Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sachmar 16. 2. 2019 19:46

Třeba se to zlepší po novém firmweru co už vyšel na německé verzi DBT. Za jak dlouho by měl být ve verzi XEZ ?
Sachmar
BAN

Odeslat příspěvekod Loader 16. 2. 2019 20:35

Vzhledem k tomu, že se snaží dodržovat security patch daného měsíce v daný měsíc, tak do konce února, tj. necelé dva týdny.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 16. 2. 2019 22:18

Může nějaká dobrá duše na S9 vyzkoušet appku pro střih videa Powerdirector?

https://play.google.com/store/apps/deta ... A140225_01

Konkrétně mi jde o to: Nainstalovat, otevřít nový projekt a vložit video natočené na S9 v rozlišení 1920x1080 či větší - zdali je to vůbec možné

Na Galaxy S8 to totiž nejde, Powerdirector ohlásí, ať zkusím použít video v nižším rozlišení. (zkouším 1920x1080 při 30FPS i 60FPS...vše nižší vložit lze)

Pokud by to na S9 fungovalo, bude to další z malých důvodů proč upgradovat :)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 16. 2. 2019 22:50

Export video in 720p, Full HD 1080p and 4K*
* 1080p/4K only available with in-app purchase and needs hardware support:


Nebude chyba tady? A HW tím nemyslím, má to běžet i na Snapdragonu 800.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 17. 2. 2019 12:38

Loader píše:
Export video in 720p, Full HD 1080p and 4K*
* 1080p/4K only available with in-app purchase and needs hardware support:


Nebude chyba tady? A HW tím nemyslím, má to běžet i na Snapdragonu 800.


Díky za snahu, ale já píši o IMPORTU videa, nehledě na to, že za aplikaci platím a toto co píšeš mám odemknuto.
Opravdu jen potřebuju vyzkoušet import videa ve fullHD na S9.
Děkuji
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 17. 2. 2019 13:24

Ok, jdu to zkusit :-)

Edit: Funguje to, ale ne z lokálu, pouze cloud / camera. Z lokální paměti nejde importovat videa vůbec.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 17. 2. 2019 15:57

Super, děkuji moc!
Tak očividně to bude tou S8, kolegovi s jeho S8 to také nefunguje.
Možná třeba v budoucnu nová verze Powerdirector toto opraví,...ale zatím díky.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod bubakkaja 18. 2. 2019 09:27

Na android 9 mi dělá to že když sednu do auta (Octavie) a auto se spojí přes bluetooth tak se mi automaticky spustí přehrávač.Nezačne hrát ale objeví se ikona a po stáhnutí lišty je vidět že běží.Jde to nějak zrušit?
A ještě po ruční synchronizaci mailu mi neukáže čas kdy byl synchronizovaný ale když z appky vyjedu a otevřu znova už tam je čas správný.
bubakkaja
Junior

Odeslat příspěvekod Lukkin3 19. 2. 2019 20:09

Zdravím nevíte proč nejde natáčet videa 3 840 × 2 160 px?
Lukkin3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 19. 2. 2019 20:24

Natáčet jdou,stačí rozkliknout a změnit rozlišení. ;-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gredy Jan 20. 2. 2019 14:49

Mně v tomto rozlišení jde pouze fotit (4:3). Videa mi takto nastavit v rozlišení nejdou.
Gredy Jan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 20. 2. 2019 16:49

Mám takový dotaz pro ty co mají S9 nebo S9+ , fw XEZ a sim T-mobile. Když voláte v síti TM přes VoLTE ,zobrazuje se vám u volání HD Hovor? Já když jsem měl ještě do nedávna ROM XEZ android 9, tak mi to ukazovalo při každém hovoru HD. Pak jsem nahodil TMZ verzi co byla v telefonu původně a po asi 2 dnech jsem si všiml,že telefon neindikuje při hovru HD Hovor. Což mi připadne divné zrovna u TM fw bych čekal ,že to bude indikovat určitě. Takže mě zajímá jestli to ukazuje opravdu jen na XEZ fw,nebo je chyba někde jinde. :-D
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 20. 2. 2019 19:01

Gredy Jan píše:Mně v tomto rozlišení jde pouze fotit (4:3). Videa mi takto nastavit v rozlišení nejdou.

To je myšleno vážně?
4:3 je pouze POMĚR STRAN, to s rozlišením nemá co dělat, rozlišeních může být v tomto poměru celá řada. Navíc dotaz byl na video v rozlišení 3840x2160, což je poměr stran 16:9

Jak už tu bylo řečeno, u S9 po upgradu na Android 9.0 Pie je třeba ve výběru poměru stran kliknout na to modře napsané rozlišení a otevřou se všechny další dostupné, i to 3840x2160 při 60FPS

Obrázek

Uznávám, že tohle se Samsungu moc nepovedlo, všichni byli celá léta zvyklí na jiný systém, tak celkem chápu, když teď tolik lidí s tím má problém.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Gredy Jan 21. 2. 2019 01:28

Samozřejmě vím co je poměr stran, ale napsal jsem to proto, že ke kažému poměru stran je vztaženo nějaké rozlišení. Vůbec mne ale nenapadlo, že můžu ještě kliknout na to modře vybarvené a nabídne se ještě i další rozlišení. Myslel jsem, že to modře podbarvené je už konečná. Tak díky za radu! :-)
Gredy Jan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 21. 2. 2019 09:57

UHD nepotřebuji, které HD vybrat? to s 60 fps, nebo bez?
m.a.x.i.m.u.s
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků