Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mambavpraze 4. 5. 2019 06:45

Probíhající slevy na o2vyhody.cz

S10 sleva 3000kc
mambavpraze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mdop 4. 5. 2019 15:02

Lisi se S10 od operatoru od tech z volneho prodeje nejak po strance hardwaru? Predchozi rada snad nemela dual SIM, coz ale podle popisku O2 S10 ma. Nelisi se treba nejak vyrazne zadni strana telefonu nebo tak neco?
mdop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RychJ 4. 5. 2019 17:53

Neliší. Jen tam bude pár aplikací, které jsou odinstalovat, nebo vypnout.
RychJ
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 4. 5. 2019 20:43

Mohu potvrdit, jediny rozdil jsou 4 appky co jdou odinstalovat, logo o2 pri zapnuti/vypnuti a fw jde pres operatora; na coz bych si dal asi pozor. Jinak fyzicky je stejny jako ostatni s10 odjinud
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 5. 5. 2019 06:48

Navic snad neni problem flashnout pres Odina na volnou distribuci bez ztraty zaruky. Nebo to uz nejde?
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 5. 5. 2019 08:20

Mám S10 Dual sim od TM a neliší se v ničem kromě fw od volné distribuce. Jinak přehrát fw u S10 z TMZ na volnou distribuci XEZ už nejde, tak jak to šlo dřív i u S9. Vždy to skončí na BTU, nic jiného tam nedostanete ani s vloženou sim. ;-)
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 5. 2019 10:16

To sice ukazuje porad BTU, ale po prehrani volnou distribuci pres ODIN a naslednem tovarnim obnoveni, nahrajes-li tam volnou distribuci, odstranis z pameti takove ty aplikace navic (co se tam dosypou pak po resetu) od T-Mobile (jako treba Muj T-Mobile apod) nebo 02 tam dodá Moje O2 apod. Takze prehrani ma stale smysl.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 5. 5. 2019 13:54

To asi ano, ale aktivní CSC bude pořád BTU, takže aktualizace budou chodit pořád později než XEZ. Jedině že by se někomu chtělo vždy když vyjde aktualizace třeba DBT, tak stáhnout a flashnout přes Odin s použitím Home CSC.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaprar11 5. 5. 2019 14:15

Tak nevím jak to máte vy ale hodně používám aplikaci můj T-mobile a už na S8+ i na S9+ které jsem koupil v T-mobile jsem si tuto aplikaci musel doinstalovat nepamatuji si jak to bylo na S7edge ale tuším že jsem musel také doinstalovat.Stejně jako na S10+ i když ta je volná distribuce poprvé vždy jsem kupoval v T-mobile už přes dvacet let.S aplikací jsem nadmíru spokojen mám přehled o všech svých paušálech a mohu si třeba přesouvat data pokud někde mám více a někde již nedostatek na aplikaci si nemohu stěžovat.
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kony123 5. 5. 2019 14:26

Byl jsem rozhodnut pro S10e, dnes jsem pro ni šel do elektra, ale odešel jsem s prázdnou. Ne, že by ho neměli, ale nemile mě překvapili 3 věci ohledně displeje
1) Nízký jas - nevím jak to máte vy, ale já mám momentálně IPS s maximálním jasem okolo 600 nitů a používám trvale posuvník zhruba na 5/6. Přišel jsem k S10e, zkoušel jsem, všechno v pohodě, pak si říkám ten displej je nějaký tmavý, tak jsem stáhl roletku, že si zvýším jas a s hrůzou jsem zjistil, že je absolutně naplno. Dříve jsem měl S7, tam jsem používal jas taky tak z 3/4, ale tady mi nestačí teda ani maximální... proč to tak samsung stahuje, kvůli vypalování? Obdobný problém jsem měl i s S9kou v prodejně.
2) Displej je jak kdyby "papírový" - vyblité barvy, přitom režim byl na "živý", ale přišlo mi to na bílé jak kdybych se díval na novinový papír - může tohle být způsobenou nalepenou fólií? Nedovolili mi ji strhnout (pak se nesmí divit, že nic nekoupím :D)
3) Viditelný rastr, bohužel
Body 2,3 řeší S9ka, pro kterou jsem se taky rozhodoval, ale ten jas mají slabý oba dva. To takový iPhone Xs měl maximální jas daleko vyšší, řekl bych i větší jak 600 nitů. Jsem docela zklamán.
Kony123
Junior

Odeslat příspěvekod FeShiNe 5. 5. 2019 15:13

Tohle jsem našel ohledně S9, takže to bude u S10 určitě podobně.

On our light meter, the S9's display registered a whopping 603 nits, which is higher than the Pixel 2 XL's 438 nits and even higher than the iPhone X's 574 nits. The S9+ got even brighter at 630 nits. However, it's important to note that Samsung's panels don't get this bright manually; you'll have to be in direct sunlight. Under normal indoor conditions, the max brightness on the iPhone X is higher than the S9 or S9+.
FeShiNe
Junior

Odeslat příspěvekod Kony123 5. 5. 2019 15:25

No a když mi v danou chvíli jas nestačí a software telefonu mi ho víc neposkytuje, tak co? Tohle je zvláštní výmysl od Samsungu,
Kony123
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 5. 5. 2019 15:26

1) Mám S10 a když dám jas na max, tak se mě to zdá, že oproti P10 to svítí míň. Ale zase jsem nekde četl, že se ta S10 dokáže vyroštovat nad rámec ručního posuvníku. Na sluníčku ale fakt nemám problém. Display je jasnej a barvy nevyblitý. To na IPS rozhodně není.

2) Režim "živý" je naopak barevně nepřirozenej. Mam nastaven režim "přirozený", kdy barvy odpovídají realitě. Porovnávání jsem to vůči několika IPS monitorům. Je ale pravda, že bílá barva je posunutá lehce do žluta a tím pádem není bílá barva taková sněhobílá, jako na jinejch telefonech. Já to řeším programem Screen Balance.

3) S10e má FHD+ a panel není až tak velkej, takže se mě to moc nezdá. Dneska málo kterej panel v mobilu má větší rozlišení.
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod jartoo 5. 5. 2019 17:27

Nemáte někdo přehled, jestli a kdy vůbec bude s10 podporovat crypto peněženky? Vím že je to snad USA, Korea, Německo, ale co zbytek?
jartoo
Junior

Odeslat příspěvekod Kaprar11 5. 5. 2019 23:13

To tedy nevím S7edge,S8+,S9+,S10+ všude jas nastaven na necelých 50% a fakt jsem vždy byl spokojen čitelnost dobrá u všech.Stejně tak na barvy si nestěžuji S7edge bílá dobrá, S9+ trochu do modra, S10+ malinko do žlutá, S8+ si nepamatuji musel bych se jít podívat k synovi něco mi ale říká že byla bílá.Ale mně to tedy nevadí nečučím na bílou a skoro vše mám v černém tématu krom posledního kdy se hudba hodila do bíla při poslední aktualizaci.Někdo tu brečí že když mu naskočí plný jas tak mu to jde vypálit oči proto používá noční režim a někdo má málo jasu při 100% no nevím.Ani noční režim nepoužívám mám vše v černé a to mi stačí,žádný automat jasu také nepoužívám a i na sluníčku to přečtu i když malinko s problémem přidávat ale nehodlám ani tam.Myslím že kdybych dal na sluníčku 100% tak by to muselo být čitelné bez problému.
S10e má s S10tek nejhorší displej ale nemohu posoudit neviděl jsem.Stejně jako jsem nešel do S7,S8,S9,S10e či S10 jen kvůli baterii je to pro mne to nejdůležitější kritérium proto vždy beru pluska.
Hodně dlouho jsem se rozmýšlel jestli dále ponechat S9+ jako hlavní telefon nebo koupit S10+.A tak jsem promeškal před objednávku a stejně čtrnáct dní po zahájení prodeje jsem neodolal a zakoupil neudělal jsem zle jsem spokojen teď mě mrzí ty sluchátka co nadělám.
Nechci pomlouvat žádnou značku ale na žádost ženy jsem koupil Huawei P9 zkoušela ho hodinu pak mi ho vrátila že ho nechce tak jsem zase přendal SIM, to byla katastrofa jenže jsem ho koupil v kamenném obchodě bez možnosti vrácení nikdo ho nepoužívá nechtěl ho ani syn,zařekl jsem se že Huawei mi už nesmí do baráku.Poté jsem koupil Jablko 8 plus telefon dobrý ale se systémem jsem se nesmířil a vrátil do čtrnácti dnů.Poté Sony Z5 také my nesedlo a šlo do čtrnácti dnů.Nakonec LG G6 a to stejné.Nevím nějak jsem zhýčkán Samsungem či co prostě mi vyhovuje nejvíce snažil jsem se zkusit něco jiného ale nešlo mi to.Vždycky někdo něco vychvaluje a tak jsem to zkusil no a nevyšlo to.
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků