Samsung Galaxy Note 9 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod guiz 12. 2. 2019 19:08

Ikona NFC se zobrazí jen když se stáhne horní lišta dolů,jinak vidět není. VoLTE se zobrazí je se sim VF a O2.TM ikonu VoLTE nezobrazuje. ;-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagano80 13. 2. 2019 05:26

No nevim, ale na 8 mam nahore ikonu NFC videt a nemusim stahovat listu
Edit: nevsiml sem si pardon
Naposledy upravil Nagano80 dne 13. 2. 2019 10:32, celkově upraveno 1
XBOX FOREVER :D
Nagano80
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 13. 2. 2019 06:25

Na androidu 8 ano, ale na androidu 9 už je to tak jak píšu. A řeč byla o androidu 9 pokud dobře vidím. ;-)
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JetBlack8 14. 2. 2019 09:57

Tak konecne jsme se dockali, kdo kupoval telefon u TMCZ
JetBlack8
Junior

Odeslat příspěvekod Nagano80 14. 2. 2019 10:26

Fakt? Sem v praci tak to necham az na zitra. Diky za info
XBOX FOREVER :D
Nagano80
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JetBlack8 14. 2. 2019 10:54

Ano, uz mam staženo, ale nemuzu sem vlozit screen, ma hodne pixelu
JetBlack8
Junior

Odeslat příspěvekod Nagano80 14. 2. 2019 14:17

U S7 edge, sem delal tovarko. Zrovna ted by se mi to nehodilo. Jde to nejak obejit, treba instalaci pres ODIN uz to tady nekdo psal ze staci zamenit soubor CSC jestli se nepletu. Diky
XBOX FOREVER :D
Nagano80
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspace 15. 2. 2019 15:50

Mam jednu otazku na skusenejsich :) Som dlhorocny pouzivatel iphone. Kedze ma v iOS zacali mnohe veci omedzovat, vymenil som iOS za android. Kupil som si aj koli velkosti displeja aj koli peru Samsung Note9. Zatial som spokojny, no niektore, ktore som pouzival na iOS mi chybaju. Co mi najviac chyba je funcia vyhladavania. Na iOS potiahnutim palca po displaji z hora na dol na spodnej strane displeja sa objavilo vyhladavanie, automaticky sa zobrazila klavesnica. Stacilo zacat pisat meno hladaneho kontaktu, ci programu a ziskal som to, co som potreboval. Samsung Note ma tiez tuto funkciu, spojenu so zobrazenim vsetkych aplikacii. Po potiahnuti palcom z hora nadol sa zobrazia vsetky aplikacie, a v hornej casti sa zobrazi vyhladavanie v telefone. Ale s jednym rozdielom. Aby sa mi zobrazila klavesnica, musim kliknut do vyhladavacieho pola. A to je ten problem. jedna vec, ze je to stlacenie naviac, to by nebol hlavny problem. Vadi mi, ze pokial sa snazim ovladat telefon len jednou rukou, do toho pola dotiahnem s problemom, kedze je hore a displej je velky. Musim vacsinou pouzit druhu ruku. Manzelka ma Huawei mate 20 lite a tam jej tu klavesnicu zobrazi okamzite po potiahnuti . Nie je nutne klikat do vyhladavacieho okna. Tento sposob je pre mna najrychlejsi a rad by som ho ziskal bud instalovanim nejakeho doplnku, pripadne ak je to mozne nastavenim. Ja som zatial sposob nenasiel. Vie mi prosim niekto poradit , ako to dosiahnut :) . Dakujem
hotspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pojan 15. 2. 2019 20:53

Zkus na pár vteřin podržet prostřední tlačítko a objeví se ti Google a taky klávesnice.
Pojan
Junior

Odeslat příspěvekod hotspace 15. 2. 2019 23:08

Ked podrzim stredne tlacidlo, zozbrazi sa google stranka .ale tiez bez klavesnice. Len ja by som chcel vyhladavat kontakty.
hotspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 16. 2. 2019 00:06

Google Widget. Klikneš na něj, ihned se otevře klávesnice a vyhledávací pole napříč celým systémem.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspace 16. 2. 2019 07:39

Ten Google Widget to ciastocne riesi. No pokial vyhladavam napr. meno kontaktu "Peter", pronukne najprv vysledky napriec webom (Peter Bic, Peter Nagy ... az ako posledne kontakty su tie co su ulozene v telefone. Ten default vyhladavac v Samsungu je super. Prehladavanie zacina (alebo aspon zobrazuje) najprv kontakty podla zadaneho retazca, nasledne programy, subory s danym nazvom napr.mp3 atd. Nasledne staci jeden klik na kontakt, nasledne vybrat telefon ci SMS. Presne ako na iOS, len s tym rozdielom, ze na iOS vybehne hned klavesnica.Preferujejm co najmanej klikov k dosiahnutie vyslednej operacie. Mozno su aj ine rychle sposoby, no ako som pisal, moj posledny adnroid bol Samsung S3 a od vtedy som bol na iOS, takze si musim osvojit nejake vychytavky, pripadne prist, ako na to. Pripadne je mozne v Goole Widget definovat, kde ma zadany text hladat ? Pripadne mate nejaky typ na wignet, ktory prehladava len kontakty, pripadne aplikacie v telefone ? Pripadne je nejake riesenie, ako pri samsungu vynutit zobrazenie klavesnice, tak ako to je na huawei po zobrazini vyhladavacieho okna ?
hotspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nagano80 16. 2. 2019 08:44

Me tohle ale prijde jako uplna prkotina a musim se smat, jako kdyz prejde uzivatel Samsungu na IOS a bude resit to same. Bud proste budes spokojenej s tim co Samsung umi a spokojis se stim co nema jako Iphone. Nebo se hold vrat na Iphone. Me prijde ze Iphone dela mobily uz takove aby clovek snad ani nemusel delat nic rukama, sestra ma IOS a rika ze nic lepsiho nemela, asi nazor kazdeho uzivatele.
XBOX FOREVER :D
Nagano80
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspace 16. 2. 2019 09:02

Suhlasim je to prkotina. Ale nie na to je toto forum ? Kedze som presiel z iOS na android, mnohe veci sa v androide zmenili od doby, co som android naposledy pouzival . Do androidu sa vratil hlavne z dovodu moznej customizácie celeho systemu. A kedze mi chybaju skusenosti a tak neviem co vsetko Samsung umi ( ci skor Android) tak sa prirodzenie pytam. Asi na to je forum. Nekritizujem, neporovnavam, neodsudzujem. A pokial samozrejme vies poradit, poradis. Pokial nie, samozrejme, budem telefon pouzivat napriek tomu. Myslim si, ze nie je nezmysel dostat sa k danemu kontaktu co najrychlejsie.
hotspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nagano80 16. 2. 2019 10:16

Ja jen rikammze kazdy os ma svoje plusy, minusy. Hold proto tak to je. Ja mam nastavene kontakty jak na predvolbe rychleho vytaceni na ciselniku nebo v postrani liste.
XBOX FOREVER :D
Nagano80
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků