Použitý telefon S8 nebo nový S7?

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod FanS 29. 10. 2017 23:53

Ahoj,
přemýšlím zda si koupit S8 v použitém stavu od mobil pohotovosti nebo nový S7.

Váhám jestli se vyplatí kupovat použitý telefon, ale na druhou stranu 22tis je za telefon až moc.

Myslíte, že je lepší mít sice prémiovou S8, ale již použitou s šestiměsíční zárukou nebo vsadit na jistotu a koupit novou S7.

Máte někdo zkušenosti s podobným nákupem?

Předem díky za rady a názory a jsem s pozdravem.
FanS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ikosp 30. 10. 2017 08:17

Pokud to vyloženě nespěchá, počkej na akci typu Cashback. Jsou každou chvíli. Já takto koupil S7 edge + když se vzala u "oukej" na splátky, byla o další 2t levnější. Celý úvěr jsem zaplatil jak přišla první složenka a bylo vymetýno :).
Osobně jsem v MP koupil tehdy Note 2. Později jsem zjistil, že měl opravované IMEI, takže neměl v sobě certifikáty a pokud bych provedl aktualizaci, byl by problém... Ale mám servisní box, takže mě to netrápilo.
Takže za mě použitý už ne e
ikosp
Junior

Odeslat příspěvekod Svenmeister 30. 10. 2017 09:22

Ja bych se pouziteho nebal. Avsak nebral bych ho v mp, ale normalne od prodejce na bazarovem portale. Drzel bych se CZ distribuce kvuli uplatneni zaruky. Nejlepsi je osobni predani kde si mohu vse zkontrolovat - takze vhodim si do mobilu SIMku, zkusim si data, zavolam atd... Taky bych si prekontroloval IMEI s krabickou nebo zarucnim listem.

Ted jde o to kolik chces utratit. Ono bazarovou S7 s minimalne rokem zaruky najdes tak za 9k. S8 tak za 15k.
Svenmeister
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 10. 2017 09:46

Já bych použitý nekoupil, jen CZ distribuci ze známého obchodu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex75 30. 10. 2017 10:11

Jako majitel SGS 7 i SGS 8 a nyní Note 8 bych doporučil novou SGS7. Kvůli senzoru otisků vepředu a klasické konstrukci a výrazně nižší ceně.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod Svenmeister 30. 10. 2017 10:29

Nekterym lidem nevadi nakup z druhe ruky.

Samozrejme s nakupem z druhe ruky se vzdy poji nejake riziko. Ale osobne bych rekl ze to riziko je uplne stejne jako nakup pouziteho mobilu u mp. Kdyz jsem videl ze si tam bezproblemu prodavaji Galaxy S6 s flekatym a vypalenym displejem... Tak bych si tam pouzity urcite nekoupil.

Osobne bych si vzal novy S7. Oproti S8 v nicem nijak moc neztraci, naopak ma jiste vyhody jak bylo zmineno napr klasicka konstrukce, home button a ctecka v nem. Vykonove je S7 stale na urovni, RAM maji stejnou. Foto neni nikterak horsi. A pro me nejvetsi vyhoda - rovny displej, ja jsem opravdu neprisel na chut tem zakrivenym.
Svenmeister
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 30. 10. 2017 11:24

Upřednostňuji nový telefon před použitým. Takže počkat na akci a koupit S8 nebo koupit S7.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod djdekl 30. 10. 2017 14:32

Za me S7 placatou.
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod ikosp 1. 11. 2017 14:56

jak jsem psal výše, akce je na světě :)
https://www.samsung-bonus.eu/cz/bonusov ... 00-kc.html
ikosp
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků