Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 13. 4. 2019 20:56

Ocividne nevi co dela a bezhlave odstranuje vsechno ( ne jen bloatware) a divi se vysledku nefunkcnosti.. :roll:
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jara.S 14. 4. 2019 06:33

Zbytečný tady něco psát, raději půjdu na XDA-Developers.
Jara.S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 14. 4. 2019 07:21

Stacilo tady dat seznam vsech prikazu, ktere jsi pres ADB zadal/odstranoval. A mohli jsme se tim zkusit prokousat a ten jsi nedodal, ac jsi o to byl pozadan..
Jinak odstraneni Dex je ta nejhloupejsi vec, jak uz tu napsal jiny uzivatel.. :roll:
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jara.S 14. 4. 2019 07:50

Na to jsem upřímně zapomněl.

A důvod, když jsem naprosto spokojený se svým počítačem s Windows 10 Pro a v životě bych si Samsung DeX Station nekoupil? K čemu mám mít aplikace Samsung DeX a Samsung DeX Home, když je v životě nevyužiji? Nebo snad řídí i jiné procesy v telefonu kromě propojení stanice a telefonu, např. zmíněnou ikonu hotspotu v Quick Panel?

Co to písmo? K tomu jste se nevyjádřili.
Jara.S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 14. 4. 2019 07:58

Na to jsem upřímně zapomněl.


Takže jsi zapomnel a pak urazene napises, ze pujdes na xda.. pak se nediv, ze se ti nedostane pomoci.
Dex se vyuziva napr. pri pripojeni k televizi, at uz na navsteve nebo doma. Neni to primarne jen jako OS..

Evidentne sis tedy mel koupit jiny telefon, jeste muzes odinstalovat cely OS. :roll:
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinco 14. 4. 2019 09:33

Když někdo Samsung Dex používat nikdy nebude a odstraní ho tak o co jde ? Před odstraněním je důležité si zjistit jestli můj seznam "bloatware" neohrozí funkčnost a stabilitu os. To je jak s launcherem. Na každý telefon instaluji Nova launcher. A jsou lidé co jim UI samsung úplně vyhovuje a taky budou kroutit hlavou proč jiný launcher. Pár blbostí jsem zmrazil, google kraviny jako knihy, film, pak snad samsung health a dál už si to nepamatuji.
JaraS. Ten seznam, ten seznam jinak se ti pomoci nedostane.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod Jara.S 14. 4. 2019 10:07

Dle této stránky je to bloatware úplně jasnej: https://appuals.com/ultimate-samsung-s9 ... oat-guide/ a při odebrání neohrozí zařízení. Spíše vaše narážky, že S9 není vůbec pro mě a bezhlavě odinstaluji vše, co dá, jsou úplně mimo a liché. Zařízení chci mít čisté, rychlé, svižné a ne jednu velku prasárnu, které prostřednictvím zbytečných aplikací sbírá jen data a osobní údaje.
Televizi nemám, opravdu to nepotřebuji, je to pro úplně zbytečné.

Proto vás prosím, abyste mi nascreenovali nebo natočili systémové aplikace. Na internetu je sice seznam všech předinstalovaných aplikacích, ale bez ikonek. Díky.
Jara.S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 14. 4. 2019 10:09

Ten seznam neni jasnej, je tam mraky sluzeb, ktere odstranit nemuzes, vse z toho seznamu neni bloatware.. :roll:
Boze.. pripominas mi sw ladice rj motoru, take se hrabou, odstranuji, upravuji sw a pak najednou, me to padá do "nouzáku".
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel2 14. 4. 2019 12:46

Napisete uz nekdo konecne konkretni bloatware, ktery je lepe dat pryc ze systemu a proc je lepe tam nektery nechat, at se to nekam pohne?
S23 Ultra
Karel2
Junior

Odeslat příspěvekod peter34 15. 4. 2019 09:49

Napríklad tu je postup aj so zoznamom vecí ktoré sa dajú odstrániť https://www.droidviews.com/disable-bloa ... 9-s9-plus/
Samsung Galaxy S23 256GB
peter34
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 15. 4. 2019 17:50

To co je alebo nie je bloatware je velmi diskutabilne. Ved v tom zozname od petra je okrem Dexu aj Chrome, Samsungovy prehliadac, klavesnica, mail atd. Rozhodne by som sa podla neho slepo neriadil. Mnohe apky Samsungu su celkom dobre a spolu s logom Samsungu na kryte je to prave to, co mobil odlisuje od konkurencie. Bezpecnejsie je odinstalovat apky, ktore idu odinstalovat alebo ich vypnut v nastaveni v zozname apiek.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter34 17. 4. 2019 10:04

Jasne, výber toho čo si odstráni je už len jeho vec. Ja to tiež riešim odinštaláciou alebo vypnutím príslušnej aplikácie.
Samsung Galaxy S23 256GB
peter34
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 17. 4. 2019 15:42

Vypnuti je malo a ne vsechno jde odinstalovat pres menu, takze ADB je velky pomocnik. Je tam toho dost k odinstalovani.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wancohoff88 18. 4. 2019 08:59

ahojte. mam S9+ z telekomu sk. v decembri som si cez odina daval androud 9. moje CSC je XEU. co by mi vobec nevadilo, aspon tam nemam bloatware z telekomu. ale nechodia mi ziadne aktualizacie.ani ota, ani cez smartswitch. vsade mi to pise ze mam posledny update. no ten je ku dnu 1.12.2018 .. to akoze v UK , ktoreho mam CSC nevysla ziadna zaplata ? co mam urobit? nechce sa mi velmi odznova nastavovat cely telefon po flashnuti.. ci bude nutne dat iny firmware s hard resetom ?
wancohoff88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 18. 4. 2019 11:20

Co ti píše telefon když dáš v nastavení Informace o sw? Já měl třeba DBT a aktualizace chodili. Info o sw bylo DBT/XEZ/TMZ.
Pokud jsi při přehrání toho sw použil Home CSC, tak ti nic chodit nebude. Musíš použít CSC aby se přepsalo. Samozřejmě dojde k vymazání telefonu.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků