OTG funkce vs. externí HDD napájený usb

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod borlan 4. 1. 2019 22:17

Zdar, můžu k telefonu přes OTG redukci bez obav připojit externí HDD (napájení usb)? Nezničím něco? Flashky nebo čtečku karet připojuji běžně.

Předem díky za odpověď.
borlan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krysta 5. 1. 2019 07:53

Asi nezničíš, ale fungovat to asi taky nebude. Divil bych se kdyby ti z mobilu šel takový proud.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 1. 2019 09:20

U novejsich telefonu bez potizi funguje i pripojeni externiho hdd a samozrejme je vse funkcni a daji se bez potizi prenaset a prohlizet soubory. Funguje to napr. u Lumia 950XL s USB-C konektorem a i u Samsung Galaxy S9 s tim neni sebemensi potiz.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 5. 1. 2019 16:48

Záležet bude nejspíše i na tom disku. Mě se teda ještě moje 2TB externí HDD rozjet v mobilu nepodařilo . Proste se neroztočí, jen to "chrchlá", takže přesně jak říká Krysta. SSD by asi problem byt nemusel. Nejlepsi by bylo to vyzkouset
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 1. 2019 17:01

Tak urcite, ja zkousel klasiku plotnak, 1TB a bez potizi. Krysta to v postu nespecifikoval a zavrhnul to uplne, coz neni pravda.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borlan 8. 1. 2019 14:14

Tak jsem se odhodlal zapojit 1T klasický HDD (napájení usb) a naskočí jen hláška "poškozené úložiště Samsung" a nabídka na zformátování. Tak asi nic. Leda nějak přikrmit napájení, ale to bych se asi pouštěl už do větších akcí...

Jinak pro info - Sam J5 2017 android 8.0 (snad se nepletu).
Dík za názory a čus.
borlan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nerval2 8. 1. 2019 16:28

Jak jiz bylo receno, zalezi jednak na spotrebe disku a jednak na tom, jaky proud dokaze telefon dodavat. USB-C neni podminkou. Napr. muj tri roky stary Honor 7 v pohode zvlada i stary 2 TB plotnovy disk (15 mm vysoky).
S filesystemem by problem mit nemel, jde jen o ten proud. Dokonce funguje i 3,5" HDD (protoze ma vlastni napajeni).

Obecne by s tim nemely mit problem telefony, ktere umoznuji tzv. reverzni nabijeni (nabijet jiny telefon/jine USB zarizeni). To ten muj Honor umi a to, ze utahne 2,5" disky je nejspis vedlejsi efekt teto funkce.
Jinak proste vyzkouset.
nerval2
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 1. 2019 19:27

Logicky, že USB-C není podmínkou, jen je u neho vetsi sance, dokaze prenest mnohem vetsi proud a zatez. Proste druhy post, ktery to odstrelil, ze to nejde vubec s zadnym, tak neplati. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 9. 1. 2019 07:01

S7 micro USB - 2TB 3,5" disk bez extra napájení nefunguje.
S8 USB-C - disk se točí, funguje korektně.

Žádné reverzní nabíjení nemá, je to prostě tím, že USB-C je schopné dodávat výkon až 100W.

Když někdo chce trochu pokročilejší funkce, musí si prostě koupit lepší zařízení.
To mi připomíná kamaráda, kterému jsem na své S8 ukazoval režim DEX a on nechápe, že to prostě na jeho "taky Samsungu" A5 2017 za asi 4000 kč prostě fungovat nemůže a to ani s redukcí na USB-C jak ho napadlo :D
Naposledy upravil CosiOdvedle dne 9. 1. 2019 11:55, celkově upraveno 1
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 9. 1. 2019 07:31

Třeba tablet Asus ZenPad 10.1 ač má USB-C, tak se na disku rozsvítí dioda a to je vše
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 9. 1. 2019 09:06

USB 2.0 vs. USB 3.0(1).
Jde hlavně o napájení.

Obrázek
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků