Odpojení USB kabelu při flashi FW přes Odin

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Gasco 1. 7. 2017 14:02

Dobrý den,

podařila se mi taková nepříjemná věc, při flashi firmwaru přes Odin došlo k odpojení mezi pc a telefonem. Telefon zamrzl, nereagoval, nešlo pokračovat v operaci ani ji nijak vrátit. Vytáhl jsem tedy baterku, s tím že se znovu dostanu do download modu za pomoci volume down, home a power abych operaci zopakoval, ale telefon uz nereaguje vůbec na nic.

USB JIG vyzkoušeno, ale bez úspěchu.. nějaké další řešení prosím?
Popřípadě doporučení na nějaký ze servisu kde by věděli jak mobilní telefon přivést k životu?
Gasco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 7. 2017 16:15

Nenapsals nejdulezitejsi vec.Co pise na adb devices prikaz pocitac.Do download modu po softbricku neni zadnej duvod jit.Staci mit funkcni recovery,nic vic a wipnout v advanced i polozku system.Nikoliv jenom klasiku data atd..No a pak muzes udelat cistej flash,ted delas dirty,ten se uz nemuze povyzt pokud v polovine operace odpojils kabel.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gasco 1. 7. 2017 17:28

Píšu že telefon je mrtvý, to je dostačující nebo ne?... nedostanu se do download modu, ani do recovery, nereaguje vůbec na nic. Ani na připojení k nabíječce..

Těžko tedy můžu říct co píše adb devices nebo se pletu?
Gasco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 7. 2017 18:00

Ne neni..Delal sem x telefonu kdy telefon byl softwarove mrtvej,nesla ani indikace nabijeni,do recovery se neslo dostat hmatem.Nicmene jsem to dal pokazdy dokopy.Je mrtvej znamena mrtvej pro tebe..Nicmeně,jak je libo mnoho stesti.Nezajem..
Najdi si treba pripady kdy pri flesi tam je blbej preloader :-),telefon se ani nerozsviti,nereaguje na pripojeni nabijecky rozsvicenim diodky,vypada uplne down..Porad je to softbrick,jenom softbrick.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gasco 1. 7. 2017 19:23

Tak se nezapomeň urazit :-)

Nevím jak mám s telefonem komunikovat, když píšu, že nereaguje vůbec na nic. Jediné co jsem se dozvěděl bylo propojení přístroj přes JTAG.

Jaké jsou tvoje zkušenosti?
Gasco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gasco 2. 7. 2017 17:57

Pokud přopojím mobil k PC, ve správci zařízení je telefon zobrazen jako "qualcomm hs-usb qdloader 9008"

pomůže to něčemu?
Gasco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 7. 2017 18:38

Ano.Je to sofbrick.Ty zkousis podle mne debrick image postup a ten nemusi zabrat.
Zacni od zakladu,tzn. nedelej to na nicem jinem nez 32 bit windows 7.Mohl bych se rozepsat proc - irelevantni,proste to udelej.
Vlez na xda a najdi adb installer,radej full nez mini.Na vsechny dotazy pri instalaci dej yes.Tim mame v cajku potrebny drivry dle toho jak a kde maji byt,nikoliv kde by mely byt dle samsungu,plus env,tak jak ma byt.
Restart pc.Ted mas v cajku moznost fastboot a adb,adb jasnej problem s povolenim ladeni ale to ted neres..
Vyndej sdcard a stahni si obraz stock rom a nakopiruj na sd.Dej ji zpet.
NASTUDUJsi prikaz fasboot ktery spustis z POWERSHELLU,nikoliv z cmd.Powershell jako admin.Zacnes prikazem fastboot devices.Pozor!Nastuduj si kdy! mas fastboot v powershellu spustit.
Jenom pro potvrzeni muzes jeste predtim nez zacnes s fastboot zapnout mobil a chvili, 5 minut pockat a napsat adb devices,měl by mlcet a nevidet nic.Celou dobu pozoruj hlavne pri rebootu telefonu jakou a jestli nejakou hlasku vyhodi windows.
Teprve az vidis co pisou zakladni prikazy muzes neco vyvozovat,do te doby je to proste o tom ze specializovany postup kterej je pro samsung nefunguje.Jenze zaklad je mit to nastaveny a pripraveny v prve rade pro postup platny pro VSECHNY telefony na nichz bezi android.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gasco 2. 7. 2017 19:52

Od téhle chvíle absolutně plavu...

Jenom pro potvrzeni muzes jeste predtim nez zacnes s fastboot zapnout mobil a chvili, 5 minut pockat a napsat adb devices,měl by mlcet a nevidet nic.Celou dobu pozoruj hlavne pri rebootu telefonu jakou a jestli nejakou hlasku vyhodi windows.
Teprve az vidis co pisou zakladni prikazy muzes neco vyvozovat,do te doby je to proste o tom ze specializovany postup kterej je pro samsung nefunguje.Jenze zaklad je mit to nastaveny a pripraveny v prve rade pro postup platny pro VSECHNY telefony na nichz bezi android.

Telefon zapnout nejde, takže jak jej mám zapnout?

Taky nevím co mám vyvozovat ze základních příkazů...?

A nakopírovat obraz stock rom myslíš "N910PVPS4DQE1_N910PSPT4DQE1_N910PVPS4DQE1_HOME.tar" ?
Gasco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gasco 3. 7. 2017 16:05

Tak jsem pokročil!

Za pomoci tohoto navodu si stacilo sehnat jen debrick image pro mou verzi N910P a diky tomu se muzu dostat do download modu

1- Download Unbrick Image for your bootloader (MJE, NC2 or NC4) from here
2- If you're using Windows, download Win32 Disk Imager
3- Backup all files in the micro SD card you 'll use
4- Write the Unbrick Image to your micro SD card using Win32 Disk Imager or Linux/MacOSX commands
5- Remove battery, Insert micro SD card & then the battery
6- Hold Power + Home + Volume Down to enter Download Mode by bootloader on SD card
7- Flash Stock firmware via Odin & Enjoy

Spustim Odin, pripojim telefon, vyberu FW s spustim.
Asi po 10 vterinach mi vyskoci FAILED a tento log..

<ID:0/005> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> N910PVPU4DPG1_N910PSPT4DPG1_N910PVPU4DPG1_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/005> Odin v.3 engine (ID:5)..
<ID:0/005> File analysis..
<ID:0/005> SetupConnection..
<ID:0/005> Initialzation..
<ID:0/005> Get PIT for mapping..
<ID:0/005>
<ID:0/005> There is no PIT partition.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Ma prosim nekdo tuseni jak dal pokracovat?
Gasco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2017 16:08

Zapnout neznamena zapnout ve smyslu rozsviti se obrazovka ale fyzicka akce kterou delas kdyz chces aby se rozsvitila.Ze nebude svitit je uplne fuk..Takze az uvidis rekneme zmackni kombinaci co spusti nouzovy rezim,tak ji proste mackas aniz bys ocekaval ze nouzak najede tak ze vidis neco na obrazovce a ze se rozsviti.
STOCK ROM znamena tovarni firmware ve forme obrazu ale nesmi to byt firmware ve forme obrazu ktere je pouhou aktualizaci predchozi verze.Poznas to dle velikosti A HLAVNE dle popisu
POKUD uspejes s debrick image, mimochodem v minulym postu sem te na nej upozornoval staci pouzit fastboot,standartni postup s nim RTFM.Jenze v realu ten postup ti ukazuje ze nic vic nepotrebujes,je to flesh stock rom pres odin pote co vlastne klikatkem udelals to co s fadtboot.Najedes do systemu.
Mno a proto je lepsi znat prikazy :-)Nopit partition - prikaz ji udela..fastboot
https://www.gsp.com/cgi-bin/man.cgi?sec ... c=fastboot
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gasco 3. 7. 2017 16:19

No když už ted komunikuje Odin s pc a jsem schopny nahrat oficialni fw, tak nedelam chybu kdyz to zkousim nebo ano?

Jde mi ted o to ze flashnuti fw se nedari a pise mi to tu chybu..

Muze mit ta chyba nejakou souvislost s tim ze jsem mel v telefonu custom rom s androidem 7 a ted se snazim o flash oficialniho fw s androidem 6?
Gasco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2017 16:35

Chybu nedelas.Ale jde o to ze fastboot je schopen predpripravit vsechny oddily,toznamena erase,format,create,vcetne flesh partition,pouzit patricny obraz,recovery a najizdis rovnou do systemu.
Tudiz umi zlikvidovat veci branici klikatku zdarne pokracovat,umi bez asistence klikatka nahodit nacisto system a vytahnout te ze softbricku.Pokuds mel custom rom mels i custom recovery.Takze ted musis bud pouzit opet custom,je jedno jaka verze nebo STOCK recovery,STOCK firmware
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gasco 3. 7. 2017 16:41

Nejsem zadny velky znalec, takze pro me tva varianta, i kdyz verim ze je ta nejspravnejsi je dost narocna. jedine snad kdyby jsi mel tu trpelivost a vysvetlil mi krok po kroku (navodem pro "blbce")
Nebo kdyby jsi chtel muzeme se spojit i jinak

Co se tyce te me varianty, zkousim prave Stock FW a mam tento problem s chybou kterou mi odin vyhazuje
Gasco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2017 16:54

S tim step by step je jeden fakt zasadni problem..Muzu ti rict osnovu co udelat ale proste fastboot si musis tak jako tak nastudovat.Je defakto nemozny te vest krok za krokem kdyz nejsem u danyho zarizeni a u pc.
Nicmene aspon tyto kroky bys udelat mohl a potom pokracovat s odinem.
V prve rade si vyjed info pomoci fastboot o tom co je kde a v jake velikosti..Fastboot na to ma info prikaz.
Az ho budes mit vyjetej porovnej to s tim jaka ma byt velikost spravna jestli zde neni nejaka odchylka.TO bude chtit chvilku googleni,nicmene nic co bys do pul hodiny nevedel,pokud nenajdes primo odkaz s odpovedi vlez na XDA do vlakna firmware k tvymu founu.
Dejme tomu ze velikosti sedi.Pomoci fasboot proved prikazy erase a format,v tutorialu mas jak,pokud ti staci help primo v powershellu kdyz ho pustis,de to i tak.Radej ale xda,fastboot,tutorial.
Pak vyskoc z fastbootu a zkus odin.Ono by slo pokracovat v fastbootu ale tady se zacinaji clenit cesty co bys mel delat s fastbootem,create s vlozenim konkretnich cisel,flashall atd atd
Tam staci spatnej odhad nebo si nevsimnout drobnosti a na dalku vzdy clovek trochu odhaduje a malickosti nevidi a zbytecne by situaci zhorsil.Sice furt opravitelnej softbrick ale vim jaka je otrava opravovat dodrbane na druhou
Tu chybu ti to dost mozna vyhazuje protoze mas stock firmware a custom recovery.Zkus,nic s tim nezkazis pouzit custom firmware
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gasco 3. 7. 2017 20:06

mit te tak vedle sebe... byl by problem te navstivit a dat opravu do tvych rukou?

-- 3. 7. 2017 21:10 --

19723790_10209758881321322_264059612_o.jpg
Gasco
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků