Po načtení mailů v PC se nesmažou z telefonu

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bimbousek 19. 1. 2018 10:34

Ahoj, prosím o nějakou radu v nastavení mailu v telefonu.
Mám mail nastaven v PC přes Outlook. Tentýž účet v telefonu. Před aktualizací software mi to fungovalo tak, že v terénu jsem si prohlédl maily v telefounu (samozřejmě jen jejich hlavičky, tělo se stáhlo až po tapnutí), důležité vyřešil. Po návratu k PC jsem maily stáhnul do něj a po zapnutí klienta v telefonu se už nezobrazily (vymázly se).
Teď ale bohužel zůstávají i v telefonu a pak musím jednou za čas jako blázen všechny ručně mazat.
Nevíte v čem je chyba nastavení? Vždyť se maily natahují ze stejného serveru se stejným nastavením - nic jsem neměnil....
Díky.

Samsung Galaxy J5 2016, Android 7.1.1
bimbousek
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 19. 1. 2018 11:34

Exchange, IMAP, POP3?
Aktualizace SW v telefonu nebo v PC?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bimbousek 19. 1. 2018 12:32

... jo, jasně.... PO3 a soft v telefonu
bimbousek
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 19. 1. 2018 13:15

A PC je opravdu maze? NENI zaskrtnuto Zachovavat zpravy na serveru?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bimbousek 19. 1. 2018 22:49

určitě ne..

Capture.jpg
bimbousek
Junior

Odeslat příspěvekod audis 19. 1. 2018 23:47

Doporučuju opustit pop3 a přejít na imap nebo exchange. Udělal jsem to před asi 6 lety a lituju, že jsem to neudělal dřív (přes den vyřizuju emaily v telefonu, doma sednu k pc). Výhodou druhé řešení je, že cokoliv udělám v teleofnu, automaticky se promítne v pc. Smažu, odpovím, pouze přečtu. Takže pokud emaily v telefonu přes den smažu, popř. jen přečtu, popř. přečtu ale zpět označím jako nepřečtené, následně v pc to bude v tom stavu, v jakém v telefonu provedena veškerá práce. Synchronizuje se to online. Vč. odeslané pošty, všech poštovních složek. Funguje to perfektně, následně u pc se není třeba k ničemu vracet, něco domazávat apod. neboli v mobilu dám něco do koše, v pac bude v koši. Do složky, bude ve složce, odpovím, bude v odeslané poště odpověd. To je vše obou zařízeních zároveň. Zařízení může být neomezeně.

Pokud tvuj poštovní server neumí Exchange (navíc umí mezi zařízeními synchronizovat kalendář kontakty úkoly), změn si nastavení na Imap (pouze veškerá pošta).
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků