Samsung Galaxy Note 8 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod RychJ 2. 12. 2017 20:39

Aha, live focus jsem zkusil asi 2x...:-)
RychJ
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 2. 12. 2017 21:09

LiveFocus používám docela často, ale fakt je, že to potřebuje opravdu ideální podmínky pro život :-)
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas.frogger 2. 12. 2017 22:12

Zdravím ve spolek. Jednak bych se chtěl představit a zároveň (v dobrém) pochlubit, že jsem již zhruba měsíc též majitelem Note 8 a nutno říct, že maximálně spokojeným. Přešel jsem od iPhone, resp. řady iPhonů - měl jsem je postupně všechny od modelu 3G, tedy nepletu-li se, bohu dlouhých 9 let. Průběžně jsem ale separátní ze zvědavosti měl také Note 1 a 2 :). Postupně jsem však s iPhony začínal mít problémy, ať už po stránce hardware tak i software. Završila to 11. verze iOS, kdy se telefon nedal pořádně používat. Spousta závažných chyb, ať už pády systémových věci, nefunkčnost otisku prstů při nabíjení a hodně rychlé vybíjení. Ještě jsem stihl koupit nový iPhone 8 ale jak z textu plyne, již je pryč. A jakou mám radost! Troufnu si říct, že jsem náročný uživatel. Potřebuji naprosto spolehlivé zařízení kterému mohu věřit a které mi slouží jako největší pomocník v mé práci. Zároveň jsem též hračička, byť donedávna s jinou oblastí techniky. Ale abych zbytečně nezdržoval. Ten Note je perfektní! Rychlost, stabilita, funkčnost, vybavenost a tolik možností! Neexistuje jediný důvod vrátit se k jablko zpět. Není jeden jediný! Pouze malinko mě mrzí absence stereo reproduktorů s nějakou lepší kvalitou ale to se snad příští rok změní. Dá se tedy říct: zpátky ke kořenům a už nikdy jinak! :) Pro mě se jedná o nejlepší smartphone jaký se dá v současné době pořídit.

A druhý důvod proč sem píšu? Po dnešním update je telefon jednak zcela bez chyb (narozdil od stále se množících chyb u nových aktualizací Apple IOS) a navíc mi telefon přijde ještě rychlejší. Takže určitě doporučuji.
tomas.frogger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod madmaxkimi 3. 12. 2017 02:24

tomas.frogger,,,vítej do klubu,,, :-) ,,,s každým novým modelem je to lepší a lepší,,,já ho teda nemám na práci ale pro zábavu,,,ale kolegové pracanti si třeba nemůžou vynachválit třeba s-note nebo omalovánky,,, :-) ,,,jinak zcela určitě by měli znát tvé dojmy z nového zařízení tví bývalí kolegové ze sadu,,,berte to s nadsázkou jako nedělní chvilka humoru,,, :-) ...

renek1,,,máš recht že je zbytečné se znepokojovat nad aktualizacemi,,,když zařízení šlape jako hodinky,,,i když díky některým aplikacím třetí strany,,,jako hodinky z tržnice,,,ale budu muset dát za pravdu i druhé protistraně,,,že top zařízení by mělo dostávat dostatečnou pozornost od výrobce... :-)

RychJ,,,co si budem nalhávat,,,výrobci jako htc a spol musí nějak přesvědčit zákazníky aby zakotvili u jejich kocábek a ačkoli to nejsou nejhorší zařízení a mají co nabídnout,,,jejich prodeje jsou tragické a častějšími aktualizacemi to stejně nezachrání,,,jinak většina aktualizací asi opravuje jejich lajdácky odvedenou práci... :-)

GO NOTE GO,,,ať nám dobře slouží... :-)
madmaxkimi
Junior

Odeslat příspěvekod RychJ 3. 12. 2017 06:38

Madmaxkimi: ohledně aktualizací u HTC s tebou nemohu souhlasit, měl jsem dlouhá léta jen HTC (V řadě asi 6 top modelu) po SW a HW stránce HTC šlapalo vždy na jedničku, nebyly to aktualizace, že něco zlobilo, tak honem napravit... HTC má problém v tragickém marketingu a v tom, že nemá pořádně zastoupení v CR, zasílá z Holandska a opravy řeší v Rumunsku.
Ale.je to.jedno, nemá cenu to řešit.

Jinak co se týká pracovního telefonu Note8... Aplikace S Notes je hrozna prasarna oproti starší aplikaci S Note ktera byla na telefonech do verze Note5...
RychJ
Junior

Odeslat příspěvekod lukinicz 3. 12. 2017 10:43

Ahoj, za mne k aktualizacim. K NOTE 8 jsem v předprodeji dostal DEX stanici. Chtěl jsem ji využít v práci, avšak po vložení NOTE, za nějakou dobu došlo k zamrznutí prostředí DEX a přístroj se po vytahnutí asi 5 minut restartoval. Tuto chybu jsem nahlásil na podporu, poslali mi instrukce, jak nastavit přístroj do módu kdy zapíše LOG report. Ten log jsem zaslal a asi po měsíci mi přišla odpověď.
"The issue has been identified and a patch will be deployed in the form of a software update in the near futute." Takže jsem čekal a čekal a doufám, že patch obsahuje nynější update. (vyzkouším v pondělí v práci). Takže i z takových důvodů bych uvítal častější updaty.
lukinicz
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 12. 2017 12:44

k té debatě o aktualizacích pár příspěvků výše: ne vždy se každá nová aktualizace podaří, viz tento článek
https://www.smartmania.cz/tyden-zpackan ... 8839133304
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vavca 3. 12. 2017 13:24

Hmm, to mně jeste update nedorazil, ale to je zas klasika operátorský telefon, tmobile...
vavca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RychJ 3. 12. 2017 14:11

Nahod si přes Odin ETL a máš klid. Já ho měl taky od O2, nechtěl jsem Dual sim. ETL bylo první co jsem udělal...
RychJ
Junior

Odeslat příspěvekod Streetpunx 3. 12. 2017 14:44

Tak jsem koukal, že S8 a S8+ mají po aktualizaci problém s rychlonabíjením. Nabíjení prý trvá až 6 hodin. Zdá se, že Notu se tento problém vyhnul. Včera jsem aktualizoval a bez problémů. Ani na netu jsem nezaznamenal žádnou stížnost na Note. Asi jsme vybrali dobře!
Streetpunx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vavca 3. 12. 2017 19:02

RychJ píše:Nahod si přes Odin ETL a máš klid. Já ho měl taky od O2, nechtěl jsem Dual sim. ETL bylo první co jsem udělal...


no vzhzledem ke zkušenostem s novými updaty viz s8 či aple a z osobních zkušeností s micro-softem na serverech etc mi neva že si chvilku počkám.....
vavca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Note3 3. 12. 2017 20:24

Kdo by měl zájem, od zítra je na Kasa.cz sleva 10% skoro na vše a zahrnuje to i Note 8 :-) kdo by chtěl koupit už dnes, tak kód je: HAPPYDAYS127
Note3
Junior

Odeslat příspěvekod sarga 4. 12. 2017 16:16

tomas.frogger
Taky jsem přešel od Applu, ale z IP 5s. Dám jej rodičům. Už to na mě bylo malé, potřeboval jsem větší displey. Rozhodoval jsem se mezi 8plus a Note8 a rozhodla velikost displeje, a v podstatě i při stejné velikosti. Taky mě už ten vzhled IP už unavoval. Ale jak říkám, displey a jeho kvalita třeba při přehrávání filmů, rozhodl.
Note se taky dá už slušně koupit i,,bokem" z distribuce. (aukro). Když vezmu ten svůj, týden starý, tak je v podstatě s kartou, skoro za polovinu ceny Iphonu X (256gb)..Tady je vidět, jak to Apple s cenou Xka přehnal, a to jsem applista, co kupoval 3 macy.
Mám dotaz začátečníka. Mám zapnutý Always on displey, ručičlové hodiny na modrém pozadí. Nemůžou se ty bílé údaje vypálit, i přes ten pohyb, na OLED displeji?
Je zde nějaký majitel macosx a note 8? Co používáte na přenosy souborů? Mě ten SideSync moc neuchvátil. Nakonec z těch mnoha mě vyšel zatím nejlíp na bezdrát AirMore, možná je něco lepšího, ještě hledám. Na tahání ze synology X-plore. Pak taky Note Launcher.
Jako case používám Spigen z alzy.
https://www.alza.cz/spigen-hybrid-armor ... 9.htm?o=10
Je skvělý, že zároveň chrání i boky přístroje, tak, že je tam ještě prostor pro nahmatání zaoblení. Dobře zvolený kompromis.
Ještě hledám nějaké skořepinové pouzdro pro chvíle, kdy mám note8 v batohu, nebo když pojedu na kole. Něco co by v případě nehody, nepromáčklo displey. Zároveň ho chránilo od nečistot.V této velikosti, nemůžu nic najít. Pokud byste o něčen věděli, dejte vědět.
Odemykání obličejem na 90% funguje perfektně. To musí být už tma, abych odemkl prstem. Podle mě tahle kombinace funguje velice rychle a splehlivě.Kombinace dvou.
Abych jen nechválil. Od zvuku jsem čekal trochu víc. Jeden reproduktor.. ^^ no a přes sluchátka průměr. I Ipod 6g., 5s, hraje lépe. I přesto, že neznám nové iphone modely, ale asi tady je Apple dál.
Naposledy upravil sarga dne 4. 12. 2017 18:38, celkově upraveno 1
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod vavca 4. 12. 2017 18:14

já používám led view od samsungu https://www.smarty.cz/Samsung-EF-NN950P ... rne-p27180 a pokukuji po tomto https://www.alza.cz/krusell-sunne-4-car ... 04.htm?o=3, protože bezdrát nabíjení moc nepoužívám a krusell nikdy nezklamal, taky jezdím na kole, timto je telefon dost chráněn a v batohu ho dávám do neoprenového pozdra co mi zbylo od tabletu....
vavca
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků