Samsung Galaxy Note 8 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mira_s 20. 3. 2018 20:52

Instalační soubory jsou od včerejška na sammobile.com v sekci firmware, jen pozor, je potřeba nový odin 3.13.1, odkaz v pokynech k instalaci na stránce s odkazem na stažení FW, dvakrát jsem zkusil na 3.12.10 a málem omdlel, když to přeskočilo AP a jen restartovalo, ale pak jsem si všiml a vše v pořádku. Díky multiCSC zůstane na telefonu původní CSC, tedy ETL u české volné distribuce, i když verze je XEF (je ve stejné multiCSC jako ETL).
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod cz pida 21. 3. 2018 10:52

tzn budoucí OTA pro ETL bude dál fungovat automaticky nebo bude potřeba nejdřív přes XEF flashnout znova ETL OREO rom až bude? Díky
cz pida
Junior

Odeslat příspěvekod mira_s 22. 3. 2018 13:42

Kód po této instalaci přes Odin zůstane ETL, takže budoucí OTA bude zase podle "release" na ETL. XEF se nikde v systému neobjevuje.
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod beesee 22. 3. 2018 14:51

mohu potvrdit zkušenost od mira_s - aktualizace přes ODIN proběhal naprosto hladce, použil jsem výše uvedený XEF a vše zůstalo na ETL. Jen upozorním - pokud NEchcete přijít o data, použijte v ODINu v příslušném okénku soubor "HOME_CSC". Pokud byste vybrali soubor "CSC", dojde při aktualizaci ke kompletnímu vymazání telefonu!
beesee
Junior

Odeslat příspěvekod machacvaclav 23. 3. 2018 08:47

Jak to chodí na oreo? Nějaký zlepšení, zhoršení?
machacvaclav
Junior

Odeslat příspěvekod cz pida 23. 3. 2018 12:37

mám to od rána takže těžko mluvit, horší to rozhodně zatím není :-) flash proběhl bez problémů
cz pida
Junior

Odeslat příspěvekod beesee 23. 3. 2018 12:55

Moje zkušenost s OREO po třech dnech (aktualizace bez továrního nastavení): nepozoruji žádný zásadní rozdíl ve funkčnosti (ani zrychlení ani zpomalení), pocitově se mi zdá, že baterka se vybíjí nepatrně rychleji, ale to může souviset s procesem aktualizace, než si vše "sedne". Uživatelské prostředí se až na pár drobností v podstatě nezměnilo. Vcelku fajn je nová klávesnice. Seznam všech změn - viz můj příspěvek výše.
beesee
Junior

Odeslat příspěvekod marcusscz 23. 3. 2018 16:31

Ahoj, měl bych dotaz. Před aktualizací jsem měl zašifrovanou sd kartu. Po aktualizací pomocí XEF na android oreo mi sd karta hlásí že nejde použít protože byla zašifrována j jiném zařízení ale přitom byla v zašifrována v tom samým mobilu jen pod jiným androidem. Nevíte prosim někdo jak ji opět zprovoznit ? Děkuji předem.
marcusscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alda.v 23. 3. 2018 18:38

Mas smolika, to uz nepujde. Za nas se rikalo "ucit se, ucit se, ucit se, dnes k tomu navic pribylo , "zalohovat, zalohovat, zalohovat"
Note8, S9 Plus, Note 10
alda.v
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 23. 3. 2018 20:35

Kdepak..my říkáme: Samsung,Samsung,Samsung.. proste Samsung věci nedotahuje do konce a lidé se trápí a trápí..já se trápil asi 7let než jsem pochopil ze zbytečně..
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod machacvaclav 26. 3. 2018 13:11

Trošku si myslím, že za to tak úplně nemůže Samsung, jako spíše Android.
machacvaclav
Junior

Odeslat příspěvekod MikNote 28. 3. 2018 05:37

@marcuscz

možná tu kartu ještě zahchráníš, nevím jestli to ještě funguje, ale zašifrovaná SD karta v systému android se dala znovu bezproblémů naformátovat v nějakém zařízení se starým symbianem. Zkus doma v šuplíku něco najit a uvidíš, možná to půjde, každopádně, to šlo ...

-- 28. 3. 2018 06:41 --

Mě spíš trápí jedna věc (nebo trápí je možná silné slovo) ... aktualizoval jsem přes Odin na Oreo a ... funguje někomu obraz v obraze ? Mě teda vůbec, nebo jsem nepřišel na to, jak to funguje a potom jedna zvláštnost .. když jsem aktualizoval přes Odin, nefungovala mi funkce změna barvy složky s ikonama ... nějak zvlášť mě to netrápilo, protože to nepovažuji za nějakou zásadní feature, která zkvalitní můj život :D ale ... spíš mě napadlo, jestli se všechno přepsalo jak mělo, fajn, tak jsem šel na hard reset, v čistém Oreo to fungovalo, chvíli ... než jsem tam nasypal zpět aplikace, a zase to nejde, nevím přesně, která to způsobila. Spíše mě ale mrzí, to PIP .... jak na to ?
MikNote
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav_Malek 28. 3. 2018 10:28

Jak na to? Nejlépe asi dělat vše oficiálními metodami, a počkat si na ofiko aktualizaci od Samsungu, ne to bastlit doma na koleně, pak to takhle dopadá, že toho půlka nefunguje.
Ladislav_Malek
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 28. 3. 2018 12:20

Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikNote 28. 3. 2018 15:55

@Ladislav_Malek

děkuji za odpověď, můj život dostal nový rozměr ...
MikNote
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků