Hledám nejlevnější způsob převodu peněz na zahraniční účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod rallydavid 4. 2. 2015 11:30

Zdravím,

poradil by mi někdo, jak co nejlevněji poslat peníze na zahraniční účet?
Přes banku jsem zjitil, že by poplatek vyšel přes 200kč, což mi příjde strašné.
Jedná se o následující situaci:

Potřebuju poslat jednorázově cca 100 euro na běžný účet v Rakousku. Mohu to zaplatit, jak v českých korunách (v hotovosti i přes účet), tak mám i hotovost v eurech, takže bych to mohl poslat i přímo v měně.

Je nějaký způsob je to poslat (nej)levněji bez toho nehorázného poplatku?
Děkuji
rallydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franko_cz 4. 2. 2015 11:52

franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod rallydavid 4. 2. 2015 12:52

A je to bezpečné/ověřené? Jak zjistím výši poplatku za převod?
rallydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 2. 2015 13:03

Pro tve potreby nejlepsi reseni, poplatek tak neni zadny, co ti tabulka zobrazi, tolik jim posles korun, 100% bezpecna sluzba(je to devizovka easychange)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2015 13:04

Pokud bude platba v euro na účet v rámci měnové unie (což Rakousko je), tak bude zdarma.
Zkrátka na této stránce vyplníš kolik euro chceš poslat a na jaký účet, mailem ti přijde kolik českých korun máš poslat na účet u devizovky (mají účty u několika českých bank), až je dostanou, pošlou za tebe ta eura. Jsou schopni to zvládnout do druhého dne od chvíle, kdy jim tvoje peníze přijdou.

Europlatba.cz provozuje Easychange, s oběma (jak "light" verzí Europlatba.cz, tak s klasickým obchodováním "na smlouvu") tady má zkušenost více lidí a jediné, na co si zde stěžují je občasná prodleva v platbě (jeden, dva dny), nikdo zatím o peníze nepřišel, ani nebyl nějak "natažen" na kurzu.

Pouze doporučuji zadávat v pracovní době (cca 8:40 až 15:30), jsou lepší kurzy. Jde to i mimo tuto dobu, ale je o trochu horší kurz.

Výhodou klasické smlouvy oproti té light verzi je, že máš ještě o trochu lepší kurzy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 2. 2015 13:06

rallydavid: Poplatek není, ověřené to je. Více uživatelů fóra má sjednánu rámcovou smlouvu s provozovatelem služby EasyChange, kde eura pravidelně nakupují - pokud bys nejprve hledal informace v existujících vláknech, tak bys našel podobné příspěvky k tématu.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 2. 2015 13:14

A rozdil mezi kurzem s/bez smlouvy je akt. 0,151kc, takze na 100€ rozdil 15kc, nemam smysl resit.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2015 13:28

...no, jsou i lidé, pro které je i 15 haléřů "hodně" a přes Easychange se smlouvou posílají i výrazně nižší částky :)
easy.png

Ale souhlas, oproti bance ušetříš tak jako tak.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 2. 2015 13:53

No ano, kdyz mas smlouvu tak budes posilat pres easychange. Ale kdyz to vyuziva sporadicky a na male castky, zakladani nema smysl.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod paty07 4. 2. 2015 14:01

Na jednorázovou transakci nemá smysl dělat rámcovou smlouvu. Je to pár korun a stálo by to hodně času ;)
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 2. 2015 14:09

a penez, min. doporuceny dopis s podepsanou smlouvou
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2015 14:13

Ono nejde o jednu transakci. Ale o první transakci .... :)
Občas někomu taky pošlu platbu. Za nějakou dobu chce druhou, třetí a pak si smlouvu udělá stejně :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rallydavid 4. 2. 2015 14:23

Děkuji vám za rady! Vyzkouším to. Jen pro zajímavost bych se rád zeptal, a když tam není poplatek, tak z čeho ta služba vydělává? Z kurzu? :hm
rallydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 2. 2015 14:24

Patrik: To jsem si taky říkal taky u Fortissima tuším v roce 2011, že i když nyní sice udělám jen jednu transakci, tak časem se na něco hodí a hle - žádnou jsem tam už pak ani nikdy neudělal (a vůbec jsem jejich kurzy přestal úplně porovnávat - u malých plateb byly ještě horší než banky a u snad u všech těch, co jsem potřeboval vycházeli hůře vůči EasyChange či Akcentě) :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2015 14:26

rallydavid píše:Děkuji vám za rady! Vyzkouším to. Jen pro zajímavost bych se rád zeptal, a když tam není poplatek, tak z čeho ta služba vydělává? Z kurzu? :hm

Ano. I když má nižší marži, než banky, pořád na tom vydělají.

-- 4. 2. 2015 14:27 --

fremantle píše:Patrik: To jsem si taky říkal taky u Fortissima tuším v roce 2011, že i když nyní sice udělám jen jednu transakci, tak časem se na něco hodí a hle - žádnou jsem tam už pak ani nikdy neudělal (a vůbec jsem jejich kurzy přestal úplně porovnávat - u malých plateb byly ještě horší než banky a u snad u všech těch, co jsem potřeboval vycházeli hůře vůči EasyChange či Akcentě) :-)

Fortissimo má zdarma platby do Polska v PLN. To mi Easychange nenabídne vůbec a Akcenta u malých plateb za vysoký poplatek.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků