Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod uiqjirka 14. 4. 2019 10:09

Ten seznam neni jasnej, je tam mraky sluzeb, ktere odstranit nemuzes, vse z toho seznamu neni bloatware.. :roll:
Boze.. pripominas mi sw ladice rj motoru, take se hrabou, odstranuji, upravuji sw a pak najednou, me to padá do "nouzáku".
Momentálně používám

Samsung Galaxy S9 Coral Blue + Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy S9 Midnight Black + Samsung Evo Plus 64GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy Note9 Ocean Blue + Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Karel2 14. 4. 2019 12:46

Napisete uz nekdo konecne konkretni bloatware, ktery je lepe dat pryc ze systemu a proc je lepe tam nektery nechat, at se to nekam pohne?
Karel2
Junior

Odeslat příspěvekod peter34 15. 4. 2019 09:49

Napríklad tu je postup aj so zoznamom vecí ktoré sa dajú odstrániť https://www.droidviews.com/disable-bloa ... 9-s9-plus/
Samsung Galaxy Note 9
peter34
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 15. 4. 2019 17:50

To co je alebo nie je bloatware je velmi diskutabilne. Ved v tom zozname od petra je okrem Dexu aj Chrome, Samsungovy prehliadac, klavesnica, mail atd. Rozhodne by som sa podla neho slepo neriadil. Mnohe apky Samsungu su celkom dobre a spolu s logom Samsungu na kryte je to prave to, co mobil odlisuje od konkurencie. Bezpecnejsie je odinstalovat apky, ktore idu odinstalovat alebo ich vypnut v nastaveni v zozname apiek.
romo.11
Junior

Odeslat příspěvekod peter34 17. 4. 2019 10:04

Jasne, výber toho čo si odstráni je už len jeho vec. Ja to tiež riešim odinštaláciou alebo vypnutím príslušnej aplikácie.
Samsung Galaxy Note 9
peter34
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 17. 4. 2019 15:42

Vypnuti je malo a ne vsechno jde odinstalovat pres menu, takze ADB je velky pomocnik. Je tam toho dost k odinstalovani.
Momentálně používám

uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wancohoff88 18. 4. 2019 08:59

ahojte. mam S9+ z telekomu sk. v decembri som si cez odina daval androud 9. moje CSC je XEU. co by mi vobec nevadilo, aspon tam nemam bloatware z telekomu. ale nechodia mi ziadne aktualizacie.ani ota, ani cez smartswitch. vsade mi to pise ze mam posledny update. no ten je ku dnu 1.12.2018 .. to akoze v UK , ktoreho mam CSC nevysla ziadna zaplata ? co mam urobit? nechce sa mi velmi odznova nastavovat cely telefon po flashnuti.. ci bude nutne dat iny firmware s hard resetom ?
wancohoff88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 18. 4. 2019 11:20

Co ti píše telefon když dáš v nastavení Informace o sw? Já měl třeba DBT a aktualizace chodili. Info o sw bylo DBT/XEZ/TMZ.
Pokud jsi při přehrání toho sw použil Home CSC, tak ti nic chodit nebude. Musíš použít CSC aby se přepsalo. Samozřejmě dojde k vymazání telefonu.
guiz
Moderátor

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 4. 2019 17:49

Neni pravda, u jedne z S9, která pochází od T-Mobile CZ jsem prehraval na DBT s pouzitim Home CSC, abych neprisel o data a aktualizace pres OTA normalne chodi. Je to jine, nez byvalo a platilo az po radu S8 apod.
Momentálně používám

uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alda.v 18. 4. 2019 18:01

Ackoliv nerad, musim to potvrdit. Na volny prodej jsem dal DBT a CSC home, aktualizace nefungovaly, pri posledni aktualizaci mi ji to ale nabidlo. Sice nechapu, ale neresim. Pravdepodobne k nejakym zmenam dochazi.
S9 Plus, Note8
alda.v
Junior

Odeslat příspěvekod wancohoff88 18. 4. 2019 18:38

v info o software mam xeu/orx/tms ...

takze to mam preflashovat s vymazanim dat ?

EDIT: celu noc som ako blbec stahoval zo sammobile stock rom pre slovensky telekom TMS a aj tak po flashe s hard resetom mam nemecky telekom CSC navyse mi zmizlo VOLTE :/
wancohoff88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 19. 4. 2019 10:23

alda.v píše:Ackoliv nerad, musim to potvrdit. Na volny prodej jsem dal DBT a CSC home, aktualizace nefungovaly, pri posledni aktualizaci mi ji to ale nabidlo. Sice nechapu, ale neresim. Pravdepodobne k nejakym zmenam dochazi.

Potvrzuji. Mám DBT ROM a přišla mi OTA.

@wancohoff88:
Žádný HR už nedělej a stáhni si ROM pro slovenský volný trh (ORX) nebo německý volný trh (DBT) a při flashi nepoužívej HOME_CSC.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod wancohoff88 19. 4. 2019 11:28

no dobre, ale pojde mi aj VOLTE ?
wancohoff88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 19. 4. 2019 11:49

Vše pojede i VoLTE a Wifi volání na jakémkoliv fw třeba na DBT . Celá Evropa má stejný fw, aktivují se v něm jen věci VoLTE a podobně podle vložené sim. Takže fw se liší jen v CSC a to se stejně zase aktivuje podle simky.
guiz
Moderátor

Odeslat příspěvekod wancohoff88 19. 4. 2019 13:06

Dal som orx. Nedal som home csc ale ten druhy subor a aj tak mi zresetovalo fon... csc mam orx/orx/tms volte mi ide, ale ked som dal vyhladat aktualizqcie mi napisalo ze aktualna verzia softwaru sa nepodporuje, navstivte servisne stredisko... ked som dal vyhladat znova, napisalo ze je aktualny... takze mi neostava nic ine len pockat do maja ci pride zaplata. Lebo aktualne mam k 1.4.2019
wancohoff88
Kolemjdoucí

Předchozí stránka