Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Novi michal 17. 11. 2018 13:16

Ano přesně tak ,taky jsem se rozmýšlel mezi s9 a s9+ ,ale velikost nakonec vyhrála a jsem spokojený.
Novi michal
Junior

Odeslat příspěvekod figaro 17. 11. 2018 14:31

Potreboval by som nejake rady a odporucania pre Android.

1) Ma vyznam sa registrovat a vytvarat si Samsung ucet, napr. z dovodu funkcnosti niektorych appiek od Samsungu? Cloud vyuzivam od MS Onedrive. Bude S9 plne funkcna aj bez vytvorenia Samsung uctu, napr. pri hladani telefonu podla poslednej polohy alebo vymazanie na dialku a pod.?

2) Vie android nativne otvarat pdf subory a skenovat QR kody alebo smusim doinstalovat nejake appky? Ake by ste odporucili? Na W10M som pouzival na pdf foxit reader.

3) Ake appky by ste odporucili na youtube (MetroTube), prehravanie videa a filmov (Filmy a video), prehravanie hudby priamo z mobilu (Groove), nieco na meranie spotreby paliva auta, pocasie (MSN Weather)?

4) Kedze som presiel s W10M doinstaloval som hlavne appky od MS, na ktore som bol zvyknuty: Onenote, Outlook, Edge, Onedrive. V Outlook na Androide vsak neviem nakonfigurovat pracovny mail, pritom vo W10M to nebol problem. Konfiguracia uctu Gmail a Outlook nebol ziadny problem. Potreboval by som zadat parametre ako napr. SSL protokol, server odchadzajucej a prichadzajucej posty. Zatial som na to neprisiel. Mozno s inym postovym klientom ako Outlook by sa podarilo sprevadzovat pracovny mail, no ja som zvyknuty prave na Outlook.

Diky za pripadne odpovede.

-- 17. 11. 2018 14:32 --
figaro
Junior

Odeslat příspěvekod hbboy 17. 11. 2018 15:13

CHlapi přesně to teď řeším -zda koupit S9 nebo S9 + - původně jsem chtěl plusko, ale ted jsem byl párkrát hodně v obchodech a S9+ je velké pádlo to už je zcela na dvě ruce, kdežto S9 by šla ovládat i jednou.

i Když na telefonu si dost čtu, tak to musím nějak rozseknout, až bude nějaká lepší cena
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Novi michal 17. 11. 2018 15:36

No já si myslím že S9 má dost velký displej , a velikost akorat. Samozrejme S9+ ještě větší displej ,ale už je to opravdu padlo.
Novi michal
Junior

Odeslat příspěvekod hbboy 17. 11. 2018 15:46

Také právě zvažuji spíš menší - i když původně jsem chtěl ten větší.

Teď je sice v akci S8 za 9500 Kč, ale jak tu někdo psal S9 koupil za 10300 před měsícem v akci - tak bych raději S9
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabiček 17. 11. 2018 16:27

Máme doma oba dva. 9 i 9+. A i když sem původně chtěl jen devítku a zhruba po týdnu přešel na 9+ tak mně dnes devítka přijde malá. Asi jde jen o zvyk. Přešel sem na ní z S7.
Gabiček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Novi michal 17. 11. 2018 17:07

S8 je super , S9 má pár vylepšení, ale stejně jsem taky přešel z S8 na S9.
Novi michal
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 17. 11. 2018 17:43

Ja mam S7e a osobne cekam na ty "lepsi" akce. Velikostne by mi vyhovovala spis S9 a jak tak ctu celkovou velikost tady resi vsetsina, ale prekvapuje mne ze nikdo neresi druhy fotak.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Novi michal 17. 11. 2018 18:33

No já jsem přečetl všechny možné recenze ,kolega v práci má s9+ fotky jsou úplně stejne, protoze ten druhý je jen na zoom, tak že není se čeho bát fotky prostě to samé , akorát má o 2gb ram víc ale zatím 4gb ram s dobrou optimalizaci stačí .Co se týče výkonu antutu S9 25000 bodů jsem naměřil, ale jsou to jenom čísla.
Novi michal
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 17. 11. 2018 18:36

figaro píše:Potreboval by som nejake rady a odporucania pre Android...

1) Samsung účet mám vytvořený asi jen z důvodu zálohy. Lze přes něj zálohovat téměř kompletní nastavení a historii telefonu. No a některé aplikace od Samsungu jsou na něj přímo navázané, jako třeba Samsung Health (měření kroků, kalorií ale hlavně i jak je vedle zadní kamery senzor na tep)

2) Ano, PDF umí standartně otevírat, nicméně ti dá na výběr otevřít i v jiné aplikaci jakou si stáhneš.
QR nevím jestli má něco v základu, já používám appku od Seznamu

3) appky pro Youtube - Youtube, video - MX Player, audio - AIMP, počasí - widget v GO Launcher (nepoužívám výchozí Samsung launcher), spotřebu auta - to opravdu někdo potřebuje? Zapisoval jsem si to také do nějaké aplikace když jsem měl svoje první auto - asi po 3 měsících jsem si řekl, k čemu to je sakra vůbec důležité?

4) na email, ať už Outlook účet nebo jakýkoliv jiný používám emailového klienta K9 mail - mohu vřele doporučit, sjednocuje všechny emaily do jednoho, mám v něm 3 různé své účty. Lze je rozlišit barevně, zvukově, ale i nastavit různé vibrace, takže člověk hned pozná na jaký email mu co přišlo.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod hbboy 17. 11. 2018 21:22

Tak jsem právě v nákupním centru ztrávil 1 hodinu s mobily. Syn si vybral Honor 8X - super placka -)))

měl jsem v ruce asi 3 x S9 a S9+ a nakonec se tedy opět zpět přikláním k většímu S9+

Teď mám S7 malý a obraz na tom Honoru 8X je super, zkouseli jsme v obchodě je dát vedle sebe s S9+ a půjdu do většího. Díky za Vaše reakce
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 17. 11. 2018 22:02

Tak gratulace, ať stroje slouží jak tobě, tak synovi :)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 18. 11. 2018 10:48

Novi michal píše:No já jsem přečetl všechny možné recenze ,kolega v práci má s9+ fotky jsou úplně stejne, protoze ten druhý je jen na zoom, tak že není se čeho bát fotky prostě to samé , akorát má o 2gb ram víc ale zatím 4gb ram s dobrou optimalizaci stačí .Co se týče výkonu antutu S9 25000 bodů jsem naměřil, ale jsou to jenom čísla.


Jo to vim, ze maji stejny hlavni fotak, spis mne zarazilo ze nikdo neresi ten zoom. Nebo nema live focus oproti selective focus zadny vyznam? Portrety co jsem videl vypadaly lepe...tak proto se ptam.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod ludans.k 18. 11. 2018 17:05

Ahoj. Stal jsem se taky majitelem S9 a jsem spokojen, ale prosím, doporučte mi někde nějaké ochranné sklo. Měl jsem nějaký z Alzy ale stálo za... Mělo černé okraje, při dotyku cvakalo a za dva dny se odlepilo. Pak jsem koupil PanzerGlass a snad ještě horší šmejd. Po chvíli pod ním byl prach a po pár měsících se taky odlepilo. Teď, při malém ťukanci hned prasklo. Máte někdo nějaké doporučení? Kde a jaké koupit? Aby nemělo černý rámeček a vydrželo na telefonu dýl, jak pár měsíců?!
ludans.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 18. 11. 2018 21:07

Už se tu doporučovalo tohle. Mám je taky a je super.
https://www.mojemobilka.cz/liquid-glass ... g960-22632
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků