovane nebo to jde i takto od zacatku.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 20. 7. 2017 14:15

Tak tu mame dalsi naloz statu, ale safra, CR porad v nedohlednu:
:arrow: https://www.macblog.sk/2017/apple-pay-n ... ign=buffer

Pripadne ma nekdo fungujici reseni?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkau 21. 7. 2017 12:38

Nějak mně nenapadá, proč bych tohle měl chtít používat ...
jirkau
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2017 17:44

Skvele, jeste ze to teda vim, ze ty to nechces. Nemohl jsem bez teto informace zit :oboze
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubocz 21. 7. 2017 21:21

Dělal jsem to v dubnu a strávil tím asi 2 týdny, ale povedlo se.

Změny:

- dělal jsem s francouzským AppStore, kde je aplikace v Eurech
- podle odpovědi podpory nejde dobít žádnou českou kartou, ale šlo z účtu - převádím tam tedy peníze z Revolutu

A nyní to funguje jak má :-)
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2017 12:13

No a jak si to teda presne delal? Klidne soukrome.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubocz 22. 7. 2017 16:21

Obavám se, že detaily už nevylovím :-(, tak jsem si to osvěžil na druhém iPhone :-)

- Určitě je potřeba přepnout mobil na region Francii
- z francouzského app storu stáhnout Boon
- registrovat Boon (vytvořit účet)
- vložit kartu do Walletu
- přepnout zpátky na region CZ

Dál je potřeba provést upgrade účtu Boon ze Start přes Basic na Plus a nakonec tam poslat z účtu peníze (kartou dobití nefungovalo)
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2017 16:55

Je tam nutno ta Francie nebo se da zvolit libovolna zeme z tech, kde jsou, tedy:

boon. is currently only available in:
Germany
Austria
Netherlands
Belgium
Ireland
Spain
United Kingdom
France
Switzerland
Italy

A ty penize posilat prevodem? I kdyz mam Revolut?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubocz 22. 7. 2017 18:21

To nevím - nikde jsme neviděl informaci, ve kterých Appstorech je aplikace k dispozici. Je v britském s librami a francouzském s €, to vím, další jsem nehledal. Ale asi lze čekat, že bude i jinde, kde je Apple Pay oficiálně přístupné. Na druhé straně - teď jsem v rychlosti koukal na německý AppStore a tam jsem ho nenašel...

Revolutem jako kartou to nejde, protože nenabízí 3D secure internetové transakce. A české 3D secure karty to nebralo, takže dát z Revolutu příkaz k úhradě byla nejrozumnější alternativa
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2017 18:39

Mam i britske appleid, aplikaci stahnu, region mam nastaveny na UK, nicmene mi Boon po spusteni zahlasi, ze neni dostupny v tomto regionu.

Pokud chci zmenit na France nebo Germany, tak to chce vlozit bud platebni kartu, Paypal nebo neco s operatorem. Operator mi nabizi pouze dotycnou predvolbu, takze to nejde, Paypal mi zahlasi, ze ho musim pouzivat ve stejnem regionu, jako je registrace. Zbyva pouze karta, ale tu tam vkladat nechci - opravdu musim?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 22. 7. 2017 18:41

region už jinak měnit než s kartou vydanou v dané zemi nejde, ovšem jde po změně kartu zase vymazat a nechat "None" region už pak zůstane
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2017 19:02

Me to volbu NONE prave vubec nenabizi. Jakmile dam pozadavek na zmenu regionu, tak mi naskoci jen ty tri moznosti - Kartou, Paypal, "Via operateur". Nic vic.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 22. 7. 2017 19:56

píšu, že po změně regionu lze kartu vymazat volbou "None", ke změně je ale karta nutná
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubocz 22. 7. 2017 20:30

A nepomůže nastavit před tím region? Případně jak dlouho to platí?

Za sebe mohu říci, že mám účty kromě CZ Appstorech D, UK, F a poslední Španělsko z března a pouze UK po mne chtělo kartu, jinak jsem je založil bez karty...
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2017 21:02

retron: no, takze jedine pres kartu.

bubocz: zalozil jsem si schvalne dalsi dve AppleID - jednu pres web a druhou pres mobil. I presto, ze jsem vybral v mobilu None, tak pri zmene regionu to opetovne chce bud pridat kartu nebo Paypal. Nechapu, jak ti to mohlo projit teda bez ni.

-- 22. 7. 2017 22:09 --

retron: jinak jestli to dobre chapu, tak to znamena, ze pokud chci FR ID, tak musim mit francouzskou kartu?!?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků