Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Kaprar11 15. 3. 2019 18:27

Nedá se musím s tím jen souhlasit.Věřím tomu že někdo může jednou za čas někam pospíchat a tak to potřebuje mě se to ještě nikdy nestalo nepotřeboval jsem.Nabíjím vždy přes noc a tak nevidím žádný důvod proč bych měl baterii týrat rychlo nabíjením či bez drátem.Uznám položit telefon na bez drát je jednodušší jak připojit konektor ale že by mě to nějak přetěžovalo to fakt ne.Za přetěžování bych považoval každý den sundavat to pouzdro je to další překážka k vyšší teplotě.Nabíjím i přes den ale to převážně na dovolené kde jsme tři týdny v kuse v přírodě na rybách kde není vůbec žádný přístup k energii a celou dobu nabíjíme vše jen s autobaterii,Power bank a letos jsem si koupil solární panel 25W ale jestli a jak bude fungovat nevím a také bez rychlo mám i tam času dost.Někdy si říkám že uživatelé sedí doma na zadku čumí na bednu nebo do PC ale nutně potřebují rychlo nabíjení jsou asi spokojenější.Myslím si přesně toto i o Sachmarovi nejde na adaptéru o 1A či 2.4A ale převážně o tu teplotu,které je rozhodně lepší se vyvarovat.Dle mně a možná s tím nemusíte souhlasit výrobci toto implementovali pro ty co nutně potřebují rychle,že někam musí odejít ale ne na neustálé používání to jediné jsem ochoten akceptovat,já ještě v takové nouzi nebyl je to jen můj názor který nikomu nebudu vnucovat.
Naposledy upravil Kaprar11 dne 15. 3. 2019 19:16, celkově upraveno 1
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F.
Kaprar11
Junior

Odeslat příspěvekod j.ch 15. 3. 2019 18:42

No zrovna nabíjení přes noc není k baterii také zrovna šetrné (mimo např. telefonů Sony které to mají softwarově ošetřené, stejně jako např. některé nové notebooky HP).
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 3. 2019 18:45

I dnesni Samsungy a nejen Samsungy to maji osetrene, takze je to jedno. Na displeji vidite 100% ve skutecnosti se baterie ani nenabiji uple do 100% ani se nijak neprebiji.
Momentálně používám

Samsung Galaxy S9 Coral Blue + Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy S9 Midnight Black + Samsung Evo Plus 64GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy Note9 Ocean Blue + Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaprar11 15. 3. 2019 19:24

Ano další souhlas s uiqjirka už jsem někde psal mám kabely a jsou daleko lepší než originál rychlejší data a lepší propustnost na proud tak mají elektroniku v konektoru a diodu.Dioda při nabíjení svítí červeně po nabytí se rozsvítí modře a do rána se již červeně nerozsvítí.Neznám již značku ale vážně nebyli nejlevnější a jsem s nimi spokojen mám již dlouho.Pokud vezmu telefon do ruky a začnu používat po poklesu baterie se opět rozsvítí červená a začne nabíjet.Malý pokles který vzniká při automatickém poklesu v noci při nepoužívání nabíjení nespustí.Koupil jsem šest kabelů MicroUSB typ B a dva MicroUSB typ C a je pravda že za tu dobu mi už jeden MicroUSB typ B odešel.Koupil jsem je v zahraničí ale fakt už netuším kde narazil jsem na ně náhodou a tak nevím kde bych je opět koupil až budu potřebovat.Viděl jsem podobné na Wish za vážně směšnou cenu ale nevím jestli by to byla stejná kvalita.Někdo namítne proč tolik tak fakt mám co nabíjet osm telefonů tři tablety a dvoje hodinky i když tablety tak jednou za tři dny dle používání a Huawei P9 taktéž poněvadž koupě tohoto stroje byla fakt něco,naprostá hrůza nikdo ho nechce používat a tak se používá od prvního dne jen jako budík.To na vysvětlení proč tolik.A Sony Ericsson J108 a ten je opravdu hodně starý ten se nabíjí jednou za týden jinak ostatních šest telefonů a hodinky každý den.
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F.
Kaprar11
Junior

Odeslat příspěvekod sinco 15. 3. 2019 20:57

"Na displeji vidite 100% ve skutecnosti se baterie ani nenabiji uple do 100%" podíval ses někdy na
napětí baterie při hodnotě 100procent? V jakém vztahu jsou procenta vs napětí
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod jartoo 15. 3. 2019 21:32

Ahoj,
nevíte někdo jak se v androidu 9 aktivuje režim rozdělení plochy na dvě poloviny? Zjistil jsem, že nyní nevím jak na to, jak sledovat YouTube a druhou polovinu displeje využít pro jinou app..
jartoo
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 15. 3. 2019 21:41

Vyvolej multitasking a dlouze podrž prst na ikoně dané aplikace.
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 3. 2019 21:46

sinco píše:"Na displeji vidite 100% ve skutecnosti se baterie ani nenabiji uple do 100%" podíval ses někdy na
napětí baterie při hodnotě 100procent? V jakém vztahu jsou procenta vs napětí

Ano, podival, nesmis se koukat pres aplikace, ktere jen kopiruji uz osetreny sw, kde je to osetreno a davaji tak nerealny vysledek, musis merit primo baterii, jak napeti, tak proud, merakem, nikoliv pres sw. Zde zjistis i ukonceni nabijeni jiz pri nejakych 95% (opet jen dle hloupeho ukazatele telefonu) a na telefonu stale bezi jakoby nabijeni. Pokud mas i servsisni vybaveni zmeris si i skutecnou kapacitu baterie testerem.
Momentálně používám

uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaprar11 15. 3. 2019 22:03

Přeně tak i když já tu možnost měření nemám tak baterii věřím a nevěřím žádným pochybným aplikacím jako půl roku telefon používám pak nainstaluji aplikaci na měření ciklů a ona mi to ukáže kde čerpá tato připitomělá aplikace tyto údaje.Takových aplikací je více na měření čehokoli třeba měření reálného poklesu kapacity baterie nikdy bych jim nevěřil.
Kaprar11
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 3. 2019 22:11

Proto se smeju i tem, kteri pres tyto aplikace meri kapacitu baterie a vyvadi na forech a chteji hned reklamovat, ze maji po dvou meicich spatnou respektive nizkou kapacitu baterie. :lol:
Momentálně používám

uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 3. 2019 06:27

K těm levným bezdrátovým nabíječkám z Ali, mám a mohu doporučit tyto.
NILLKIN Button 10W fast Qi Wireless Charger
https://s.click.aliexpress.com/e/NS9mrKo
Malá, jednu používám v držáku v autě kam jsem ji přilepil oboustrannou páskou, druhou mám jako cestovní, průměr je menší než šířka telefonu takže se hůř trefuje střed.

Další
Baseus LED Digital Display Wireless Charger
https://s.click.aliexpress.com/e/cot0zevw
S displejem co zobrazuje napětí a aktuální příkon, je spíš určena pro iPhony protože má konektor lightning, ale kabel je přibalen.

Obě mají rychlonabíjení pokud jsou připojeny k nabíječce co umí 9V, pokud je připojím k běžné 5V 2A nabíječce fungují jako pomalé.
Používám je s Galaxy Note 8.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stahovac00 16. 3. 2019 08:54

Loader píše:Aplikace může být špatně napsána a tím pádem po odinstalaci zůstanou konfigurační soubory. Lze ověřit / najít v souborovém systému.

Nebo dotyčný používá nějaký účet pro synchronizaci, ale neví o tom (typicky přes Google účet). Opět lze vyhledat v nastavení.

Jak prosím poznám, že v souborovém systému některá data patří k již odinstalované aplikaci? Konkrétně když odinstaluji Sledování zásilek a opět aplikaci nainstaluji, objeví se mi v ní před tím sledované zásilky i nastavení...například tmavý režim. I když by neměl...
Nyní Samsung Galaxy S9+ 256GB
Předchozí telefon: Nokia Lumia 920
stahovac00
Junior

Odeslat příspěvekod Sachmar 16. 3. 2019 09:13

Já trochu elektrice rozumím a jak přišli první li-pol baterie a li-ion baterie,tak jsem se o to zajímal,jak se mají a nemají nabíjet. Takže když ti řeknu,že to vliv MÁ jestli je nabíječka 1A nebo 2,1-2,4A a to taky hraje velkou roli kapacita baterie! Jestli je li ion baterie úplně vybitá na S9+ a napojíš na ni nabíječku 2,4A tak baterka je konstruována na to aby z nabječky dostala do sebe co největší proud,který nabíječka nabízí.Je potom logické,že telefon je z počátku teplý,ale postupem se nabíjecí proud snižuje a sním i teplota baterky. Ano pravda je,že takovým to nabíjením se zkracuje životnost baterie. Také není dobré baterii úplně vybít až do vypnutítelefonu.Dnes ale lidi tohle už neřeší a upřednosťnují hlevně ryhlé nabití telefonu.
Takže pokud chceš trochu prodloužit životnost baterie a zároveň aby se telefon nepřehříval nabíjej telefon z nabíječkou přes noc co má max 1A i míň a telefon se nebude tolik hřát.
Sachmar
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 3. 2019 10:46

Nevybijeni do mrte je jasna vec (a uz i to dnes maji telefony poreseno) a nabijeni silnejsi nabijeckou nevadi, pres noc nevadi, dnes vse hlida jak elektronika v baterii, tak na desce samotne a nedochazi tak jako drive k prebijeni a ani k zahrivani takovemu, ktere by poskozovalo baterii ci snizovalo jeji vydrz do budoucna. Dneska uz kolem baterii a telefonu neni potreba tancovat.
Momentálně používám

uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaprar11 16. 3. 2019 13:00

Za dvacet let se mi u jakékoli baterie nestalo že by se mi mobil vypnul z důvodu že je prázdná baterie.A ano u dnešních baterii je tam ochrana jak proti přebití tak proti podbití.A k podbití by došlo jen v případě že by někdo po vypnutí pořád dokola skoušel telefon zapnout a i to by musel udělat vícekrát,dvakrát by určitě nestačilo.Což bych tedy určitě nikomu nedoporučoval poněvadž pokud se dostane baterie pod určitou hranici tak už ji nikdo nikdy nenabije to je prokázané a spousta uživatelů s tím měla zkušenost četl jsem to už několikrát a i od profíků.
Kaprar11
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka