Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod IMI5 3. 2. 2019 10:09

Změna je život za pár dní si zvykneš jestli nejsi úplná konzerva. ;-)
Samsung Galaxy Note 9 Black 128 GB Dual Sim
IMI5
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 3. 2. 2019 10:24

Lukke píše:Dnes ráno mi nabehnul Android Pie. Jako ta grafika, to je katastrofa. Vše velké jako bych měl mít 5 dioptrií. Hodiny v liště přesunuty z pravé strany, kde byly 10 let, doleva! Proboha, proč?!

Evidentne jsi nepochopil smysl, tech velkych nadpisu apod.., je usnadneni pro ovladani jednim prstem, pri dnesnich nudlich, aby jsi dosahl na horni polozky napr. Takze rozhodne celkove vyrazny posun dopredu, nejen funkcne a ergonomicky.
Momentálně používám..

Windows 10 Mobile - nejlepší a nejstabilnější OS na trhu - Nokia Lumia 925 + Nokia Lumia 830 + Nokia Lumia 930

Momentálně zkouším..

Android 9 Pie - reklamosystém - Samsung Galaxy S9 Coral Blue + Samsung Galaxy S9 Midnight Black
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod romo.11 3. 2. 2019 11:34

kazda zmena trochu boli, treba si zvyknut, potom pochopis, ze je to teraz lepsie
romo.11
Junior

Odeslat příspěvekod Karel2 3. 2. 2019 13:07

No ja si na vhled uz zvyk. :D Musim potvrdit, ze se asi opravdu uci, vydrz se postupne prodluzovala a je podle me +- stejna jako 8 pri skoro stejnem nastaveni. Co me ale nejvice vadi, tak ze vystup zvuku na sluchatka je o tridu i vic, niz jak v 8. Proste muzu delat co chci a vysledny zvuk je proste horsi. A to jsem to porovnaval se stejnym founem, kde se cekalo na 9(T-Mobile). Asi to softwarove nedotahli, nevim. Proste ja jsem asi konzerva a mam rad pod kontrolou nastaveni a nechci se jen spolehat na automaticke uceni a jeho postupne nastavovani. ;-)
Karel2
Junior

Odeslat příspěvekod sinco 3. 2. 2019 20:28

Mám problém s Dex pad a Kodi a to ovládání myškou. V okně i ve fullscreen. V systému ok, prohlížeč ok. Když telefon odpojim od Dex Pad podložky tak jde kody ovládat myškou taky normálně. Připadá mě jako by byl rozhozený obraz-místo s pozicí kurzoru. Kodi blbne jen přes tu podložku. Odinstalace a opětovná instalace Kodi nepomohla.
Díky
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 4. 2. 2019 06:36

Jednou máš "Kodi" podruhé "Kody" tak jak je to správně? :)
Píšeš že "i ve fullscreen" - to puštíš jak? Přes DEX MAX?
Sám jsem to teď vyzkoušel, v DEX MAX v expert módu překompiloval aplikaci Kodi, znovu nainstaloval a fullscreen funguje dobře i po odpojení od DEX stojánku.

V tomhle ti těžko někdo poradí, je to celé popsané dost nejasně, nejlepší je natočit z toho video a poslat odkaz s popisem chyby.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Lukke 4. 2. 2019 10:07

uiqjirka píše:
Lukke píše:Dnes ráno mi nabehnul Android Pie. Jako ta grafika, to je katastrofa. Vše velké jako bych měl mít 5 dioptrií. Hodiny v liště přesunuty z pravé strany, kde byly 10 let, doleva! Proboha, proč?!

Evidentne jsi nepochopil smysl, tech velkych nadpisu apod.., je usnadneni pro ovladani jednim prstem, pri dnesnich nudlich, aby jsi dosahl na horni polozky napr. Takze rozhodne celkove vyrazny posun dopredu, nejen funkcne a ergonomicky.

A jaký mají smysl ty hodiny na opačné straně?
Lukke
Junior

Odeslat příspěvekod IMI5 4. 2. 2019 11:25

Stejný jako na pravé. :)
Samsung Galaxy Note 9 Black 128 GB Dual Sim
IMI5
Junior

Odeslat příspěvekod sinco 4. 2. 2019 15:21

Jde o KODI s měkkým i. :-)) Po spuštění mám kodi na levé straně 3 položky-Doplňky, Obrázky, Videa. Víc nepotřebuji. Když najedu kurzorem na Doplňky aktivuje se Obrázky, když Obrázky aktivuje se Videa a když jsem kurzorem kousek nad položkou Doplňky tak vyberu Doplňky. Tam kde ho na tv vidím tam není a je posunut o kousek níž.
A teď jsem zjistil že je to stejně blbé i když použiji telefon jako touchpad.
Když vyberu doplňky tak tam ať kroužím kurzorem okolo ikony třeba iVysílání jak chci tak jej nezapnu. I když zohledním posun který je při výběru položky tak se mě aktivovat doplněk nepodaří. Když je potřeba zadat k doplňku přihlašovací údaje tak když jezdím kurzorem po abecedě a vyberu písmeno a levým tl. myšky potvrdím tak písmeno blikne modře ale do horního řádku se nepřepíše. Spustím Nova Plus, seriály a pořady, tak když přes myš ťuknu na první pořad, blikne modře, tak na levé straně se zobrazí obrázek pořadu, to stejný druhý film, třetí atd. Ale film nespustím ani za prase, jen blikne modře.
Mimo Dex Pad je Kodi v pořádku, jen přes podložku blbne.
Jinak myš v Dex Pad prostředí funguje korektně, žádný problém. Dex Max jsem nainstaloval ale u Kodi ho nepotřebuji mám v rohu vedle křížku zástupce pro roztažení na celou obrazovku
Momentálně Kodi ovládám nějakým ovladačem z Číny, raději bych i tu myš.
Edit: https://streamable.com/5l29x
video dá víc jak tisíc slov
Edit: když použiji zrcadlení obrazovky tak myš v Kodi funguje normálně.
Naposledy upravil sinco dne 4. 2. 2019 19:07, celkově upraveno 2
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 2. 2019 17:21

Lukke píše:A jaký mají smysl ty hodiny na opačné straně?

A jak to vubec muze vadit? :-D
Momentálně používám..

Windows 10 Mobile - nejlepší a nejstabilnější OS na trhu - Nokia Lumia 925 + Nokia Lumia 830 + Nokia Lumia 930

Momentálně zkouším..

Android 9 Pie - reklamosystém - Samsung Galaxy S9 Coral Blue + Samsung Galaxy S9 Midnight Black
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonym123 4. 2. 2019 17:38

Zdravím, dnes mi dorazil adapter Usb c-hdmi a zkouším Dex režim. Bohužel mi v něm nefunguje internernet. Prostě jsem stále připojen k wifi, ale píše to, že neodpovídá. Neznáte někdo řešení?
anonym123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 2. 2019 17:44

DEX rezim nema nic s internetem, pokud ti jde v telefonu internet, musi jit i v DEX rezimu preci.
Momentálně používám..

Momentálně zkouším..

uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 4. 2. 2019 17:51

S adaptérem to bude mít pramálo společného. Provedení prostého restartu nepomohlo?
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod anonym123 4. 2. 2019 18:14

Normálně mi v telefonu funguje wifi, ale ihned jakmile je telefon v dex režimu tak přestane fungovat až do té doby než jej zase vypojím...
anonym123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 2. 2019 18:19

To nedava smysl, nebo mas nejaky defektni levny kabel, ktery ti vyblokuje funkcnost wifi.
Momentálně používám..

Momentálně zkouším..

uiqjirka
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka