Samsung Galaxy A50 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 2. 2019 19:05

Čtečka otisku v displeji za 9 tisíc.
Samsung Galaxy A50 míří do ČR
https://www.mobilenet.cz/clanky/3-fotak ... a-ce-37268
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 19. 3. 2019 10:26

Libi se mi, temer na 100% kupuji bilou verzi jakmile bude v prodeji. Mam jen par vyhrad -
1. Pamet RAM 4GB, proc se u nas nebudou prodavat varianty 4/64 a 6/128?
2. Proc je cesky trh obran o vodeodolnost IP68?
Dival jsem se na srovnani fotografii a videi A50 vs S10 Plus a A 50ka z toho vychazi minimalne se cti.
https://www.youtube.com/watch?v=Am-cdQ4b_g0
Velmi opravdu velmi se tesim na ctecku otisku v dipleji, osobne presun ctecek na zadni stranu pristroju velmi nesnasim a povazuji to za spatne ergonomicke reseni a velke minus.
Pokud nebude mit pristroj nejake zasadni "mouchy" mohl by to byt, i vzhledem k cene, kral stredni tridy, kazdopadne vic se dozvime zhruba za tyden.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 19. 3. 2019 12:46

Mně se taky moc líbí, ale doufal jsem, že bude mít IP68, to by byla bezkonkurenční volba.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pablomino 19. 3. 2019 14:20

Chybejici certifikace IP68 v CR mne sice mrzi stejne jako RAM 4GB. Ale mou prioritou je displej S-Amoled s Always on Screen, integrovanou cteckou, vyborny fotoaparat, slusna baterie a Android 9, od Samsungu perfektne vyladeny. Take konektor USB-C s rychlonabijenim je treba vzit v potaz. Vyrobce ktery jeste letos vyrabi a prodava pristroje s microUSB konektorem by zaslouzil par facek.
Jeste mne zaujal Xiaomi Mi9, ale protoze se nehonim za vykonem, dat o 5000 korun vice za slabsi baterii jsem si rozmyslel.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 3. 2019 15:14

Samsung Galaxy A50 - nejlevnější Samsung se čtečkou v displeji jde do prodeje
https://samsungmania.mobilmania.cz/clan ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 26. 3. 2019 15:33

Vcera jsem si Galaxy A50 koupil a (zatim) jsem spokojen az na dve veci o ktere se s vami chci podelit.

1. Ctecka otisku prstu v displeji - je pomalejsi nez u jinych a daleko levnejsich sikmookych pristroju, s tim bych se jeste smiril ale daleko vetsim problemem je nepresnost/nespolehlivost snimani. Vetsinou se nepovede odemknout telefon prvnim prilozenim briska prstu klidne se to muze povest az pri tretim nebo patem pokusu. Castecne za to muze spatne "trefeni se" do mista senzoru - bude treba si zvyknout - ale i tak mi pripada ze spolehlive reseni se moc Samsungu nepovedlo, pevne vsak doufam ze to zlepsi nejaka brzka aktualizace vyrobce. Na druhou stranu odemykani oblicejem je bleskove a spolehlive i za sera a pri spravnem nastaveni nemusite pred tim mackat zadne tlacitko, staci jen pristroj zvednout ze stolu a podivat se na nej.

2. Co me opravdu "nadzvedlo" je chybejici zadni kryt v baleni. Vite ze cesky trh Samsung buhviproc pripravil o verzi pristroje se 6GB RAM, s tim jsem se smiril. Ale ze cesti zakaznici nestoji tomutu gigantu ani za silikonovy vylisek v cene par korun mne doopravdy namichlo. I levne cinske smejdy za tretinu ceny maji zadni kryt primo v baleni tak proc ne Samsung u telefonu za 9000? Nejde o tech par penez ale o princip ano, ja osobne jsem se telefonum Samsung uzkostlive vyhybal nekolik let prave pro jeho ignoraci zakazniku a ted kdyz se konecne objevil pristroj ktery ma aspon nejake predpoklady byt uspesnym zastupcem stredni tridy s rozumnym pomerem cena - vykon, udela vyrobce opet takovy lapsus. No nic zadni kryt jsem objednal na Huramobil.cz, s postovnym cena cca 260,-Kc takze zadna tragedie se nekona ale stejne....

Dalsi poznatky napisu az jej budu pouzivat dele, zatim se ale zda ze zbytek pristroje by snad mel byt bez problemu a napr. fotky jsou opravdu hodne dobre a a celkovy vykon v Antutu je temer 150000 bodu...
Naposledy upravil pablomino dne 27. 3. 2019 09:37, celkově upraveno 2
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod mambavpraze 26. 3. 2019 21:11

Zadna verze Galaxy A50 nema IP68. Bohuzel meli v barcelone na stanku spatne uvedeno a chytli se toho vsichni novinari. U zadneho prodejce ani oficialnich strankach v zahranici IP68 neni. Takze jsme v cz o nic neprisli
mambavpraze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pablomino 27. 3. 2019 09:37

Hmm diky za uvedeni na pravou miru, upravil jsem podle toho svuj prispevek.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 29. 3. 2019 14:41

Testujeme Galaxy A50: první Samsung s optickou čtečkou otisků prstů v displeji
https://www.samsungmania.mobilmania.cz/ ... fault.aspx
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 3. 2019 14:46

Naposledy upravil Nick Cave dne 29. 3. 2019 16:47, celkově upraveno 1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PaulHot 29. 3. 2019 15:32

Širokoúhlá kamera jako "super širokáč"? Proboha, kde jste to vzali??? :-P
Se 120° nelze nazávat 8MP snímač jako SUPER ŠIROKÝ OBJEKTIV!
Jedná se o naprosto průmerný širokáč.

Podívejte se třeba na LG G8, které má 12MP širokáč 136°. To je ultra široký záběr...
Fakt k poblití, co předvádí Samsung. 120°dělalo LG u modelu X CAM v roce 2015!

Obrázek
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 3. 2019 19:12

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 10. 4. 2019 07:26

RECENZE: Samsung Galaxy A50 Šikula s duhovým tělem
https://www.mobilenet.cz/clanky/recenze ... elem-37603
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2019 12:05

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 4. 2019 18:34

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků